Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Brăila: program și prețuri

Județul Brăila

Județul Brăila este situat în regiunea Muntenia, la graniță cu regiunea Moldova, acest lucru fiind și o dispută continuă a locuitorilor, vor să fie catalogați munteni și nu moldoveni. Reședința județului este în orașul Brăila, fiind așezat în zonă de câmpie. Populația județului este preponderent urbană, din totalul de 300 de mii de locuitori, mai mult de 70% reprezintă orașul Brăila. Județul a fost străbătut de negustori de-a lungul vremii, fiind ajutat de faptul că a avut port la Dunăre, comerțul cu mărfuri fiind facilitat destul de mult. Mai mult atât apropierea de Galați, celălalt port la Dunăre din zona, a facilitat un comerț adunat de mărfuri. O legendă a zonei ne vorbește despre un fel de Robin Hood, un bandit al acestor meleaguri care fura de la nobili și îi înnobila pe săraci și care se ascundea în balta mare a Brăilei de furia autorităților. Terente pe numele lui a rămas în istoria județului ca un bandit care pe lângă bunuri mai fura și inimile femeilor datorită virilității sale. Cel mai de seamă obiectiv poate fi Cetatea Brăilei, care azi mai poate fi observată doar sub formă de rămășițe în parcul Grădina Mare din centrul orașului. Castelul de Apă din Brăila a fost ridicat în anul 1912 de către Elie Radu, planurile sale arhitecturale reușind o performanță destul de impresionantă și anume de a alimenta cu apă jumătate din oraș. Parcul Natural Balta Mică a Brăilei situat pe sensul de curgere al fluviului Dunărea și este o arie protejată ce este formată din râuri, lacuri, stepe, pajiști, păduri de foioase. Se poate ajunge cu bacul. Un alt loc din zona hidro ce poate fi vizitat este Lacul Sărat, o comună balneară cu același nume pe așezarea căreia se află un lac sărat. Aici se poate ajunge printr-o linie de tramvai din centrul orașului. Aici mai putem găsi atracții ca Muzeul Brăilei și Grădina Publică. Cum se ajunge: via Auto prin E60, E85, DN2B de la București, DN2B de la Glați, E584 de la Chișinău, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Roşiori spre Făurei

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 9358
R 1594
Ir 1573

03:35

Rosiori

03:35 11:10

11:10

Faurei

7 h 35 min

 

57,50 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9360
R 1594
Ir 1573

04:05

Rosiori

04:05 11:10

11:10

Faurei

7 h 5 min

 

57,50 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9360
R 1592
Ir 1573

04:05

Rosiori

04:05 11:10

11:10

Faurei

7 h 5 min

 

57,50 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9362
Ir 1826
Ir 1575

06:25

Rosiori

06:25 15:50

15:50

Faurei

9 h 25 min

 

57,50 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9052
Ir 1826
Ir 1575

07:45

Rosiori

07:45 15:50

15:50

Faurei

8 h 5 min

 

57,50 RON


Trenuri din Ianca spre Brăila

De la Către Durata
Infofer
R 7361

05:43

Ianca

05:43 06:20

06:20

Braila

37 min

 

6,80 RON

Infofer

18:13

Ianca

18:13 18:45

18:45

Braila

32 min

 

-

Infofer
R 7365

20:35

Ianca

20:35 21:26

21:26

Braila

51 min

 

6,80 RON

Infofer
Ir 1579

21:11

Ianca

21:11 21:43

21:43

Braila

32 min

 

16,90 RON

Infofer
Ir 1731

21:50

Ianca

21:50 22:21

22:21

Braila

31 min

 

16,90 RON


Trenuri din Făurei spre Brăila

De la Către Durata
Infofer
R 7361

05:25

Faurei

05:25 06:20

06:20

Braila

55 min

 

7,20 RON

Infofer
R 7373

12:30

Faurei

12:30 13:33

13:33

Braila

1 h 3 min

 

7,20 RON

Infofer

17:58

Faurei

17:58 18:45

18:45

Braila

47 min

 

-

Infofer
Ir 1577

19:02

Faurei

19:02 19:55

19:55

Braila

53 min

 

17,90 RON

Infofer
R 7365

20:12

Faurei

20:12 21:26

21:26

Braila

1 h 14 min

 

7,20 RON


Trenuri din Cireşu spre Vădeni

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8202
R 5105

11:02

Ciresu

11:02 15:42

15:42

Zagna Vadeni Hc

4 h 40 min

 

10,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8202
R 7373

11:02

Ciresu

11:02 13:53

13:53

Zagna Vadeni Hc

2 h 51 min

 

10,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8204
R 7365

19:42

Ciresu

19:42 21:48

21:48

Zagna Vadeni Hc

2 h 6 min

 

10,50 RON


Trenuri din Brăila spre Vădeni

De la Către Durata
Infofer
R 7361

06:31

Braila

06:31 06:45

06:45

Zagna Vadeni Hc

14 min

 

3,20 RON

Infofer
R 7371

07:26

Braila

07:26 07:38

07:38

Vadeni

12 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5105

15:25

Braila

15:25 15:42

15:42

Zagna Vadeni Hc

17 min

 

3,20 RON

Infofer

18:47

Braila

18:47 19:00

19:00

Vadeni

13 min

 

-

Infofer
Ir 1577

19:56

Braila

19:56 20:06

20:06

Vadeni

10 min

 

10,65 RON


Trenuri din Brăila spre Urleasca

De la Către Durata
Infofer
R 7360

05:36

Braila

05:36 06:02

06:02

Urleasca

26 min

 

5,30 RON

Infofer
R 7364

20:38

Braila

20:38 21:04

21:04

Urleasca

26 min

 

5,30 RON

Infofer
R 7362

16:20

Braila

16:20 16:45

16:45

Urleasca

25 min

 

5,30 RON

Infofer
R 5106

11:03

Braila

11:03 11:29

11:29

Urleasca

26 min

 

5,30 RON

Infofer
R 1572

06:53

Braila

06:53 07:20

07:20

Urleasca

27 min

 

14,50 RON


Trenuri din Brăila spre Ianca

De la Către Durata
Infofer
Ir 1570

05:30

Braila

05:30 06:00

06:00

Ianca

30 min

 

16,90 RON

Infofer

08:14

Braila

08:14 08:45

08:45

Ianca

31 min

 

-

Infofer
R 7374

17:36

Braila

17:36 18:13

18:13

Ianca

37 min

 

6,80 RON

Infofer
Ir 1578

18:15

Braila

18:15 18:45

18:45

Ianca

30 min

 

16,90 RON

Infofer
R 7364

20:38

Braila

20:38 21:16

21:16

Ianca

38 min

 

6,80 RON


Trenuri din Brăila spre Făurei

De la Către Durata
Infofer
Ir 1570

05:30

Braila

05:30 06:17

06:17

Faurei

47 min

 

16,50 RON

Infofer
Ir 1732

06:32

Braila

06:32 07:20

07:20

Faurei

48 min

 

16,50 RON

Infofer

08:14

Braila

08:14 09:03

09:03

Faurei

49 min

 

-

Infofer
Ir 1574

09:10

Braila

09:10 09:57

09:57

Faurei

47 min

 

16,50 RON

Infofer
R 7362

16:20

Braila

16:20 17:18

17:18

Faurei

58 min

 

6,50 RON


Trenuri din Bordei Verde spre Urleasca

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 1592
Ir 1573
R 7373

03:09

Bordei Hc

03:09 13:02

13:02

Urleasca

9 h 53 min

 

81,30 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1592
Ir 1573
R 5105

03:09

Bordei Hc

03:09 14:56

14:56

Urleasca

11 h 47 min

 

81,30 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1592
R 5003
R 7363

03:09

Bordei Hc

03:09 16:53

16:53

Urleasca

13 h 44 min

 

71,30 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9385
Ir 1692
Ir 1577

09:23

Bordei Hc

09:23 19:29

19:29

Urleasca

10 h 6 min

 

79,95 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1836
Irn 1755
R 7361

17:14

Bordei Hc

17:14 05:53

05:53

Urleasca

12 h 39 min

 

81,30 RON