Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Buzău: program și prețuri

Județul Buzău

Județul Buzău este situat în sud estul țării în zona Subcarpaților de Curbură fapt ce îl ferește sau cel puțin așa se spune de radiații. Are reședința de județ în orașul Buzău, o localitate cu aproximativ 130 000 de locuitori în vreme ce întreg județul are în jur de 400 000 de locuitori. Din punct de vedere istoric, județul Brașov se confundă cu istoria Țării Românești, aici fiind practic o vamă a acelor ținuturi de demult, un punct de trecere, un târg. Nici acest județ nu a fost ocolit de invazii sau de lupte, fie ele din evul mediu, fie din perioada recentă a celor două războaie mondiale, fapt ce a dus întotdeauna la distrugerea lui. Acest lucru însă nu a înfrânat dezvoltarea lui, renăscând de fiecare dată, astfel că pe stema de azi a județului apare simbolic ”Pasărea Phoenix”. Aici sunt faimoșii Vulcani Noroioși, o zona cu mici cratere formate de gazele naturale ce ies la suprafață. Acestea apar undeva la în adâncime, iar la contactul cu pânza freatică și solul argilos de la suprafață, formează mici vulcani din care se revarsă noroiul cenușiu și ușor urât mirositor. Practic putem spune că avem în față un aragaz natural. Mai putem face o escapadă la Platoul Medelic una din cele mai largi deschizături din Carpații Buzăului. Un vârf înalt de unde se vede toată valea Meledicului și munții din jur se cheamă “Gruiul Haiducilor”. Un frumos castel parcă din povești se ridică pe marginea lacului, un ținut de poveste care nu este destul de mediatizat, ceea ce e bine pentru că nu este cotropit de turismul capitalist și poate mai puțin bine pentru că ar putea fi exploatat mai mult iar poate oamenii ar avea de câștigat din turism. Cum se ajunge: via Auto prin E60, E85 de la București și Galați prin DN2B, DN1D din Brașov, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Boboc spre Pietroasele

De la Către Durata
Infofer
R 5302

08:35

Boboc

08:35 10:21

10:21

Pietroasele Hc

1 h 46 min

 

4,35 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5105
R 5010

12:47

Boboc

12:47 15:33

15:33

Pietroasele Hc

2 h 46 min

 

5,70 RON

Infofer
R 5108

14:41

Boboc

14:41 15:33

15:33

Pietroasele Hc

52 min

 

4,35 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5108
R 5074

14:41

Boboc

14:41 17:10

17:10

Pietroasele Hc

2 h 29 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5112
R 5076

18:19

Boboc

18:19 19:56

19:56

Pietroasele Hc

1 h 37 min

 

5,70 RON


Trenuri din Boboc spre Buzău

De la Către Durata
Infofer
R 5112

18:19

Boboc

18:19 18:31

18:31

Buzau

12 min

 

3,20 RON


Trenuri din Bentu spre Vizireni

De la Către Durata
Infofer
R 7401

05:38

Bentu Hc

05:38 06:02

06:02

Vizireni Hc

24 min

 

3,20 RON

Infofer
R 8221

08:17

Bentu Hc

08:17 08:44

08:44

Vizireni Hc

27 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5105

13:47

Bentu Hc

13:47 14:11

14:11

Vizireni Hc

24 min

 

3,20 RON

Infofer
R 7363

15:46

Bentu Hc

15:46 16:14

16:14

Vizireni Hc

28 min

 

3,20 RON

Infofer
R 7365

19:22

Bentu Hc

19:22 19:45

19:45

Vizireni Hc

23 min

 

3,20 RON


Trenuri din Bentu spre Sărata-Monteoru

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 7402
R 5052

05:51

Bentu Hc

05:51 07:56

07:56

Baile Sarata Monteoru Hc

2 h 5 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 7360
R 5006

07:12

Bentu Hc

07:12 10:10

10:10

Baile Sarata Monteoru Hc

2 h 58 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8202
R 5010

11:54

Bentu Hc

11:54 15:20

15:20

Baile Sarata Monteoru Hc

3 h 26 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8202
R 5060

11:54

Bentu Hc

11:54 13:24

13:24

Baile Sarata Monteoru Hc

1 h 30 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 7362
R 5076

18:02

Bentu Hc

18:02 19:45

19:45

Baile Sarata Monteoru Hc

1 h 43 min

 

5,70 RON


Trenuri din Bentu spre Robești

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8203
Irn 1821
R 2061

16:49

Bentu Hc

16:49 10:31

10:31

Robesti Hm

17 h 42 min

 

84,45 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8203
Irn 1821
R 2061

16:49

Bentu Hc

16:49 10:31

10:31

Robesti Hm

17 h 42 min

 

80,90 RON


Trenuri din Bentu spre Odăile

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 7401
R 1572
R 7035

05:38

Bentu Hc

05:38 15:08

15:08

Odaile H

9 h 30 min

 

43 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8221
Ir 1574
R 7035

08:17

Bentu Hc

08:17 15:08

15:08

Odaile H

6 h 51 min

 

39,75 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8202
Ir 1652
R 7037

11:54

Bentu Hc

11:54 19:53

19:53

Odaile H

7 h 59 min

 

33,35 RON

Infofer - 2 schimbări
R 5106
R 1576
R 7039

12:58

Bentu Hc

12:58 20:28

20:28

Odaile H

7 h 30 min

 

33,35 RON

Infofer - 2 schimbări

12:58

Bentu Hc

12:58 20:28

20:28

Odaile H

7 h 30 min

 

-


Trenuri din Bentu spre Buzău

De la Către Durata
Infofer
R 7402

05:51

Bentu Hc

05:51 06:11

06:11

Buzau

20 min

 

3,20 RON

Infofer
R 7360

07:12

Bentu Hc

07:12 07:26

07:26

Buzau Sud

14 min

 

3,20 RON

Infofer
R 8202

11:54

Bentu Hc

11:54 12:16

12:16

Buzau

22 min

 

3,20 RON

Infofer
R 7362

18:02

Bentu Hc

18:02 18:17

18:17

Buzau Sud

15 min

 

3,20 RON

Infofer
R 8204

20:42

Bentu Hc

20:42 20:57

20:57

Buzau Sud

15 min

 

3,20 RON


Trenuri din Bentu spre Băești

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8203
Irn 1821
R 2705

16:49

Bentu Hc

16:49 09:03

09:03

Baesti

16 h 14 min

 

83,85 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8203
Irn 1821
R 2704

16:49

Bentu Hc

16:49 11:36

11:36

Baesti

18 h 47 min

 

93,05 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8203
Irn 1821
R 2705

16:49

Bentu Hc

16:49 09:03

09:03

Baesti

16 h 14 min

 

87,40 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8203
Irn 1821
R 2704

16:49

Bentu Hc

16:49 11:36

11:36

Baesti

18 h 47 min

 

82,80 RON


Trenuri din Băești spre Movila Oii

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 2713
Irn 1822
R 8202

20:16

Baesti

20:16 11:41

11:41

Movila Oii Hc

15 h 25 min

 

90,55 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2713
Irn 1822
R 8202

20:16

Baesti

20:16 11:41

11:41

Movila Oii Hc

15 h 25 min

 

82,80 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2713
Irn 1822
R 8202

20:16

Baesti

20:16 11:41

11:41

Movila Oii Hc

15 h 25 min

 

81,55 RON