Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Galaţi: program și prețuri

Județul Galaţi

Vecinul Brăilei, dar și al Moldovei, Ucrainei și de ce nu și al Tulcei, Galați este situat la răscrucea frontierelor, de județ, de țară sau la frontierele Dunării. Chiar în colțul tării. Este vama regiunilor, fiind al doilea mare important județ din Moldova, după Iași. Reședința județului este la Galați un oraș dispus concentric față de faleza fluviului. Ca și fratele său, acest județ a avut pe alocuri un ritm accelerat de dezvoltare, fie că vorbim de vremuri străvechi sau de cele recente și asta datorită faptului că Dunărea era un mijloc bun care facilita schimbul de mărfuri, atât cel maritim cât și cel fluvial. Ciudat sau nu, poate cel mai de seama obiectiv turistic din județ, nu se află în preajma Dunării sau în orașul de reședință, ci în micul orășel prăfuit, Tecuci. Aici găsim un parc de mai toată frumusețea, Parcul lui Pazvante, un amestec de flori multicolore, păsări exotice și lucrări monumentale, aruncate aparent la întâmplare, dar care privite ca un întreg îți acaparează privirea și nu îți vine să mai pleci. Sau dacă doar vreți să vă plimbați, folosiți cel mai bun mijloc de transport, ”Pasul” și admirați faleza orașului. Cum se ajunge: via Auto prin E60 și E584 de la București și Buzău și Chișinău, prin E87 de la Odessa, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Bucești spre Galaţi

De la Către Durata
Infofer
R 7567

05:04

Bucesti Hc

05:04 06:37

06:37

Galati

1 h 33 min

 

7,55 RON

Infofer
R 7569

08:11

Bucesti Hc

08:11 09:51

09:51

Galati

1 h 40 min

 

7,55 RON

Infofer
R 7571

12:04

Bucesti Hc

12:04 13:40

13:40

Galati

1 h 36 min

 

7,55 RON

Infofer
R 7573

17:05

Bucesti Hc

17:05 18:40

18:40

Galati

1 h 35 min

 

7,55 RON

Infofer
R 7575

19:49

Bucesti Hc

19:49 21:22

21:22

Galati

1 h 33 min

 

7,55 RON


Trenuri din Bucești spre Frunzeasca

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 7572
R 6315

17:12

Bucesti Hc

17:12 18:44

18:44

Frunzeasca

1 h 32 min

 

5,80 RON


Trenuri din Brăniștea spre Tudor Vladimirescu

De la Către Durata
Infofer
R 7576

20:25

Branistea Hc

20:25 20:53

20:53

Tudor Vladimirescu Hc

28 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7574

18:09

Branistea Hc

18:09 18:37

18:37

Tudor Vladimirescu Hc

28 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7572

16:22

Branistea Hc

16:22 16:50

16:50

Tudor Vladimirescu Hc

28 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7570

15:16

Branistea Hc

15:16 15:44

15:44

Tudor Vladimirescu Hc

28 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7568

08:23

Branistea Hc

08:23 08:50

08:50

Tudor Vladimirescu Hc

27 min

 

3,65 RON


Trenuri din Brăniștea spre Galaţi

De la Către Durata
Infofer
R 7565

04:45

Branistea Hc

04:45 05:28

05:28

Galati

43 min

 

3,70 RON

Infofer
R 7567

05:54

Branistea Hc

05:54 06:37

06:37

Galati

43 min

 

3,70 RON

Infofer
R 7571

12:55

Branistea Hc

12:55 13:40

13:40

Galati

45 min

 

3,70 RON

Infofer
R 7573

17:56

Branistea Hc

17:56 18:40

18:40

Galati

44 min

 

3,70 RON

Infofer
R 7575

20:37

Branistea Hc

20:37 21:22

21:22

Galati

45 min

 

3,70 RON


Trenuri din Barcea spre Tecuci

De la Către Durata
Infofer
R 7576

21:32

Barcea

21:32 21:46

21:46

Tecuci

14 min

 

2,80 RON

Infofer
R 7572

17:30

Barcea

17:30 17:44

17:44

Tecuci

14 min

 

2,80 RON

Infofer
R 7568

09:30

Barcea

09:30 09:44

09:44

Tecuci

14 min

 

2,80 RON

Infofer
R 7566

06:03

Barcea

06:03 06:17

06:17

Tecuci

14 min

 

2,80 RON

Infofer - 1 schimbare
R 7572
R 6315

17:30

Barcea

17:30 18:38

18:38

Tecuci Nord Hc

1 h 8 min

 

4,90 RON


Trenuri din Barcea spre Lieşti

De la Către Durata
Infofer
R 7565

03:40

Barcea

03:40 04:01

04:01

Liesti

21 min

 

3,30 RON

Infofer
R 7567

04:47

Barcea

04:47 05:08

05:08

Liesti

21 min

 

3,30 RON

Infofer
R 7569

07:52

Barcea

07:52 08:15

08:15

Liesti

23 min

 

3,30 RON

Infofer
R 7571

11:48

Barcea

11:48 12:08

12:08

Liesti

20 min

 

3,30 RON

Infofer
R 7575

19:33

Barcea

19:33 19:53

19:53

Liesti

20 min

 

3,30 RON


Trenuri din Barcea spre Iveşti

De la Către Durata
Infofer
R 7565

03:40

Barcea

03:40 03:51

03:51

Ivesti

11 min

 

2,80 RON

Infofer
R 7567

04:47

Barcea

04:47 04:58

04:58

Ivesti

11 min

 

2,80 RON

Infofer
R 7569

07:52

Barcea

07:52 08:05

08:05

Ivesti

13 min

 

2,80 RON

Infofer
R 7571

11:48

Barcea

11:48 11:59

11:59

Ivesti

11 min

 

2,80 RON

Infofer
R 7575

19:33

Barcea

19:33 19:44

19:44

Ivesti

11 min

 

2,80 RON


Trenuri din Barcea spre Hanu Conachi

De la Către Durata
Infofer
R 7565

03:40

Barcea

03:40 04:11

04:11

Hanu Conachi

31 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7567

04:47

Barcea

04:47 05:18

05:18

Hanu Conachi

31 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7569

07:52

Barcea

07:52 08:27

08:27

Hanu Conachi

35 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7571

11:48

Barcea

11:48 12:18

12:18

Hanu Conachi

30 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7575

19:33

Barcea

19:33 20:03

20:03

Hanu Conachi

30 min

 

3,65 RON


Trenuri din Barcea spre Berheci

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 7572
R 6315

17:30

Barcea

17:30 18:57

18:57

Berheci

1 h 27 min

 

5,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 7570
R 6315

16:23

Barcea

16:23 18:57

18:57

Berheci

2 h 34 min

 

5,30 RON