Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Dâmboviţa: program și prețuri

Județul Dâmboviţa

Situat de partea sudică a munților Bucegi, Dâmbovița este un județ ce se poate reprezenta printr-un mix de forme de relief, cea mai mare parte a lui fiind reprezentată de câmpie. Reședința județului este la Târgoviște, unde în trecut a și fost o cetate de scaun. Din punct de vedere istoric nu sunt foarte multe de spus despre aceste locuri, regiunea s-a dezvoltat în ritm normal fără să exceleze la vreun capitol, fapt cauzat și de existența celor două județe vecine, Argeș și Prahova care au fost puternic industrializate în perioada comunistă. Un prim obiectiv la care vă recomand să poposiți este Muzeul Poliției Române, situat oarecum în centrul orașului, acest edificiu găzduiește colecții întregii despre instituția țării de la înființarea ei și până în prezent. Mai sus, pe deal, cum ar zice un sătean de-al locului găsim Lacul Pucioasa, în localitatea ce-i poartă numele. Acesta a fost construit ca un mic baraj care să acumuleze apele râului Ialomița și pentru a deservi localitățile din zonă cu apă potabilă. Dacă vă place dramaturgia și doriți să îl cunoașteți pe cel mai de seamă dramaturg al României, vă invităm în localitatea cu același nume pentru a cunoaște casa în care a copilărit Ion Luca Caragiale. Iar cele mai înalte locuri pe care să te pierzi în zare sunt așezate sus pe munte, pe platoul Bucegi, la Babele, sculpturi naturale în piatră, intr-un loc încărcat de energie pozitivă. Cum se ajunge: via Auto prin DN7, 71 și 71 de la București, Ploiești și Pitești , via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Cazaci spre Cojocaru

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9432
R 9021

07:04

Cazaci Hc

07:04 08:12

08:12

Cojocaru Hc

1 h 8 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9432
R 9023

07:04

Cazaci Hc

07:04 09:43

09:43

Cojocaru Hc

2 h 39 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare

07:41

Cazaci Hc

07:41 09:43

09:43

Cojocaru Hc

2 h 2 min

 

-

Infofer - 1 schimbare
R 9106
R 9025

15:09

Cazaci Hc

15:09 17:32

17:32

Cojocaru Hc

2 h 23 min

 

5,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9436
R 9027

19:54

Cazaci Hc

19:54 21:57

21:57

Cojocaru Hc

2 h 3 min

 

5,70 RON


Trenuri din Cazaci spre Brăneşti

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 9112
R 8083
R 8013

12:12

Cazaci Hc

12:12 16:50

16:50

Branesti

4 h 38 min

 

11,80 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9112
R 8083
R 8013

12:12

Cazaci Hc

12:12 16:47

16:47

Branesti Sat Hc

4 h 35 min

 

11,80 RON


Trenuri din Brăneşti spre Titu

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8012
R 8082
R 9437

05:47

Branesti Sat Hc

05:47 13:48

13:48

Titu

8 h 1 min

 

10,20 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8014
R 8082
R 9437

07:44

Branesti

07:44 13:48

13:48

Titu

6 h 4 min

 

9,90 RON

Infofer - 2 schimbări

07:44

Branesti

07:44 11:27

11:27

Titu

3 h 43 min

 

-

Infofer - 2 schimbări
R 8014
R 8082
R 9437

07:47

Branesti Sat Hc

07:47 13:48

13:48

Titu

6 h 1 min

 

10,20 RON

Infofer - 2 schimbări

07:47

Branesti Sat Hc

07:47 11:27

11:27

Titu

3 h 40 min

 

-


Trenuri din Brăneşti spre Târgovişte

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8012
R 8082
R 9437

05:47

Branesti Sat Hc

05:47 14:30

14:30

Tirgoviste

8 h 43 min

 

12,70 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8014
R 8082
R 9437

07:44

Branesti

07:44 14:30

14:30

Tirgoviste

6 h 46 min

 

12,40 RON

Infofer - 2 schimbări

07:44

Branesti

07:44 12:08

12:08

Tirgoviste

4 h 24 min

 

-

Infofer - 2 schimbări
R 8014
R 8082
R 9437

07:47

Branesti Sat Hc

07:47 14:30

14:30

Tirgoviste

6 h 43 min

 

12,70 RON

Infofer - 2 schimbări

07:47

Branesti Sat Hc

07:47 12:08

12:08

Tirgoviste

4 h 21 min

 

-


Trenuri din Brăneşti spre Cazaci

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8012
R 8082
R 9437

05:44

Branesti

05:44 14:16

14:16

Cazaci Hc

8 h 32 min

 

11,80 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8012
R 8082
R 9437

05:47

Branesti Sat Hc

05:47 14:16

14:16

Cazaci Hc

8 h 29 min

 

11,80 RON

Infofer - 2 schimbări

07:44

Branesti

07:44 11:53

11:53

Cazaci Hc

4 h 9 min

 

-

Infofer - 2 schimbări
R 8014
R 8082
R 9437

07:47

Branesti Sat Hc

07:47 14:16

14:16

Cazaci Hc

6 h 29 min

 

11,80 RON

Infofer - 2 schimbări

07:47

Branesti Sat Hc

07:47 11:53

11:53

Cazaci Hc

4 h 6 min

 

-


Trenuri din Bâldana spre Cojocaru

De la Către Durata
Infofer
R 9021

07:19

Bildana Hc

07:19 08:12

08:12

Cojocaru Hc

53 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9027

20:56

Bildana Hc

20:56 21:57

21:57

Cojocaru Hc

1 h 1 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9025

16:46

Bildana Hc

16:46 17:32

17:32

Cojocaru Hc

46 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9023

08:50

Bildana Hc

08:50 09:43

09:43

Cojocaru Hc

53 min

 

4,35 RON


Trenuri din Aninoasa spre Titu

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 2081
Ir 1824
R 1787

07:15

Strimbuta Hm

07:15 17:30

17:30

Titu

10 h 15 min

 

69,40 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2082
Ir 1824
R 1897

08:18

Strimbuta Hm

08:18 18:30

18:30

Titu

10 h 12 min

 

67,80 RON

Infofer - 2 schimbări

08:18

Strimbuta Hm

08:18 19:42

19:42

Titu

11 h 24 min

 

-

Infofer - 2 schimbări
R 2082
Ir 1721
Ir 1896

08:18

Strimbuta Hm

08:18 19:53

19:53

Titu

11 h 35 min

 

57,45 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2082
R 9510
Ir 1896

08:18

Strimbuta Hm

08:18 19:53

19:53

Titu

11 h 35 min

 

55,15 RON


Trenuri din Aninoasa spre Răcari

De la Către Durata
Infofer
R 2088

19:23

Strimbuta Hm

19:23 22:29

22:29

Racari

3 h 6 min

 

12,65 RON

Infofer
R 2084

14:42

Strimbuta Hm

14:42 18:06

18:06

Racari

3 h 24 min

 

12,65 RON

Infofer
R 2082

08:18

Strimbuta Hm

08:18 11:35

11:35

Racari

3 h 17 min

 

12,65 RON

Infofer
R 2080

04:57

Strimbuta Hm

04:57 08:37

08:37

Racari

3 h 40 min

 

12,65 RON


Trenuri din Aninoasa spre Dobra

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 2023
Ir 1622
R 2185

00:13

Strimbuta Hm

00:13 15:56

15:56

Dobra

15 h 43 min

 

72,85 RON