Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Dolj: program și prețuri

Județul Dolj

Dolj, Oltenia, Craiova, toate trei se confundă. Dolj Județul, Oltenia Regiunea și Craiova reședința. Locul unde se întâmplă toate din Olt. Situat în plină câmpie, județul se remarcă printr-o întindere mare și prin faptul că aici au ales cei de la Ford să își construiască unele dintre modele sale din perioada recentă. Etimologia numelui său, Dolj, in varianta veche - Doljii vine din limba slavonă Dole = Jos la care se adaugă Jii , rezultând Doljii, adică Jiul în Aval sau Jiul de Jos. La țară, bătrânii încă mai spun Jii în loc de Jiu. Jii este pluralul numelui Jiu, format prin unirea Jiului de Vest cu Jiul de Est care se unesc la Aninoasa, lângă Petroșani, Județul Hunedoara. Datorita vegetației, stepei si faunei, in judetul Dolj s-a putut crea Rezervația Ornitologică de la Ciupercenii Vechi. Singurul lucru care nu a fost luat în seamă îl reprezintă niște diguri care să prevină inundațiile din aceste regiuni, dar pe de altă parte este un cadru favorabil pentru nenumăratele specii de păsări care trăiesc în acest cadru. În cadrul Rezervației Ornitologice de la Ciupercenii Vechi putem regăsi u mare număr de specii de păsări – circa 140. Întorcându-ne în oraș putem admira Casa Băniei, care astăzi, oferă turiștilor foarte multe informații despre cultura locală și despre cum au decurs pașii în dezvoltarea acestor locuri. De asemenea, aici sunt editate publicații locale cu valoare culturală deosebit de importantă pentru locuitorii Craiovei. Cum se ajunge: via Auto prin A1 și E574 de la București și Pitești, E79 de la Vidin și Calafat, E70 de la Drobeta și Belgrad, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către Aeroportul Internațional Craiova de la Barcelona, Bergamo, Luton, Dortmund.

Trenuri din Brădeşti spre Filiaşi

De la Către Durata
Infofer
R 2091

06:06

Bradesti Hc

06:06 06:23

06:23

Filiasi

17 min

 

3,20 RON

Infofer
R 2093

08:41

Bradesti Hc

08:41 08:58

08:58

Filiasi

17 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9505

12:47

Bradesti Hc

12:47 13:04

13:04

Filiasi

17 min

 

3,20 RON

Infofer
R 2857

17:51

Bradesti Hc

17:51 18:08

18:08

Filiasi

17 min

 

3,20 RON

Infofer
R 2095

20:46

Bradesti Hc

20:46 21:04

21:04

Filiasi

18 min

 

3,20 RON


Trenuri din Brădeşti spre Craiova

De la Către Durata
Infofer
R 2082

11:41

Bradesti Hc

11:41 12:15

12:15

Craiova

34 min

 

4,40 RON

Infofer
R 2094

15:47

Bradesti Hc

15:47 16:22

16:22

Craiova Triaj Hc

35 min

 

4,40 RON

Infofer
R 2854

16:58

Bradesti Hc

16:58 17:24

17:24

Craiova Triaj Hc

26 min

 

4,40 RON

Infofer
R 2854

16:58

Bradesti Hc

16:58 17:32

17:32

Craiova

34 min

 

4,40 RON

Infofer
R 2086

18:12

Bradesti Hc

18:12 18:38

18:38

Craiova Triaj Hc

26 min

 

4,40 RON


Trenuri din Băileşti spre Siliştea Crucii

De la Către Durata
Infofer
R 9138

16:40

Bailesti

16:40 16:57

16:57

Silistea Crucii Hc

17 min

 

2,80 RON

Infofer
R 1090

14:07

Bailesti

14:07 14:24

14:24

Silistea Crucii Hc

17 min

 

2,80 RON

Infofer
R 9134

07:32

Bailesti

07:32 07:49

07:49

Silistea Crucii Hc

17 min

 

2,80 RON

Infofer
R 9132

04:40

Bailesti

04:40 04:57

04:57

Silistea Crucii Hc

17 min

 

2,80 RON


Trenuri din Băileşti spre Segarcea

De la Către Durata
Infofer
R 9138

16:40

Bailesti

16:40 17:53

17:53

Segarcea Nord Hc

1 h 13 min

 

4,35 RON

Infofer
R 1090

14:07

Bailesti

14:07 15:13

15:13

Segarcea Nord Hc

1 h 6 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9134

07:32

Bailesti

07:32 08:36

08:36

Segarcea Nord Hc

1 h 4 min

 

4,35 RON


Trenuri din Băileşti spre Maglavit

De la Către Durata
Infofer
R 9139

21:40

Bailesti

21:40 22:13

22:13

Maglavit Hcv

33 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9137

18:51

Bailesti

18:51 19:24

19:24

Maglavit Hcv

33 min

 

3,20 RON

Infofer
R 1091

10:09

Bailesti

10:09 10:43

10:43

Maglavit Hcv

34 min

 

3,20 RON


Trenuri din Băileşti spre Filiaşi

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9132
R 1727

04:40

Bailesti

04:40 08:30

08:30

Filiasi

3 h 50 min

 

18,20 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9132
Ir 1591

04:40

Bailesti

04:40 10:02

10:02

Filiasi

5 h 22 min

 

18,20 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9134
Ir 1823

07:32

Bailesti

07:32 12:51

12:51

Filiasi

5 h 19 min

 

18,20 RON

Infofer - 1 schimbare
R 1090
R 2089

14:07

Bailesti

14:07 17:07

17:07

Filiasi

3 h

 

10,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9138
Ir 1835

16:40

Bailesti

16:40 20:02

20:02

Filiasi

3 h 22 min

 

18,20 RON


Trenuri din Băileşti spre Craiova

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9134
R 9505

07:32

Bailesti

07:32 12:15

12:15

Craiova Triaj Hc

4 h 43 min

 

8,25 RON

Infofer - 1 schimbare
R 1090
R 2857

14:07

Bailesti

14:07 17:24

17:24

Craiova Triaj Hc

3 h 17 min

 

8,25 RON

Infofer - 1 schimbare
R 1090
R 2089

14:07

Bailesti

14:07 16:23

16:23

Craiova Triaj Hc

2 h 16 min

 

8,25 RON

Infofer
R 9138

16:40

Bailesti

16:40 18:45

18:45

Craiova

2 h 5 min

 

6,90 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9138
R 2095

16:40

Bailesti

16:40 20:19

20:19

Craiova Triaj Hc

3 h 39 min

 

8,25 RON


Trenuri din Băileşti spre Cernele

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 1090
R 2857

14:07

Bailesti

14:07 17:28

17:28

Cernele

3 h 21 min

 

9,10 RON

Infofer - 1 schimbare
R 1090
R 2089

14:07

Bailesti

14:07 16:27

16:27

Cernele

2 h 20 min

 

9,10 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9132
R 2093

04:40

Bailesti

04:40 08:18

08:18

Cernele

3 h 38 min

 

9,10 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9138
R 2095

16:40

Bailesti

16:40 20:23

20:23

Cernele

3 h 43 min

 

9,10 RON


Trenuri din Băileşti spre Calafat

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 1091
R 9133

10:09

Bailesti

10:09 11:26

11:26

Cobuz H

1 h 17 min

 

5,65 RON

Infofer
R 1091

10:09

Bailesti

10:09 11:26

11:26

Cobuz H

1 h 17 min

 

4,35 RON

Infofer
R 1091

10:09

Bailesti

10:09 11:35

11:35

Calafat

1 h 26 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9137

18:51

Bailesti

18:51 19:51

19:51

Cobuz H

1 h

 

4,35 RON

Infofer
R 9139

21:40

Bailesti

21:40 22:50

22:50

Calafat

1 h 10 min

 

4,35 RON