Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Braşov: program și prețuri

Județul Braşov

Județul Brașov este situat în partea centrală a țării, pitit fiind de munții Bucegi, la poalele vârfului Tâmpa, și include regiunile pline de istorie, Țara Bârsei, Țara Făgărașului și Țara Sașilor. Reședința județului se află la Brașov, un oraș de aproximativ 250 000 de locuitori, iar populația județului de aproximativ 550 000 de locuitori. Este un județ plin de evenimente istorice, de cetăți și de ținuturi parcă rupte din poveste. Aici găsim cetatea Brașovului, cetatea Râșnovului. Primul nume al orașului a fost Corona, un oraș regal, burghez, săsesc, care și azi păstrează din spiritul acelor vremuri. În anii 1421 a fost cucerit de otomani însă 10 ani mai târziu cu ajutorul voievodului Ioan de Hunedoara, sistemul defensiv este întărit și astfel rezistă asediului ca mai apoi să se dezvolte. Absolut tot ce înseamnă Brașov merită vizitat, doar că ești în trecere și poți spune că il vizitezi, satele săsești, stațiunile montane, Poiana Brașov, Predeal, Bușteni. Cele două cetăți amintite mai sus, centrul vechi al orașului păzit parcă de impozanta Biserică Neagră, Strada Sforii(cea mai îngustă stradă din Europa - 111 cm), Izvorul Natural de la Pietrele lui Solomon, Biserica fortificată de la Rupea, de la Hărman, de la Prejmer, Parcul Noua, Cetatea Făgăraș și Cetatea Rupea precum și multitudinea de trasee montane pe care munții de pe aceste întinderi vi le scoate în cale. Timp să aveți și dor de ducă iar acest județ o să vă poarte spre lumi medievale ca în filmele cu hobiți și alte ființe de partea binelui demne de cărțile lui J.R.R. Tolkien. Vă las să descoperiți singuri. Cum se ajunge: via Auto prin A3 de la București și prin DN1 de la Ploiești, traversând Valea Prahovei, DN1 de la Cluj, Sibiu, DN73 de la Pitești, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Aeroportul este în construcție.

Trenuri din Apaţa spre Rotbav

De la Către Durata
Infofer
R 3528

04:58

Apata

04:58 05:13

05:13

Rotbav Hc

15 min

 

4 RON

Infofer
R 3536

17:46

Apata

17:46 17:59

17:59

Rotbav Hc

13 min

 

4 RON

Infofer
R 3534

12:59

Apata

12:59 13:14

13:14

Rotbav Hc

15 min

 

4 RON

Infofer
R 3500

09:50

Apata

09:50 10:03

10:03

Rotbav Hc

13 min

 

4 RON


Trenuri din Apaţa spre Predeal

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 3528
Ir 1632

04:58

Apata

04:58 08:10

08:10

Predeal

3 h 12 min

 

15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3532
Ir 473

06:21

Apata

06:21 10:16

10:16

Predeal

3 h 55 min

 

15 RON

Infofer - 1 schimbare

12:59

Apata

12:59 14:30

14:30

Predeal

1 h 31 min

 

Infofer - 1 schimbare
R 3534
Ir 1746

12:59

Apata

12:59 17:14

17:14

Predeal

4 h 15 min

 

15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3536
Ir 1646

17:46

Apata

17:46 19:34

19:34

Predeal

1 h 48 min

 

15 RON


Trenuri din Apaţa spre Paloș

De la Către Durata
Infofer
R 3535

20:37

Apata

20:37 21:47

21:47

Palos Ardeal Hc

1 h 10 min

 

7 RON

Infofer
R 3533

17:01

Apata

17:01 18:12

18:12

Palos Ardeal Hc

1 h 11 min

 

7 RON

Infofer
R 3503

15:16

Apata

15:16 16:27

16:27

Palos Ardeal Hc

1 h 11 min

 

7 RON

Infofer
R 3501

07:04

Apata

07:04 08:16

08:16

Palos Ardeal Hc

1 h 12 min

 

7 RON


Trenuri din Apaţa spre Ormeniş

De la Către Durata
Infofer
R 3535

20:37

Apata

20:37 20:44

20:44

Ormenis Hc

7 min

 

3 RON

Infofer
R 3503

15:16

Apata

15:16 15:23

15:23

Ormenis Hc

7 min

 

3 RON

Infofer
R 3501

07:04

Apata

07:04 07:10

07:10

Ormenis Hc

6 min

 

3 RON


Trenuri din Apaţa spre Mateiaș

De la Către Durata
Infofer
R 3503

15:16

Apata

15:16 15:54

15:54

Mateias Hc

38 min

 

4 RON

Infofer
R 3531

08:40

Apata

08:40 09:18

09:18

Mateias Hc

38 min

 

4 RON

Infofer
R 3533

17:01

Apata

17:01 17:39

17:39

Mateias Hc

38 min

 

4 RON

Infofer
R 11501

07:04

Apata

07:04 07:41

07:41

Mateias Hc

37 min

 

4 RON

Infofer
R 3535

20:37

Apata

20:37 21:15

21:15

Mateias Hc

38 min

 

4 RON


Trenuri din Apaţa spre Hărman

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 3528
R 4505

04:58

Apata

04:58 06:11

06:11

Harman

1 h 13 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare

04:58

Apata

04:58 08:09

08:09

Harman

3 h 11 min

 

Infofer - 1 schimbare

09:50

Apata

09:50 14:10

14:10

Harman

4 h 20 min

 

Infofer - 1 schimbare
R 3500
R 4583

09:50

Apata

09:50 13:44

13:44

Harman

3 h 54 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare

12:59

Apata

12:59 16:06

16:06

Harman

3 h 7 min

 


Trenuri din Apaţa spre Ghimbav

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 3528
R 2501

04:58

Apata

04:58 07:59

07:59

Ghimbav

3 h 1 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3528
R 2101

04:58

Apata

04:58 06:18

06:18

Ghimbav

1 h 20 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3532
R 2501

06:21

Apata

06:21 07:59

07:59

Ghimbav

1 h 38 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3534
R 2503

12:59

Apata

12:59 16:33

16:33

Ghimbav

3 h 34 min

 

7 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3536
R 2505

17:46

Apata

17:46 20:02

20:02

Ghimbav

2 h 16 min

 

7 RON


Trenuri din Apaţa spre Braşov

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 3528
R 2501

04:58

Apata

04:58 07:52

07:52

Bartolomeu

2 h 54 min

 

7 RON

Infofer
R 3528

04:58

Apata

04:58 05:53

05:53

Brasov

55 min

 

5 RON

Infofer - 1 schimbare

04:58

Apata

04:58 08:01

08:01

Bartolomeu

3 h 3 min

 

Infofer - 1 schimbare

04:58

Apata

04:58 07:07

07:07

Dirste

2 h 9 min

 

Infofer - 1 schimbare
R 3536
R 2505

17:46

Apata

17:46 19:54

19:54

Bartolomeu

2 h 8 min

 

7 RON


Trenuri din Apaţa spre Bod

De la Către Durata
Infofer
R 3528

04:58

Apata

04:58 05:29

05:29

Bod

31 min

 

4 RON

Infofer
R 3532

06:21

Apata

06:21 06:52

06:52

Bod

31 min

 

4 RON

Infofer
R 3500

09:50

Apata

09:50 10:19

10:19

Bod

29 min

 

4 RON

Infofer
R 3534

12:59

Apata

12:59 13:30

13:30

Bod

31 min

 

4 RON

Infofer
R 3536

17:46

Apata

17:46 18:17

18:17

Bod

31 min

 

4 RON