Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Constanţa: program și prețuri

Județul Constanţa

Județul Constanța este județul estival, de la țărmul Mării Negre, perla turismului românesc, de acum și de altădată. Situat în sud vestul țării se întinde de-a lungul Câmpiei Bărăganului până la Marea Neagră și este recunoscut ca fiind cel mai urbanizat județ al țării, mai mult de 80% dintre locuitori trăind în mediul urban. Reședința județului este la Constanța, printre primele orașe din țară din mai multe puncte de vedere. Istoria spune multe, pe aici perindându-se multe civilizații, de la otomani la greci, valahi, în prezent aromâni, lipoveni. Au rămas și cetăți moștenire, și bogății, iar orașul înflorește cu fiecare an datorita amplasamentului său strategic. Dezvoltarea sa a fost facilitată de-a lungul timpului de portul Tomis, unde aveau loc schimburi de mărfuri. Doar dacă enumerăm cele 10-12 stațiuni care se întind de-a lungul litoralului, atunci sigur v-am ocupa o buna parte din timpul de vizitat. Nu toate dintre ele păstrează încă strălucirea de altădată și renumele, singurele care mai merită totuși vizitate sunt Mamaia(pentur cei dornici distracție până în zori, poate fi o Ibiza a României), Costinești(Stațiunea studenților), Vadu și Corbu(două stațiuni noi destul de sălbatice). Daca ajungeți în oraș, pe faleză, nu ratați Clădirea Cazinoului, Portul și Delfinariu. Din epoca modernă putem să vă încântăm cu Parcul Eolian, cel mai mare din Europa de sud est și Parcul Acvatic Aqua Magic, un paradis acvatic care îți rezolvă o zi de distracție, iar ca să îi facem pe plac controversatului primar din acest oraș, stabiliți-vă vacanță în perioada Carnavalului Mamaia, o copie a Carnavalului de la Rio, pe care acesta îl îndrăgește extrem de mult. Când va fi? Doar el știe. Cum se ajunge: via Auto prin A2 de la București, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către Aeroportul Internațional Mihail Kogălniceanu de la Roma, Milano, Pisa, Viena, Paris, Istanbul.

Trenuri din Castelu spre Dunărea

De la Către Durata
Infofer
R 8002

06:33

Castelu Hc

06:33 07:18

07:18

Dunarea Hm

45 min

 

5 RON

Infofer
R 8202

08:22

Castelu Hc

08:22 09:10

09:10

Dunarea Hm

48 min

 

5 RON

Infofer
R 8004

15:20

Castelu Hc

15:20 16:03

16:03

Dunarea Hm

43 min

 

5 RON

Infofer
R 8204

16:52

Castelu Hc

16:52 17:40

17:40

Dunarea Hm

48 min

 

5 RON

Infofer
R 8344

18:20

Castelu Hc

18:20 19:06

19:06

Dunarea Hm

46 min

 

5 RON


Trenuri din Castelu spre Constanţa

De la Către Durata
Infofer
R 8691

05:32

Castelu Hc

05:32 06:12

06:12

Constanta

40 min

 

5 RON

Infofer
R 8031

06:08

Castelu Hc

06:08 06:47

06:47

Constanta

39 min

 

5 RON

Infofer
R 8001

10:10

Castelu Hc

10:10 10:47

10:47

Constanta

37 min

 

5 RON

Infofer
R 8201

11:49

Castelu Hc

11:49 12:29

12:29

Constanta

40 min

 

5 RON

Infofer
R 8003

17:06

Castelu Hc

17:06 17:49

17:49

Constanta

43 min

 

5 RON


Trenuri din Bărăganu spre Mangalia

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8001
R 8385

08:49

Baraganu

08:49 13:54

13:54

Mangalia

5 h 5 min

 

15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8003
R 8393

15:24

Baraganu

15:24 21:04

21:04

Mangalia

5 h 40 min

 

15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8003
R 8391

15:24

Baraganu

15:24 19:42

19:42

Mangalia

4 h 18 min

 

15 RON


Trenuri din Agigea spre Poarta Albă

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8380
R 8202

06:25

Agigea Ecluza

06:25 08:12

08:12

Poarta Alba Hc

1 h 47 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8386
R 8204

13:16

Agigea Ecluza

13:16 16:42

16:42

Poarta Alba Hc

3 h 26 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8386
R 8004

13:16

Agigea Ecluza

13:16 15:10

15:10

Poarta Alba Hc

1 h 54 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8388
R 8344

15:42

Agigea Ecluza

15:42 18:10

18:10

Poarta Alba Hc

2 h 28 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8390
R 8344

17:03

Agigea Nord

17:03 18:10

18:10

Poarta Alba Hc

1 h 7 min

 

8 RON


Trenuri din Agigea spre Ovidiu

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8380
R 8202

06:33

Agigea Nord

06:33 09:17

09:17

Ovidiu

2 h 44 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8384
R 8032

09:02

Agigea Ecluza

09:02 13:31

13:31

Ovidiu

4 h 29 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8386
R 8004

13:16

Agigea Ecluza

13:16 16:10

16:10

Ovidiu

2 h 54 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8388
R 8344

15:42

Agigea Ecluza

15:42 19:13

19:13

Ovidiu

3 h 31 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8390
R 8344

17:03

Agigea Nord

17:03 19:13

19:13

Ovidiu

2 h 10 min

 

11 RON


Trenuri din Neptun spre Ovidiu

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8380
R 8202

05:38

Neptun Hc

05:38 09:17

09:17

Ovidiu

3 h 39 min

 

12 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8384
R 8032

08:13

Neptun Hc

08:13 13:31

13:31

Ovidiu

5 h 18 min

 

12 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8386
R 8004

12:14

Neptun

12:14 16:10

16:10

Ovidiu

3 h 56 min

 

12 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8388
R 8344

14:41

Neptun

14:41 19:13

19:13

Ovidiu

4 h 32 min

 

12 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8390
R 8034

16:10

Neptun Hc

16:10 21:09

21:09

Ovidiu

4 h 59 min

 

12 RON


Trenuri din Neptun spre Mangalia

De la Către Durata
Infofer
R 8381

07:29

Neptun

07:29 07:37

07:37

Mangalia

8 min

 

3 RON

Autogari - 1 schimbare
Sud trans
Sud trans

08:40

Neptun

08:40 14:25

14:25

Mangalia

5 h 45 min

 

150 RON

Autogari - 1 schimbare
Sud trans
Sud trans

10:40

Neptun

10:40 14:25

14:25

Mangalia

3 h 45 min

 

150 RON

Autogari - 1 schimbare
Sud trans
Sud trans

12:25

Neptun

12:25 15:00

15:00

Mangalia

2 h 35 min

 

Autogari - 1 schimbare
Sud trans
Sud trans

13:25

Neptun

13:25 17:25

17:25

Mangalia

4 h

 


Trenuri din Neptun spre Dunărea

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8384
R 8032

08:09

Neptun

08:09 13:24

13:24

Dunarea Hm

5 h 15 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8384
R 8032

08:13

Neptun Hc

08:13 13:24

13:24

Dunarea Hm

5 h 11 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8386
R 8204

12:18

Neptun Hc

12:18 17:40

17:40

Dunarea Hm

5 h 22 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8388
R 8204

14:41

Neptun

14:41 17:40

17:40

Dunarea Hm

2 h 59 min

 

11 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8390
R 8344

16:10

Neptun Hc

16:10 19:06

19:06

Dunarea Hm

2 h 56 min

 

11 RON


Trenuri din Neptun spre Constanţa

De la Către Durata
Autogari - 1 schimbare
Sud trans
Sud trans

08:40

Neptun

08:40 15:55

15:55

Constanta

7 h 15 min

 

150 RON

Autogari - 1 schimbare
Sud trans
Sud trans

10:40

Neptun

10:40 15:55

15:55

Constanta

5 h 15 min

 

150 RON

Autogari - 1 schimbare
Sud trans
Sud trans

12:25

Neptun

12:25 17:15

17:15

Constanta

4 h 50 min

 

Autogari - 1 schimbare
Sud trans
Sud trans

12:25

Neptun

12:25 17:15

17:15

Constanta

4 h 50 min

 

150 RON

Infofer
R 8392

18:56

Neptun Hc

18:56 20:08

20:08

Constanta

1 h 12 min

 

5 RON