Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Bihor: program și prețuri

Județul Bihor

Județul Bihor este situat regiunea Crișana, în vestul țării la granița cu Ungaria, are o populație de aproximativ 600 000 de locuitori și își are reședința la Oradea, fiind și cel mai important oraș din județ. Un teritoriu care de-a lungul timpului a fost motiv de dispută pentru mai multe civilizații, otomană, austro-ungară, hună, gotă, slavă ca în final această să ajungă tot în brațele românilor la data de 12 Octombrie 1944 in timpul celui de-al doilea război mondial când întreg județul a fost eliberat. Multe, dar multe sunt de vizitat pe aceste meleaguri. Rămânând în oraș găsim frumoasa Cetate Oradea, situată foarte aproape de malul Crișului, în formă de pentagon. Este construită din piatră solidă, cuprinde 5 bastioane care sub dominație otomană au fost redenumite. Are 4 porți dar doar una era folosită intens, cea deasupra căreia există și un orologiu. Un mare obiectiv al județului ce nu poate trece neobservat sunt Munții Apuseni, unde găsim Peștera Urșilor Chișcău care a fost descoperită în 1975, cu ocazia unei dinamitări executate la cariera de marmură din zonă, în imediata apropiere a localității Chișcău, comuna Pietroasa, la o altitudine de 482 m. Un alt loc destul de vizitat este Ștrandul Băile Felix, care din 2009 a fost renovat la standarde europene și pentru un bilet de doar 20 lei vă puteți bucura de toate cele 5 bazine cu apă termo-minerală. Cum se ajunge: prin A1, DN1 de la București, E60 de la Cluj Napoca și E671 Timișoara și Arad, prin E79 de la Debrecen și Deva, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către Aeroportul Internațional Arad de la Milano și Bergamo, cel din Oradea fiind doar aeroport național.

Trenuri din Bălnaca spre Bratca

De la Către Durata
Infofer
R 3646

21:08

Balnaca Hc

21:08 21:13

21:13

Bratca

5 min

 

2,80 RON

Infofer
R 3076

17:10

Balnaca Hc

17:10 17:13

17:13

Bratca

3 min

 

2,80 RON

Infofer
R 3644

16:01

Balnaca Hc

16:01 16:05

16:05

Bratca

4 min

 

2,80 RON

Infofer
R 3074

08:58

Balnaca Hc

08:58 09:02

09:02

Bratca

4 min

 

2,80 RON


Trenuri din Aleşd spre Valea lui Mihai

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Ir 406
R 4333

04:24

Alesd

04:24 08:54

08:54

Valea Lui Mihai

4 h 30 min

 

18,20 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3071
R 4333

05:15

Alesd

05:15 08:54

08:54

Valea Lui Mihai

3 h 39 min

 

10,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3641
R 4333

06:26

Alesd

06:26 08:54

08:54

Valea Lui Mihai

2 h 28 min

 

10,50 RON

Autogari - 1 schimbare
Cdi
Cdi

12:20

Alesd

12:20 15:00

15:00

Valea Lui Mihai

2 h 40 min

 

-

Infofer - 1 schimbare
Ir 366
R 4339

16:57

Alesd

16:57 21:07

21:07

Valea Lui Mihai

4 h 10 min

 

18,20 RON


Trenuri din Aleşd spre Vadu Crişului

De la Către Durata
Infofer
R 3074

08:20

Alesd

08:20 08:46

08:46

Pestera Hc

26 min

 

3,90 RON

Infofer
R 3644

15:16

Alesd

15:16 15:41

15:41

Vadu Crisului Hc

25 min

 

3,90 RON

Infofer - 1 schimbare

15:51

Alesd

15:51 17:07

17:07

Pestera Hc

1 h 16 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

15:51

Alesd

15:51 19:16

19:16

Pestera Hc

3 h 25 min

 

-

Infofer
R 3076

16:20

Alesd

16:20 16:50

16:50

Vadu Crisului Hc

30 min

 

3,90 RON


Trenuri din Aleşd spre Şuncuiuş

De la Către Durata
Infofer
Ir 407

00:07

Alesd

00:07 00:28

00:28

Suncuius

21 min

 

12,10 RON

Infofer

12:07

Alesd

12:07 12:28

12:28

Suncuius

21 min

 

-

Infofer
R 3644

15:16

Alesd

15:16 15:52

15:52

Suncuius

36 min

 

3,90 RON

Infofer

15:51

Alesd

15:51 16:15

16:15

Suncuius

24 min

 

-

Infofer
Ir 363

20:21

Alesd

20:21 20:41

20:41

Suncuius

20 min

 

12,10 RON


Trenuri din Aleşd spre Salonta

De la Către Durata
Autogari - 1 schimbare
Cdi
Cdi

12:20

Alesd

12:20 13:40

13:40

Salonta

1 h 20 min

 

-


Trenuri din Aleşd spre Săcădat

De la Către Durata
Infofer
R 3075

19:42

Alesd

19:42 20:19

20:19

Sacadat Hm

37 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3645

17:34

Alesd

17:34 18:02

18:02

Sacadat Hm

28 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3073

11:04

Alesd

11:04 11:32

11:32

Sacadat Hm

28 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3641

06:26

Alesd

06:26 06:51

06:51

Sacadat Hm

25 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3071

05:15

Alesd

05:15 05:50

05:50

Sacadat Hm

35 min

 

3,20 RON


Trenuri din Aleşd spre Oradea

De la Către Durata
Infofer
R 3071

05:15

Alesd

05:15 06:11

06:11

Oradea Est

56 min

 

5,30 RON

Infofer
Ir 1531

07:54

Alesd

07:54 08:25

08:25

Oradea

31 min

 

14,50 RON

Infofer
Irn 12741

10:10

Alesd

10:10 10:53

10:53

Oradea

43 min

 

14,50 RON

Infofer
R 3645

17:34

Alesd

17:34 18:18

18:18

Oradea Est

44 min

 

5,30 RON

Infofer
R 1833

18:09

Alesd

18:09 18:44

18:44

Oradea

35 min

 

14,50 RON


Trenuri din Aleşd spre Mădăraş

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Ir 406
R 3114

04:24

Alesd

04:24 08:24

08:24

Madaras Bihor Hc

4 h

 

15,40 RON

Infofer - 2 schimbări

15:51

Alesd

15:51 05:35

05:35

Madaras Ciuc Hm

13 h 44 min

 

-

Infofer - 1 schimbare
Ir 366
R 3118

16:57

Alesd

16:57 20:47

20:47

Madaras Bihor Hc

3 h 50 min

 

15,40 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1534
R 10642
R 10642

17:44

Alesd

17:44 05:35

05:35

Madaras Ciuc Hm

11 h 51 min

 

78,85 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1534
R 10642
R 10642

17:44

Alesd

17:44 05:35

05:35

Madaras Ciuc Hm

11 h 51 min

 

79,15 RON


Trenuri din Aleşd spre Bratca

De la Către Durata
Infofer
R 3072

03:23

Alesd

03:23 03:53

03:53

Bratca

30 min

 

3,65 RON

Infofer
Ir 367

13:46

Alesd

13:46 14:13

14:13

Bratca

27 min

 

11,45 RON

Infofer
R 3644

15:16

Alesd

15:16 16:05

16:05

Bratca

49 min

 

3,65 RON

Infofer

15:51

Alesd

15:51 16:23

16:23

Bratca

32 min

 

-

Infofer
R 3646

20:30

Alesd

20:30 21:13

21:13

Bratca

43 min

 

3,65 RON