Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Bistriţa-Năsăud: program și prețuri

Județul Bistriţa-Năsăud

Județul Bistrița Năsăud, situat în nordul țării dincolo de Munții Carpați, destul de aproape de granița cu Ucraina. Ca și populație acesta este abia pe locul 35 din 42, având o populație de doar 277 000 de locuitori dintre care aprx 70000 reprezintă orașul de reședință Bistrița. Istoric vorbind a fost un județ care s-a dezvoltat mai greu având in vedere faptul că a fost invadat de mai multe ori de tătari, otomani, habsburgi. Dintre cele mai importante putem aminti invazia tătara de la 1241 când o bună parte din județ a fost devastată, cât și mișeleasca bătălie de la 1601, când generalul Basta, general italian a atacat orașul Bistrița pe motiv că sătenii i-au atacat trupele, bătălia încheindu-se în final cu asasinarea marelui Voievod, domn al Țării Românești, Mihai Viteazul, în cortul său de pe Câmpia Turzii, asasinarea tot din ordinul generalului Basta. Lacul Colibița este o frumusețe a naturii, care inițial a fost construit pentru alimentarea localităților din împrejur, însă între timp a devenit o zonă de agrement și de practicare a sporturilor nautice. De asemenea zona din jurul lacului este recomandată pentru tratarea afecțiunilor pulmonare deoarece conține o concentrație mare de ozon. Se află în localitatea Colibița la jumătatea distanței dintre Bistrița și Vatra Dornei. Revenind în orașul reședință, în centrul său găsim Sugaletele, 13 clădiri în stil renascentist cu intrări boltite construite în domnia regelui Ludovic I care a vrut să transforme zona într-una de comerț. Un alt obiectiv natural îl găsim aproape de stațiune Borșa, Cascade Cailor, o frumoasă cădere de apă în zona versantului Piatra Rea. Numele îi vine de la caii sătenilor care pășteau în anotimpurile călduroase pe aceste meleaguri și erau atacați de urși. Astfel că pentru a scăpa de urși săreau în cascada chiar cu prețul vieții. Cum se ajunge: via Auto prin E56, E578 de la Cluj, DN15 de la Târgu Mureș, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Cel mai apropiat aeroport este cel de la Cluj – rute din majoritatea orașelor din Europa.

Trenuri din Beclean spre Năsăud

De la Către Durata
Infofer
Ir 1832

11:06

Beclean Pe Somes

11:06 11:36

11:36

Nasaud

30 min

 

14 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2517
Ir 1621
Irn 1838

12:10

Beclean Pe Olt H

12:10 03:28

03:28

Nasaud

15 h 18 min

 

114 RON

Infofer
R 4206

13:49

Beclean Pe Somes

13:49 14:30

14:30

Nasaud

41 min

 

5 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2102
Ir 346
Irn 1838

14:03

Beclean Pe Olt H

14:03 03:28

03:28

Nasaud

13 h 25 min

 

115 RON

Infofer
Ir 1834

14:44

Beclean Pe Somes

14:44 15:16

15:16

Nasaud

32 min

 

14 RON


Trenuri din Beclean spre Mogoșeni

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 2102
Ir 406
Ir 1843

14:03

Beclean Pe Olt H

14:03 07:30

07:30

Mogoseni Hm

17 h 27 min

 

80 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2102
Ir 406
Re 4133

14:03

Beclean Pe Olt H

14:03 03:15

03:15

Mogoseni Hm

13 h 12 min

 

57 RON

Infofer
R 4110

16:55

Beclean Pe Somes

16:55 17:07

17:07

Mogoseni Hm

12 min

 

3 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2106
Irn 1741
Ir 1843

17:39

Beclean Pe Olt H

17:39 07:30

07:30

Mogoseni Hm

13 h 51 min

 

90 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2106
Irn 1643
Re 4133

17:39

Beclean Pe Olt H

17:39 03:15

03:15

Mogoseni Hm

9 h 36 min

 

57 RON


Trenuri din Beclean spre Ilva Mare

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Irn 1838
R 5702

02:58

Beclean Pe Somes

02:58 06:18

06:18

Ilva Mare

3 h 20 min

 

17 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4490
R 5704

08:28

Beclean Pe Somes

08:28 13:38

13:38

Ilva Mare

5 h 10 min

 

9 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1832
R 5704

11:06

Beclean Pe Somes

11:06 13:38

13:38

Ilva Mare

2 h 32 min

 

17 RON

Infofer
R 4206

13:49

Beclean Pe Somes

13:49 15:42

15:42

Ilva Mare

1 h 53 min

 

10 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1834
R 5712

14:44

Beclean Pe Somes

14:44 19:26

19:26

Ilva Mare

4 h 42 min

 

17 RON


Trenuri din Beclean spre Feldru

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Irn 1766
R 4701

00:09

Beclean Pe Somes

00:09 04:17

04:17

Feldru Hm

4 h 8 min

 

17 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1838
R 4205

02:58

Beclean Pe Somes

02:58 06:57

06:57

Feldru Hm

3 h 59 min

 

17 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1834
R 4485

14:44

Beclean Pe Somes

14:44 16:43

16:43

Feldru Hm

1 h 59 min

 

17 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1834
R 4704

14:44

Beclean Pe Somes

14:44 18:37

18:37

Podereia Feldrului H.

3 h 53 min

 

15 RON

Infofer
R 4110

16:55

Beclean Pe Somes

16:55 18:37

18:37

Podereia Feldrului H.

1 h 42 min

 

6 RON


Trenuri din Beclean spre Ciceu-Mihăiești

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 2106
Irn 1643
Re 4133

17:39

Beclean Pe Olt H

17:39 06:25

06:25

Ciceu Mihaesti Hc

12 h 46 min

 

57 RON

Infofer
R 4485

17:45

Beclean Pe Somes

17:45 18:12

18:12

Ciceu Mihaesti Hc

27 min

 

4 RON

Infofer
R 4111

05:59

Beclean Pe Somes

05:59 06:25

06:25

Ciceu Mihaesti Hc

26 min

 

4 RON


Trenuri din Beclean spre Bistriţa

De la Către Durata
Infofer
R 4372

05:56

Beclean Pe Somes

05:56 06:44

06:44

Bistrita Nord

48 min

 

6 RON

Infofer
R 4205

08:24

Beclean Pe Somes

08:24 09:12

09:12

Bistrita Nord

48 min

 

6 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2104
Irn 1643
R 4372

16:55

Beclean Pe Olt H

16:55 06:40

06:40

Bistrita Fabrici H.

13 h 45 min

 

73 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2104
R 3024
Irn 1641

16:55

Beclean Pe Olt H

16:55 05:44

05:44

Bistrita Nord

12 h 49 min

 

79 RON

Infofer - 1 schimbare

18:05

Beclean Pe Somes

18:05 20:23

20:23

Bistrita Fabrici H.

2 h 18 min

 


Trenuri din Beclean spre Arcalia

De la Către Durata
Infofer
R 4376

06:29

Beclean Pe Somes

06:29 06:57

06:57

Arcalia Hc

28 min

 

4 RON

Infofer
R 4205

08:24

Beclean Pe Somes

08:24 08:49

08:49

Arcalia Hc

25 min

 

4 RON

Infofer
R 4102

13:43

Beclean Pe Somes

13:43 14:07

14:07

Arcalia Hc

24 min

 

4 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2104
Irn 1643
R 4101

16:55

Beclean Pe Olt H

16:55 03:41

03:41

Arcalia Hc

10 h 46 min

 

57 RON

Infofer
R 4106

22:05

Beclean Pe Somes

22:05 22:30

22:30

Arcalia Hc

25 min

 

4 RON


Trenuri din Arcalia spre Năsăud

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 4101
R 4702

03:42

Arcalia Hc

03:42 07:18

07:18

Nasaud H

3 h 36 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4107
R 4702

05:03

Arcalia Hc

05:03 07:22

07:22

Nasaud

2 h 19 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4107
R 4490

05:03

Arcalia Hc

05:03 09:05

09:05

Nasaud H

4 h 2 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4103
R 4490

07:52

Arcalia Hc

07:52 09:05

09:05

Nasaud H

1 h 13 min

 

7 RON

Infofer
R 4206

12:54

Arcalia Hc

12:54 14:30

14:30

Nasaud

1 h 36 min

 

6 RON


Trenuri din Arcalia spre Bistriţa

De la Către Durata
Infofer

05:45

Arcalia Hc

05:45 06:06

06:06

Bistrita Fabrici H.

21 min

 

Infofer

11:40

Arcalia Hc

11:40 12:00

12:00

Bistrita Fabrici H.

20 min

 

Infofer
R 4104

18:14

Arcalia Hc

18:14 18:39

18:39

Bistrita Nord

25 min

 

4 RON

Infofer

20:03

Arcalia Hc

20:03 20:23

20:23

Bistrita Fabrici H.

20 min

 

Infofer

20:03

Arcalia Hc

20:03 20:27

20:27

Bistrita Nord

24 min