Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Călăraşi: program și prețuri

Județul Călăraşi

Județul Călărași, un mic județ situat în sud estul țării în Câmpia Bărăganului, aproape de Dunăre, având reședința la Călărași, un oraș de frontieră portuar care se învecinează cu orașul Silistra din Bulgaria. Este destul de sărac în populație, doar locul 38, reprezentând în jur de 15% din populația capitalei. Nu putem aminti foarte multe din punct de vedere istoric despre aceste ținuturi, nu există date însemnate, putem însă menționa că întotdeauna a fost o regiune care a favorizat dezvoltarea și susținerea formelor de viață deoarece a fost aproape de fluviul Dunărea, a avut mereu pământ roditor, zone destul de împădurite având în vedere relieful de câmpie. În 1952 a fost ridicat la rangul de oraș și devine reședință județului Ialomița până la înființarea actualului Județ Călărași. Lacul Valea Roșie este un lac cu apă sărata, format natural, fiind așezat destul de aproape de comuna Mitreni. Datorita proprietăților sale terapeutice, sute de turiști ajung aici in fiecare an pentru a se trata. Apele sale sulfuroase, dar si nămolul sapropelic au proprietăți terapeutice destul de importante. Dacă sunteți printre cei care cred în minuni s-ar putea să vă placă un periplu pe la Crucea de Leac din Coslogeni care are si o legendă. Se spune că aceasta era adusă către Fetești într-un car. Carul a cedat sub greutate și aceasta a căzut chiar in localitatea Coslogeni nemaiputând fi ridicată din acel loc. Legenda mai spune că de-a lungul vremii aceasta a vindecat multe persoane care au vizitat aceste locuri. Cum se ajunge: via Auto prin A2 și DN3 de la București, prin A2 și DN21 de la Constața, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Dorobanţu spre Călăraşi

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8002
R 8591

06:29

Dorobantu

06:29 09:00

09:00

Calarasi Nord

2 h 31 min

 

11,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8002
R 8591

06:29

Dorobantu

06:29 09:11

09:11

Calarasi Sud

2 h 42 min

 

11,85 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8004
R 8595

15:16

Dorobantu

15:16 18:56

18:56

Calarasi Nord

3 h 40 min

 

11,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8004
R 8595

15:16

Dorobantu

15:16 19:07

19:07

Calarasi Sud

3 h 51 min

 

11,85 RON

Infofer
R 8344

18:16

Dorobantu

18:16 21:07

21:07

Calarasi Sud

2 h 51 min

 

12,65 RON


Trenuri din Dorobanţu spre Dor Mărunt

De la Către Durata
Infofer
R 8004

15:16

Dorobantu

15:16 17:48

17:48

Dor Marunt

2 h 32 min

 

12,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8032
R 8016

12:37

Dorobantu

12:37 15:28

15:28

Dor Marunt

2 h 51 min

 

11,85 RON

Infofer
R 8002

06:29

Dorobantu

06:29 08:55

08:55

Dor Marunt

2 h 26 min

 

12,65 RON


Trenuri din Dor Mărunt spre Ştefan Vodă

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8013
R 8344

17:52

Dor Marunt

17:52 20:47

20:47

Stefan Voda

2 h 55 min

 

6,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8013
R 8595

17:52

Dor Marunt

17:52 18:49

18:49

Stefan Voda

57 min

 

6,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8003
R 8593

14:16

Dor Marunt

14:16 15:48

15:48

Stefan Voda

1 h 32 min

 

6,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8001
R 8591

07:41

Dor Marunt

07:41 08:53

08:53

Stefan Voda

1 h 12 min

 

6,70 RON


Trenuri din Dor Mărunt spre Săruleşti

De la Către Durata
Infofer
R 8016

15:29

Dor Marunt

15:29 15:53

15:53

Sarulesti

24 min

 

3,65 RON

Infofer
R 8002

08:56

Dor Marunt

08:56 09:20

09:20

Sarulesti

24 min

 

3,65 RON

Infofer
R 8014

06:52

Dor Marunt

06:52 07:15

07:15

Sarulesti

23 min

 

3,65 RON

Infofer
R 8012

04:57

Dor Marunt

04:57 05:20

05:20

Sarulesti

23 min

 

3,65 RON

Infofer
R 8004

17:49

Dor Marunt

17:49 18:12

18:12

Sarulesti

23 min

 

3,65 RON


Trenuri din Dor Mărunt spre Lehliu

De la Către Durata
Infofer
R 8014

06:52

Dor Marunt

06:52 07:02

07:02

Lehliu

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 8012

04:57

Dor Marunt

04:57 05:07

05:07

Lehliu

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 8004

17:49

Dor Marunt

17:49 17:59

17:59

Lehliu

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 8016

15:29

Dor Marunt

15:29 15:39

15:39

Lehliu

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 8002

08:56

Dor Marunt

08:56 09:07

09:07

Lehliu

11 min

 

2,80 RON


Trenuri din Dor Mărunt spre Fundulea

De la Către Durata
Infofer
R 8004

17:49

Dor Marunt

17:49 18:23

18:23

Fundulea

34 min

 

4,55 RON

Infofer
R 8016

15:29

Dor Marunt

15:29 16:11

16:11

Fundulea

42 min

 

4,55 RON

Infofer
R 8002

08:56

Dor Marunt

08:56 09:31

09:31

Fundulea

35 min

 

4,55 RON

Infofer
R 8014

06:52

Dor Marunt

06:52 07:26

07:26

Fundulea

34 min

 

4,55 RON

Infofer
R 8012

04:57

Dor Marunt

04:57 05:31

05:31

Fundulea

34 min

 

4,55 RON


Trenuri din Dor Mărunt spre Dorobanţu

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8013
R 8203

17:52

Dor Marunt

17:52 20:15

20:15

Dorobantu

2 h 23 min

 

11,85 RON

Infofer
R 8003

14:16

Dor Marunt

14:16 17:10

17:10

Dorobantu

2 h 54 min

 

12,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8011
R 8221

08:53

Dor Marunt

08:53 11:53

11:53

Dorobantu

3 h

 

11,85 RON

Infofer
R 8001

07:41

Dor Marunt

07:41 10:13

10:13

Dorobantu

2 h 32 min

 

12,65 RON


Trenuri din Borcea spre Preasna

De la Către Durata
Infofer
R 8004

16:06

Ramificatia Borcea

16:06 18:01

18:01

Preasna Hm

1 h 55 min

 

10,25 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8032
R 8016

13:39

Ramificatia Borcea

13:39 16:06

16:06

Preasna Hm

2 h 27 min

 

11,55 RON

Infofer
R 8002

07:38

Ramificatia Borcea

07:38 09:14

09:14

Preasna Hm

1 h 36 min

 

10,25 RON


Trenuri din Borcea spre Călăraşi

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8002
R 8591

07:35

Ramificatia Borcea

07:35 09:00

09:00

Calarasi Nord

1 h 25 min

 

7,75 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8002
R 8591

07:35

Ramificatia Borcea

07:35 09:11

09:11

Calarasi Sud

1 h 36 min

 

8,10 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8004
R 8595

16:20

Ramificatia Borcea

16:20 19:07

19:07

Calarasi Sud

2 h 47 min

 

8,10 RON

Infofer
R 8344

19:23

Ramificatia Borcea

19:23 20:54

20:54

Calarasi Nord

1 h 31 min

 

7,55 RON

Infofer
R 8344

19:23

Ramificatia Borcea

19:23 21:07

21:07

Calarasi Sud

1 h 44 min

 

7,55 RON