Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Argeş: program și prețuri

Județul Argeş

Județul Argeș este situat în partea central sudică a țării, în regiunea Muntenia într-o zonă atât de câmpie cât și de munte. Are o populație destul de numeroasă, aproximativ 650 000 locuitori, denumiți argeșeni. Reședința județului se este orașul Pitești, faimos poate pentru cel mai mare jucător de fotbal al României, Nicolae Dobrin. În ce privește istoria acestui ținut, putem spune mai mult că a fost o zonă de tranzit între Țara Românească și Transilvania. Se poate menționa faptul că micul orășel de la poalele munților, Curtea de Argeș, a fost capitala Țării Românești, urmat apoi de Câmpulung. Tot aproape de Curtea de Argeș găsim Cetatea Poienari, cetatea lui Vlad Țepeș, fiul legendarului Vlad Dracul pe care studiourile de la Hollywood l-au numit Dracula. Dacă ajungeți prin zona, faceți un efort și urcați cele 1480 de trepte până la cetate, când ajungeți sus oboseala o să dispară pentru că peisajul și încărcătura locului iți vor tăia răsuflarea. Câteva din cele mai importante obiective sunt adunate în zona central muntoasă, începând de la Mănăstirea plină de legendă de la Curtea de Argeș și încheind cu Bâlea Lac. Mănăstirea construită de Meșterul Manole are o legendă care spune că pentru a putea fi construită, Ana, soția lui Manole, a trebuit să fie zidită, altfel tot ceea ce ziua se construia, noaptea se dărâma. Un pic mai sus pe munte, găsim Cetatea Poienari, amintită mai sus. Mai urcăm, mai urcăm și ajungem la Barajul Vidraru, o emblemă a regimului comunist, o construcție demnă de cartea recordurilor care este vegheată de Omul de Fier. Iar unde muntele se întâlnește cu cerul, găsim stațiunea montană Bâlea Lac care așteaptă să ne găzduiască în singurul Hotel de Gheață din România. Toate aceste obiective se întind pe același drum, TRANSFĂGĂRĂȘAN, o șosea alpină ce le-a tăiat răsuflarea și celor de la Top Gear. Cum se ajunge: via Auto prin A1 de la București și Timișoara, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Cel mai apropiat este Aeroportul Henri Coandă București.

Trenuri din Hârseşti spre Stolnici

De la Către Durata
Infofer
R 9401

07:57

Hirsesti Hm

07:57 08:03

08:03

Stolnici

6 min

 

3 RON

Infofer
R 9472

12:23

Hirsesti Hm

12:23 12:29

12:29

Stolnici

6 min

 

3 RON

Infofer
R 9028

14:56

Hirsesti Hm

14:56 15:01

15:01

Stolnici

5 min

 

3 RON

Infofer
R 9476

17:43

Hirsesti Hm

17:43 17:49

17:49

Stolnici

6 min

 

3 RON

Infofer
R 9478

20:30

Hirsesti Hm

20:30 20:36

20:36

Stolnici

6 min

 

3 RON


Trenuri din Costeşti spre Stoeneşti

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 9023
Ir 1522
R 1836

11:33

Costesti

11:33 18:14

18:14

Stoenesti

6 h 41 min

 

29 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9023
Ir 1522
R 9386

11:33

Costesti

11:33 17:50

17:50

Stoenesti

6 h 17 min

 

22 RON


Trenuri din Costeşti spre Fâlfani

De la Către Durata
Infofer
R 9479

00:12

Costesti

00:12 00:21

00:21

Filfani Hm

9 min

 

3 RON

Infofer
R 9011

04:30

Costesti

04:30 04:38

04:38

Filfani Hm

8 min

 

3 RON

Infofer
R 9471

08:10

Costesti

08:10 08:18

08:18

Filfani Hm

8 min

 

3 RON

Infofer
R 9473

14:10

Costesti

14:10 14:19

14:19

Filfani Hm

9 min

 

3 RON

Infofer
R 9477

20:20

Costesti

20:20 20:29

20:29

Filfani Hm

9 min

 

3 RON


Trenuri din Costeşti spre Boteni

De la Către Durata
Infofer
R 9024

05:42

Costesti

05:42 08:08

08:08

Boteni Hc

2 h 26 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1894
R 9108

14:31

Costesti

14:31 17:35

17:35

Boteni Hc

3 h 4 min

 

25 RON

Infofer
R 9028

15:20

Costesti

15:20 17:28

17:28

Boteni Hc

2 h 8 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9476
R 9030

18:13

Costesti

18:13 21:21

21:21

Boteni Hc

3 h 8 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1896
R 9030

18:30

Costesti

18:30 21:21

21:21

Boteni Hc

2 h 51 min

 

18 RON


Trenuri din Călineşti spre Piteşti

De la Către Durata
Infofer
R 9027

22:32

Calinesti

22:32 23:02

23:02

Pitesti

30 min

 

4 RON

Infofer
R 9025

18:02

Calinesti

18:02 18:23

18:23

Pitesti

21 min

 

4 RON

Infofer
R 9023

10:19

Calinesti

10:19 10:44

10:44

Pitesti

25 min

 

4 RON

Infofer
R 9021

08:52

Calinesti

08:52 09:18

09:18

Pitesti

26 min

 

4 RON


Trenuri din Călineşti spre Costeşti

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9025
R 9477

18:02

Calinesti

18:02 20:18

20:18

Costesti

2 h 16 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9025
Ir 1897

18:02

Calinesti

18:02 19:57

19:57

Costesti

1 h 55 min

 

14 RON

Infofer
R 9023

10:19

Calinesti

10:19 11:32

11:32

Costesti

1 h 13 min

 

5 RON


Trenuri din Bradu spre Stolnici

De la Către Durata
Infofer
R 9023

11:16

Bradu De Sus

11:16 11:47

11:47

Stolnici

31 min

 

5 RON

Infofer
R 9473

13:47

Bradu De Sus

13:47 14:32

14:32

Stolnici

45 min

 

5 RON

Infofer
R 9475

16:26

Bradu De Sus

16:26 17:00

17:00

Stolnici

34 min

 

5 RON

Infofer
R 9477

19:56

Bradu De Sus

19:56 20:39

20:39

Stolnici

43 min

 

5 RON

Infofer
R 9479

23:47

Bradu De Sus

23:47 00:32

00:32

Stolnici

45 min

 

5 RON


Trenuri din Boteni spre Stoeneşti

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9102
R 9001

04:39

Boteni Hc

04:39 10:44

10:44

Stoenesti

6 h 5 min

 

21 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9433
Ir 1891
R 9008

05:30

Boteni Hc

05:30 14:25

14:25

Stoenesti

8 h 55 min

 

52 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9026
Ir 1599

08:09

Boteni Hc

08:09 15:00

15:00

Stoenesti

6 h 51 min

 

40 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9023
R 9418
R 9008

09:13

Boteni Hc

09:13 14:25

14:25

Stoenesti

5 h 12 min

 

24 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9112
Ir 1595
R 9386

12:45

Boteni Hc

12:45 17:50

17:50

Stoenesti

5 h 5 min

 

40 RON


Trenuri din Boteni spre Piteşti

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9433
Ir 1891

05:30

Boteni Hc

05:30 08:03

08:03

Pitesti

2 h 33 min

 

17 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9101
Ir 1781

06:38

Boteni Hc

06:38 09:28

09:28

Pitesti

2 h 50 min

 

17 RON

Infofer
R 9021

07:41

Boteni Hc

07:41 09:18

09:18

Pitesti

1 h 37 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9437
Ir 1785

13:41

Boteni Hc

13:41 16:30

16:30

Pitesti

2 h 49 min

 

17 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9105
Ir 1789

18:05

Boteni Hc

18:05 20:25

20:25

Pitesti

2 h 20 min

 

17 RON