Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Cluj: program și prețuri

Județul Cluj

Județul Cluj este situat în nord vestul țării pierzându-se în zare după Munții Apuseni, este considerat al doilea județ ca importanță al țării din punct de vedere cultural, universitar, economic și industrial. Este într-o continuă dezvoltare, estimându-se ca în câțiva ani să atingă 1 000 000 de locuitori. Este situat în Ardeal, având reședința la Cluj, fiind și capitală de regiune. Înainte să existe județul Cluj, a existat Comitatul Cluj cu o întindere mai mare decât cea de azi, iar denumirea era alta, comitatul Cojocna. Abia după al doilea război mondial când teritoriu țării a fost în sfârșit definitivat și Ardealul de Nord a fost luat înapoi de la Ungaria, a fost înființat și județul Cluj de astăzi. Dacă ajungeți prin aceste locuri sunt câteva locuri pe care nu trebuie să le ratați. Parcul Romulus Vuia, un muzeu etnografic, asemănător Muzeului Țăran din București, însă cu o încărcătura tradițională mult mai mare, se găsește la marginea orașului lângă Pădurea Hoia un alt loc încărcat de însemnătate, de data aceasta paranormală, multe legende ne spun despre evenimente ciudate ce au loc în acest loc. Fanetele Clujului este o rezervatie naturala destul de vestita a județului Cluj, fiind situata destul de aproape de oras, la circa 3 kilometri, in apropierea Vaii Fanetelor. Alte două locuri ce nu trebuie ratate sunt: Grădina Botanică din Cluj și Castelul Banffy, un loc încărcat de istorie care astăzi, an de an găzduiește festivalul de muzică electronică, Electric Castle. Cum se ajunge: via Auto prin A3 și E60 de la București și DN1 de la Timișoara, E60 de la Oradea și Brașov, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către Aeroportul Internațional Cluj Avram Iancu de la Bergamo, Londra, Luton, Roma, Budapesta, Eindhoven, Munchen.

Trenuri din Căşeiu spre Cluj-Napoca

De la Către Durata
Infofer
R 4095

18:22

Caseiu Hm

18:22 20:04

20:04

Cluj Napoca

1 h 42 min

 

7,55 RON

Infofer
Ir 1545

11:40

Caseiu Hm

11:40 12:53

12:53

Cluj Napoca

1 h 13 min

 

18,95 RON


Trenuri din Căşeiu spre Boju

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 4422
R 4103
R 3612

05:50

Caseiu Hm

05:50 12:48

12:48

Boju

6 h 58 min

 

9,55 RON

Infofer - 2 schimbări
R 4422
R 10641
R 3082

05:50

Caseiu Hm

05:50 08:33

08:33

Boju

2 h 43 min

 

21,80 RON

Infofer - 2 schimbări
R 4422
R 4103
R 3612

05:50

Caseiu Hm

05:50 12:48

12:48

Boju

6 h 58 min

 

10,10 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1545
Ir 366
R 3086

11:40

Caseiu Hm

11:40 17:22

17:22

Boju

5 h 42 min

 

28,60 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1545
R 4108
R 3086

11:40

Caseiu Hm

11:40 17:22

17:22

Boju

5 h 42 min

 

24,35 RON


Trenuri din Călărași-Gară spre Cluj-Napoca

De la Către Durata
Infofer
R 3083

05:18

Calarasi Turda Hm

05:18 06:50

06:50

Cluj Napoca Est

1 h 32 min

 

5,90 RON

Infofer
R 3083

05:18

Calarasi Turda Hm

05:18 07:01

07:01

Cluj Napoca

1 h 43 min

 

5,90 RON

Infofer
R 3085

09:21

Calarasi Turda Hm

09:21 10:33

10:33

Cluj Napoca Est

1 h 12 min

 

5,90 RON

Infofer
R 2039

17:36

Calarasi Turda Hm

17:36 18:58

18:58

Cluj Napoca

1 h 22 min

 

5,90 RON

Infofer
R 2039

17:36

Calarasi Turda Hm

17:36 18:48

18:48

Cluj Napoca Est

1 h 12 min

 

5,90 RON


Trenuri din Boju spre Huedin

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

06:15

Boju

06:15 08:31

08:31

Huedin

2 h 16 min

 

-

Infofer - 1 schimbare
R 3085
R 3627

10:00

Boju

10:00 13:57

13:57

Huedin

3 h 57 min

 

8,10 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3087
R 1833

12:21

Boju

12:21 16:46

16:46

Huedin

4 h 25 min

 

16,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3087
Ir 366

12:21

Boju

12:21 15:39

15:39

Huedin

3 h 18 min

 

16,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3091
R 3637

21:50

Boju

21:50 23:59

23:59

Huedin

2 h 9 min

 

8,10 RON


Trenuri din Boju spre Bologa

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări

06:15

Boju

06:15 09:55

09:55

Bologa Hc

3 h 40 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

06:15

Boju

06:15 09:55

09:55

Bologa Hc

3 h 40 min

 

-

Infofer - 1 schimbare
R 3083
R 3073

06:15

Boju

06:15 09:18

09:18

Bologa Hc

3 h 3 min

 

9,85 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3089
R 3075

15:52

Boju

15:52 18:09

18:09

Bologa Hc

2 h 17 min

 

9,85 RON

Infofer - 2 schimbări
R 3085
Ir 1533
R 3076

10:00

Boju

10:00 18:01

18:01

Bologa Hc

8 h 1 min

 

23,05 RON


Trenuri din Boju spre Apahida

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 3081
R 4094

04:41

Boju

04:41 05:59

05:59

Apahida H

1 h 18 min

 

5,30 RON

Infofer
R 3081

04:41

Boju

04:41 05:04

05:04

Apahida

23 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3087

12:21

Boju

12:21 12:44

12:44

Apahida

23 min

 

3,20 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3089
R 4308

15:52

Boju

15:52 17:59

17:59

Apahida H

2 h 7 min

 

5,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3091
R 4310

21:50

Boju

21:50 23:00

23:00

Apahida H

1 h 10 min

 

5,30 RON


Trenuri din Apahida spre Dej

De la Către Durata
Infofer
R 4102

11:45

Apahida

11:45 13:06

13:06

Dej

1 h 21 min

 

5,75 RON

Infofer
R 4106

19:55

Apahida

19:55 21:22

21:22

Dej

1 h 27 min

 

5,75 RON

Infofer
R 4306

16:55

Apahida

16:55 19:51

19:51

Dej

2 h 56 min

 

5,75 RON

Infofer
R 4108

15:51

Apahida

15:51 17:11

17:11

Dej

1 h 20 min

 

5,75 RON

Infofer
R 4110

14:55

Apahida

14:55 16:18

16:18

Dej

1 h 23 min

 

5,75 RON


Trenuri din Apahida spre Cluj-Napoca

De la Către Durata
Infofer
Irn 1741

04:29

Apahida

04:29 04:43

04:43

Cluj Napoca

14 min

 

12,10 RON

Infofer
R 3083

06:39

Apahida

06:39 07:01

07:01

Cluj Napoca

22 min

 

3,90 RON

Infofer
R 1737

10:05

Apahida

10:05 10:20

10:20

Cluj Napoca

15 min

 

12,10 RON

Infofer
R 4095

19:37

Apahida H

19:37 19:53

19:53

Cluj Napoca Est

16 min

 

3,40 RON

Infofer
R 4095

19:43

Apahida

19:43 19:53

19:53

Cluj Napoca Est

10 min

 

3,40 RON


Trenuri din Apahida spre Boju

De la Către Durata
Infofer
R 2038

05:49

Apahida

05:49 06:10

06:10

Boju

21 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3082

08:12

Apahida

08:12 08:33

08:33

Boju

21 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3086

17:01

Apahida

17:01 17:22

17:22

Boju

21 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3088

20:03

Apahida

20:03 20:25

20:25

Boju

22 min

 

3,20 RON

Infofer
R 3090

23:02

Apahida

23:02 23:23

23:23

Boju

21 min

 

3,20 RON