Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Alba: program și prețuri

Județul Alba

Județul Albă este un județ situat oarecum în centrul țării, având reședința de județ la Alba Iulia. Are o populație de doar 380.000 de locuitori nefiind printre județele fruntașe ale țării. În vecinătatea lor se află Munții Apuseni, o importantă zonă bogată în minereuri. Istoric vorbind, reședința cât și județul în sine fac parte din istoria îndepărtată a țării, încă de pe vremea Daciei când aici a luat naștere cetatea/castrul Apulum. În prezent cea mai notabilă atracție turistică este Cetatea Alba Carolina, un veritabil pământ istoric în centrul orașului care face deliciul turiștilor care a fost restaurată de către municipalități, un edificiu încărcat de istorie demn de vizitat. Chef să ai și dor de ducă, că de vizitat ai ce să vizitezi. Un loc foarte interesant este Valea Verde, un sat risipit de la culmile Munților Apuseni, din comuna Sohodol, unul dintre puținele locuri din România unde se practică turismul ecologic, turiștii sunt cazați în case tradiționale și participă la viață gospodăriilor ocupându-se cu diverse treburi de pe lângă casă. Vă invităm dacă doriți locuri ceva mai reci să vizitați Peștera Scărișoara, cel mai mare ghețar subteran din România, un loc extraordinar prin modul în care natura își arată grandoarea. Iar dacă doriți locuri încărcate de istorie până să dispară, puteți merge în periplu la Castelul Martinuzii, în comuna Vintu de Jos, un castel în stil renascentist construit ducele de Transilvania, Gyorgy Martinuzii. Asta nu ar fi tot dar restul vă lăsăm să descoperiți singuri. Cum se ajunge: via Auto rin A1 de la București și Timișoara, E81, DN1 de la Cluj, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion cel mai apropiat aeroport este cel de la Sibiu.

Trenuri din Alba Iulia spre Blaj

De la Către Durata
Autogari

00:20

Alba Iulia

00:20 01:34

01:34

Blaj

1 h 14 min

 

-


Trenuri din Alba Iulia spre Aiud

De la Către Durata
Infofer
Ir 1835

01:51

Alba Iulia

01:51 02:35

02:35

Aiud

44 min

 

14,50 RON

Infofer
R 2039

16:09

Alba Iulia

16:09 16:59

16:59

Aiud

50 min

 

5,30 RON

Infofer
R 2443

18:33

Alba Iulia

18:33 19:33

19:33

Aiud

1 h

 

5,30 RON

Infofer
Irn 1766

19:35

Alba Iulia

19:35 20:21

20:21

Aiud

46 min

 

14,50 RON

Infofer
Irn 1838

22:40

Alba Iulia

22:40 23:22

23:22

Aiud

42 min

 

14,50 RON


Trenuri din Aiud spre Teiuş

De la Către Durata
Infofer
R 1836

08:40

Aiud

08:40 08:54

08:54

Teius

14 min

 

10,65 RON

Infofer
R 3082

09:53

Aiud

09:53 10:08

10:08

Teius

15 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3612

14:07

Aiud

14:07 14:22

14:22

Teius

15 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3084

17:20

Aiud

17:20 17:35

17:35

Teius

15 min

 

3,20 RON

Infofer
R 2444

17:56

Aiud

17:56 18:10

18:10

Teius

14 min

 

3,20 RON


Trenuri din Aiud spre Sebeş

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Irn 1765
R 2412

02:15

Aiud

02:15 03:49

03:49

Sebes Glod Hc

1 h 34 min

 

14,40 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1765
R 2412

02:15

Aiud

02:15 03:54

03:54

Sebes Alba

1 h 39 min

 

15,75 RON

Infofer
R 2441

05:16

Aiud

05:16 07:25

07:25

Sebes Alba

2 h 9 min

 

5,60 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1819
Ir 1812

18:03

Aiud

18:03 20:48

20:48

Sebes Alba

2 h 45 min

 

22,75 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1742
R 2412

23:47

Aiud

23:47 03:54

03:54

Sebes Alba

4 h 7 min

 

13,65 RON


Trenuri din Aiud spre Izlaz

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
Ir 1819
Irn 1822
R 8002

18:03

Aiud

18:03 09:38

09:38

Izlaz H

15 h 35 min

 

97,35 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1819
Irn 1822
R 8002

18:03

Aiud

18:03 09:38

09:38

Izlaz H

15 h 35 min

 

95,75 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1819
Irn 1822
R 8002

18:03

Aiud

18:03 09:38

09:38

Izlaz H

15 h 35 min

 

100,55 RON


Trenuri din Aiud spre Gura Arieșului

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Irn 1741
R 4530

03:07

Aiud

03:07 03:54

03:54

Gura Ariesului Hc

47 min

 

15,30 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1741
R 4532

03:07

Aiud

03:07 05:18

05:18

Gura Ariesului Hc

2 h 11 min

 

15,30 RON

Infofer
Ir 1820

13:20

Aiud

13:20 13:51

13:51

Gura Ariesului Hc

31 min

 

13,10 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1745
R 4538

14:04

Aiud

14:04 16:39

16:39

Gura Ariesului Hc

2 h 35 min

 

15,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3089
R 4538

14:35

Aiud

14:35 16:39

16:39

Gura Ariesului Hc

2 h 4 min

 

7,10 RON


Trenuri din Aiud spre Blaj

De la Către Durata
Autogari - 1 schimbare
Fany
Livio dario

07:15

Aiud

07:15 11:10

11:10

Blaj

3 h 55 min

 

-

Autogari - 1 schimbare
Normandia
Livio dario

10:41

Aiud

10:41 13:40

13:40

Blaj

2 h 59 min

 

-

Infofer
R 3086

18:39

Aiud

18:39 19:49

19:49

Cimpu Libertatii

1 h 10 min

 

4,35 RON

Autogari - 1 schimbare
Fany
Titanic anda

18:40

Aiud

18:40 20:15

20:15

Blaj

1 h 35 min

 

-

Autogari - 1 schimbare
Euro-fratello
Danytur

19:00

Aiud

19:00 12:00

12:00

Blaj

41 h

 

-


Trenuri din Aiud spre Bărăbanț

De la Către Durata
Infofer
R 2441

05:16

Aiud

05:16 06:05

06:05

Barabant

49 min

 

3,65 RON

Infofer - 1 schimbare

06:21

Aiud

06:21 07:38

07:38

Barabant

1 h 17 min

 

-

Infofer
R 2038

07:33

Aiud

07:33 08:29

08:29

Barabant

56 min

 

3,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3082
R 2493

09:53

Aiud

09:53 13:32

13:32

Barabant

3 h 39 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 1736
R 2307

17:37

Aiud

17:37 19:35

19:35

Barabant

1 h 58 min

 

15,70 RON


Trenuri din Aiud spre Alba Iulia

De la Către Durata
Infofer
Irn 1765

02:15

Aiud

02:15 03:00

03:00

Alba Iulia

45 min

 

14,50 RON

Infofer
R 2441

05:16

Aiud

05:16 06:13

06:13

Alba Iulia

57 min

 

5,30 RON

Infofer
R 2038

07:33

Aiud

07:33 08:37

08:37

Alba Iulia

1 h 4 min

 

5,30 RON

Infofer
R 1836

08:40

Aiud

08:40 09:27

09:27

Alba Iulia

47 min

 

14,50 RON

Infofer
Ir 1819

18:03

Aiud

18:03 18:51

18:51

Alba Iulia

48 min

 

14,50 RON