Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Arad: program și prețuri

Județul Arad

Județul Arad este situat în sud estul țării pe plaiurile estice ale câmpiei Panonice, în regiunea Crișana, fiind străbătut aproape în întregime de către râul Mureș. Are o populație de aproximativ 500 000 de locuitori iar reședința județului este la Arad. Aici a apărut prima cetate de pământ, în actuala comuna Vladimirescu¸ de asemenea merită precizat faptul ca atât județul cât și orașul au avut un cuvânt de spus în recenta istorie a țării, mai întâi în anul 1918 când Aradul devine casa Consiliului Național Central Român și astfel redactează actul Marii Uniri de la Alba Iulia, iar cel de-a doua mențiune se referă la faptul ca în 1989 Aradul devine al doilea oraș liber de comunism după Timișoara. În acest județ putem găsi Castelul Purgly, în comuna Șofronea care a aparținut familiei cu același nume, este construit în stil secession-feudal. Are brâuri de dantelă și ferestre vitralii amintind de vremurile în care a fost construit. Monumentul celor 13 generali se regăsește în Piața 13 Martiri din centrul Aradului și a fost ridicat în memoria celor 13 generali ai armatei revoluționare maghiare din 1849 care au fost executați aici. Un alt castel plăcut de vizitat este Castelul Macea, este construit în formă de L și a aparținut familiei Cernovici. Castelul este înconjurat de un parc dendrologic ce ocupă o suprafață de 17 ha. Parcul se mândrește cu specii de arbori și arbuști precum: Ginko biloba (arborele pagodelor), Taxus baccata (Tisa), Juglans nigra (nucul negru), Corila colurna (alunul turcesc).Cum se ajunge: via Auto prin A1 de la București și Timișoara, prin M43 și E68 de la Budapesta, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către Aeroportul Internațional Arad de la Milano și Bergamo.

Trenuri din Arad spre Nadab

De la Către Durata
Infofer
R 3113

06:57

Arad

06:57 07:43

07:43

Nadab

46 min

 

7 RON

Infofer
R 3115

14:07

Aradu Nou

14:07 15:17

15:17

Nadab

1 h 10 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1766
R 3747

14:44

Aradu Nou

14:44 16:44

16:44

Nadab

2 h

 

18 RON

Infofer
R 3117

18:50

Aradu Nou

18:50 20:00

20:00

Nadab

1 h 10 min

 

7 RON

Infofer
R 3117

19:11

Arad

19:11 20:00

20:00

Nadab

49 min

 

7 RON


Trenuri din Arad spre Mănăștur

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări

09:25

Aradu Nou

09:25 16:29

16:29

Manastur

7 h 4 min

 

Infofer - 1 schimbare
Ir 73
R 2186

12:46

Arad

12:46 16:29

16:29

Manastur

3 h 43 min

 

32 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 73
R 9616

12:46

Arad

12:46 16:29

16:29

Manastur

3 h 43 min

 

25 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2604
Irn 1838

13:52

Aradu Nou

13:52 19:41

19:41

Manastur

5 h 49 min

 

29 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2608
Irn 1838

16:27

Arad

16:27 19:41

19:41

Manastur

3 h 14 min

 

29 RON


Trenuri din Arad spre Ilteu

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 2601
R 2372

05:35

Aradu Nou

05:35 09:31

09:31

Ilteu

3 h 56 min

 

13 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1622
R 2386

08:42

Aradu Nou

08:42 12:27

12:27

Ilteu

3 h 45 min

 

26 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3115
R 2046

14:07

Aradu Nou

14:07 18:24

18:24

Ilteu

4 h 17 min

 

13 RON

Infofer
R 2028

15:02

Aradu Nou

15:02 17:16

17:16

Ilteu

2 h 14 min

 

14 RON

Infofer
R 2048

18:20

Arad

18:20 20:35

20:35

Ilteu

2 h 15 min

 

12 RON


Trenuri din Arad spre Ghioroc

De la Către Durata
Infofer
R 2044

06:10

Arad

06:10 06:30

06:30

Ghioroc

20 min

 

5 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3113
R 2372

06:38

Aradu Nou

06:38 08:05

08:05

Ghioroc

1 h 27 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare

13:36

Aradu Nou

13:36 16:42

16:42

Ghioroc

3 h 6 min

 

Infofer
R 2028

15:30

Arad

15:30 15:50

15:50

Ghioroc

20 min

 

5 RON

Infofer
R 2048

18:20

Arad

18:20 18:39

18:39

Ghioroc

19 min

 

5 RON


Trenuri din Arad spre Curtici

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 2601
R 2201

05:35

Aradu Nou

05:35 06:40

06:40

Curtici

1 h 5 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3113
Irn 78

06:38

Aradu Nou

06:38 08:34

08:34

Curtici

1 h 56 min

 

15 RON

Infofer - 1 schimbare

13:36

Aradu Nou

13:36 16:44

16:44

Curtici

3 h 8 min

 

Infofer
R 2207

14:40

Arad

14:40 14:59

14:59

Curtici

19 min

 

4 RON

Infofer - 1 schimbare

19:03

Aradu Nou

19:03 20:04

20:04

Curtici

1 h 1 min

 


Trenuri din Arad spre Conop

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 3113
R 2372

06:38

Aradu Nou

06:38 08:37

08:37

Corfeni Hc

1 h 59 min

 

10 RON

Infofer
R 2372

07:45

Arad

07:45 08:42

08:42

Conop

57 min

 

8 RON

Infofer
R 2372

07:45

Arad

07:45 08:37

08:37

Corfeni Hc

52 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1743
R 2374

16:38

Aradu Nou

16:38 20:49

20:49

Corfeni Hc

4 h 11 min

 

18 RON

Infofer - 1 schimbare

19:03

Aradu Nou

19:03 20:54

20:54

Conop

1 h 51 min

 


Trenuri din Arad spre Căpruța

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

05:40

Aradu Nou

05:40 07:19

07:19

Capruta Hc

1 h 39 min

 

Infofer - 1 schimbare

05:40

Aradu Nou

05:40 08:56

08:56

Capruta Hc

3 h 16 min

 

Infofer
R 2372

07:45

Arad

07:45 08:56

08:56

Capruta Hc

1 h 11 min

 

8 RON

Infofer
R 2028

15:02

Aradu Nou

15:02 16:41

16:41

Capruta Hc

1 h 39 min

 

8 RON

Infofer
R 2048

18:20

Arad

18:20 19:30

19:30

Capruta Hc

1 h 10 min

 

8 RON


Trenuri din Arad spre Bârzava

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

13:36

Aradu Nou

13:36 17:42

17:42

Birzava

4 h 6 min

 

Infofer
R 2028

15:30

Arad

15:30 16:38

16:38

Birzava

1 h 8 min

 

10 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2605
R 2048

17:31

Aradu Nou

17:31 19:26

19:26

Birzava

1 h 55 min

 

12 RON

Infofer - 1 schimbare

19:03

Aradu Nou

19:03 21:06

21:06

Birzava

2 h 3 min

 

Infofer
R 2374

19:55

Arad

19:55 21:06

21:06

Birzava

1 h 11 min

 

10 RON


Trenuri din Arad spre Bătuța

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

05:40

Aradu Nou

05:40 09:01

09:01

Batuta

3 h 21 min

 

Infofer
R 2372

07:45

Arad

07:45 09:01

09:01

Batuta

1 h 16 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1622
R 2705

08:42

Aradu Nou

08:42 12:13

12:13

Batuta

3 h 31 min

 

27 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1766
R 2045

14:44

Aradu Nou

14:44 17:46

17:46

Batuta

3 h 2 min

 

27 RON

Infofer
R 2028

15:30

Arad

15:30 16:46

16:46

Batuta

1 h 16 min

 

8 RON