Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Caraş-Severin: program și prețuri

Județul Caraş-Severin

Județul Caraș-Severin este situat în sud vestul țării aproape de granița cu Serbia cu reședința la Reșița, un mic orășel care este situat într-o depresiune, înconjurat de verdeață. Pe teritoriu județului apar toate cele trepte de relief, predominând cel muntos, prin Munții Poiana Ruscă și Semenic. Din vechi timpuri aici a fost una din casele dacilor, după invazia romanilor aici a apărut castrul roman Tibiscum. Tot aici a apărut și prima locomotivă pe aburi înainte de anul 1900. În prezent județul se remarcă doar prin naturalețe, prin parcuri naturale și un cunoscut festival de Jazz de la Gărâna. Izvorul Bigar, cunoscut si sub denumirea de Izbucul Bigar, este o arie protejata de interes național, situată in județul Caras-Severin, pe teritoriul administrativ al comunei Bozovici. Aici găsim una dintre cele mai frumoase cascade din lume, potrivit celor de la Discovery, o cascadă asemănată cu cele care încântă privirile copiilor din animațiile Disney. Tot în, dar puțin mai spre vest găsim Lacul Ochiul Beiului, un mic lac de munte de un turcoaz cum nici în photoshop nu găseșți în care dacă privești atent, vezi cum se plimba un păstrăv. Dacă ajungi să îl vezi pe zi, razele soarelui îl vor umple de lumină și strălucire. Întorcându-ne un pic în mediul urban, găsim pe Calea Timișorii, Muzeul Locomotivelor cu aburi, un muzeu unic în lume deoarece sunt expuse 16 astfel de locomotive, printre care și prima construită în 1872 amintită mai sus. Cum se ajunge: via Auto prin A1 și DN58A de la București și Timișoara, prin E70 de la Drobeta Turnu-Severin și de la Belgrad, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Băile Herculane spre Vârciorova

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9554
R 9508

15:23

Baile Herculane

15:23 16:09

16:09

Virciorova Hm

46 min

 

5,30 RON


Trenuri din Băile Herculane spre Teregova

De la Către Durata
Infofer
R 9551

04:23

Baile Herculane

04:23 05:22

05:22

Teregova

59 min

 

4,35 RON

Infofer
R 1697

18:43

Baile Herculane

18:43 20:02

20:02

Teregova

1 h 19 min

 

12,60 RON

Infofer
R 9557

17:15

Baile Herculane

17:15 18:14

18:14

Teregova

59 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9553

14:25

Baile Herculane

14:25 15:25

15:25

Teregova

1 h

 

4,35 RON


Trenuri din Băile Herculane spre Reşiţa

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Irn 1695
Re 9161

03:40

Baile Herculane

03:40 06:52

06:52

Resita Nord

3 h 12 min

 

24,75 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1695
R 9163

03:40

Baile Herculane

03:40 08:24

08:24

Resita Nord

4 h 44 min

 

24,75 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9551
R 9163

04:23

Baile Herculane

04:23 08:24

08:24

Resita Nord

4 h 1 min

 

12,75 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9553
R 9167

14:25

Baile Herculane

14:25 17:25

17:25

Resita Nord

3 h

 

12,75 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9557
R 9169

17:15

Baile Herculane

17:15 20:27

20:27

Resita Nord

3 h 12 min

 

12,75 RON


Trenuri din Băile Herculane spre Cornuțel

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Irn 1695
Re 9161

03:40

Baile Herculane

03:40 05:56

05:56

Cornutel Banat

2 h 16 min

 

21,25 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 72
R 9165

11:42

Baile Herculane

11:42 13:46

13:46

Cornutel Banat

2 h 4 min

 

21,25 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9553
R 9169

14:25

Baile Herculane

14:25 19:46

19:46

Cornutel Banat

5 h 21 min

 

10,10 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9553
R 9167

14:25

Baile Herculane

14:25 16:44

16:44

Cornutel Banat

2 h 19 min

 

10,10 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1691
R 9169

16:51

Baile Herculane

16:51 19:46

19:46

Cornutel Banat

2 h 55 min

 

21,25 RON


Trenuri din Armeniş spre Vârciorova

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9554
R 9508

14:09

Armenis

14:09 16:09

16:09

Virciorova Hm

2 h

 

7,65 RON


Trenuri din Armeniş spre Topleţ

De la Către Durata
Infofer
R 9556

20:29

Armenis

20:29 21:55

21:55

Toplet

1 h 26 min

 

5,60 RON

Infofer
R 1694

15:21

Armenis

15:21 16:32

16:32

Toplet

1 h 11 min

 

14,60 RON

Infofer
R 9554

14:09

Armenis

14:09 15:35

15:35

Toplet

1 h 26 min

 

5,60 RON

Infofer
R 9552

07:58

Armenis

07:58 09:19

09:19

Toplet

1 h 21 min

 

5,60 RON


Trenuri din Armeniş spre Sacu

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9557
R 9577

18:23

Armenis

18:23 19:45

19:45

Sacu Hc

1 h 22 min

 

6,05 RON

Infofer
R 9555

15:38

Armenis

15:38 17:02

17:02

Sacu Hc

1 h 24 min

 

5,60 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9551
R 9573

05:31

Armenis

05:31 08:02

08:02

Sacu Hc

2 h 31 min

 

6,05 RON


Trenuri din Armeniş spre Domaşnea

De la Către Durata
Infofer
R 9552

07:58

Armenis

07:58 08:25

08:25

Domasnea Cornea Hm

27 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9556

20:29

Armenis

20:29 20:56

20:56

Domasnea Cornea Hm

27 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9192

17:10

Armenis

17:10 17:42

17:42

Domasnea Cornea Hm

32 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9554

14:09

Armenis

14:09 14:37

14:37

Domasnea Cornea Hm

28 min

 

3,20 RON


Trenuri din Armeniş spre Caransebeş

De la Către Durata
Infofer
R 9551

05:31

Armenis

05:31 06:10

06:10

Caransebes

39 min

 

3,65 RON

Infofer
R 1697

20:11

Armenis

20:11 20:41

20:41

Caransebes

30 min

 

11,45 RON

Infofer
R 9557

18:23

Armenis

18:23 19:05

19:05

Caransebes

42 min

 

3,65 RON

Infofer
R 9553

15:38

Armenis

15:38 16:24

16:24

Caransebes

46 min

 

3,65 RON