Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Giurgiu: program și prețuri

Județul Giurgiu

Poarta țării dinspre Bulgaria, partea sudică, se ține de mână cu Ruse, vecinul de peste Dunăre, un mic județ cu o mică reședință la Giurgiu. Așezat în zonă de câmpie și foarte aproape de capitala țării, se prevede ca odată cu dezvoltarea economică a regiunii Muntenia, acest județ să devină parte din zona metropolitană a capitalei, chiar și acum fiind foarte multe persoane care au locul de muncă la București. S-ar spune că de mult, când încă acest teritoriu era cotropit de turci și tătari, se afla aici un cioban, pe nume San Giorgio ce își adusese oile la păscut în lunca Dunării. Acesta prin bunăvoința sa a eliberat un mare grup de oameni ce trebuiau duși în Imperiul Otoman. Acești oameni au rămas aici după eliberare și au format dintr-un loc de trecere un târg. Acest târg a purtat numele celui care a fost eliberatorul lor, San Giorgio, și de aceea acum se numește Giurgiu. Din păcate nu sunt foarte multe locuri de vizitat în județ sau în oraș, fiind destul de sărac tocmai prin faptul ca relieful predominant este câmpia. Singurul loc care mai atrage turiști în acest moment este Parcul Natural Comana, situat la marginea județului, aproape de capitală, unde găsim zonă liberă de agrement, un parc de aventură și zone amenajate pentru picnicuri. Se mai poate spune faptul că în Giurgiu a fost construită prima gară iar prima rută feroviară din țară a fost Giurgiu – București, care însă acum nu mai este funcțională. Cum se ajunge: via Auto prin E85 de la București și Sofia și E70 de la Razgrad, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Giurgiu spre Toporu

De la Către Durata
Infofer
R 9348

19:00

Giurgiu

19:00 19:42

19:42

Toporu

42 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9342

07:35

Giurgiu

07:35 08:17

08:17

Toporu

42 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9348

19:06

Giurgiu Nord

19:06 19:42

19:42

Toporu

36 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9342

07:41

Giurgiu Nord

07:41 08:17

08:17

Toporu

36 min

 

4,35 RON


Trenuri din Giurgiu spre Stăneşti

De la Către Durata
Infofer
R 9340

04:18

Giurgiu Nord

04:18 04:35

04:35

Stanesti

17 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9342

07:35

Giurgiu

07:35 07:58

07:58

Stanesti

23 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9344

11:46

Giurgiu Nord

11:46 12:03

12:03

Stanesti

17 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9352

19:00

Giurgiu

19:00 19:23

19:23

Stanesti

23 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9352

19:06

Giurgiu Nord

19:06 19:23

19:23

Stanesti

17 min

 

3,20 RON


Trenuri din Giurgiu spre Dărăști-Vlașca

De la Către Durata
Infofer
R 9340

04:18

Giurgiu Nord

04:18 05:05

05:05

Vlasca

47 min

 

4,35 RON

Infofer
R 9342

07:35

Giurgiu

07:35 08:28

08:28

Vlasca

53 min

 

5,60 RON

Infofer
R 9344

11:40

Giurgiu

11:40 12:33

12:33

Vlasca

53 min

 

5,60 RON

Infofer
R 9352

19:00

Giurgiu

19:00 19:53

19:53

Vlasca

53 min

 

5,60 RON

Infofer
R 9346

19:06

Giurgiu Nord

19:06 19:53

19:53

Vlasca

47 min

 

4,35 RON


Trenuri din Dărăști-Vlașca spre Săbăreni

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 9346
R 9306
R 9027

16:28

Vlasca

16:28 20:30

20:30

Sabareni

4 h 2 min

 

10,20 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9344
Ir 1692
R 9103

12:34

Vlasca

12:34 15:30

15:30

Sabareni

2 h 56 min

 

18,90 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9342
Ir 1826
R 9437

08:29

Vlasca

08:29 12:52

12:52

Sabareni

4 h 23 min

 

18,90 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9346
Ir 1094
R 9107

16:28

Vlasca

16:28 20:09

20:09

Sabareni

3 h 41 min

 

18,90 RON


Trenuri din Colibaşi spre Vadu Lat

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 2064
Ir 1891
R 9008

07:44

Colibasi Hm

07:44 16:48

16:48

Vadu Lat

9 h 4 min

 

31,40 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2064
Ir 1720
R 9008

07:44

Colibasi Hm

07:44 16:48

16:48

Vadu Lat

9 h 4 min

 

45,25 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2074
Ir 1720
R 9008

08:44

Colibasi Hm

08:44 16:48

16:48

Vadu Lat

8 h 4 min

 

45,25 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2074
Ir 1891
R 9008

08:44

Colibasi Hm

08:44 16:48

16:48

Vadu Lat

8 h 4 min

 

31,40 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2076
Ir 1522
R 9348

14:58

Colibasi Hm

14:58 20:41

20:41

Vadu Lat

5 h 43 min

 

33,05 RON


Trenuri din Chiriacu spre Cetatea

De la Către Durata
Infofer
R 9349

22:30

Chiriacu

22:30 22:51

22:51

Cetatea Hc

21 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9347

17:44

Chiriacu

17:44 18:07

18:07

Cetatea Hc

23 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9345

14:45

Chiriacu

14:45 15:06

15:06

Cetatea Hc

21 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9343

10:50

Chiriacu

10:50 11:11

11:11

Cetatea Hc

21 min

 

3,20 RON

Infofer
R 9341

06:46

Chiriacu

06:46 07:07

07:07

Cetatea Hc

21 min

 

3,20 RON


Trenuri din Cetatea spre Vadu Lat

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9346
R 9306

15:44

Cetatea Hc

15:44 17:55

17:55

Vadu Lat

2 h 11 min

 

9,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9342
R 9006

07:45

Cetatea Hc

07:45 11:45

11:45

Vadu Lat

4 h

 

9,50 RON

Infofer
R 9340

04:22

Cetatea Hc

04:22 06:08

06:08

Vadu Lat

1 h 46 min

 

8,70 RON


Trenuri din Cetatea spre Trestieni

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări

19:10

Cetatea Hc

19:10 00:05

00:05

Trestieni Hc

4 h 55 min

 

-


Trenuri din Cetatea spre Colibaşi

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 9342
Ir 1521
R 2078

07:45

Cetatea Hc

07:45 17:08

17:08

Colibasi Hm

9 h 23 min

 

52,30 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9342
Ir 1521
R 2075

07:45

Cetatea Hc

07:45 13:00

13:00

Colibasi Hm

5 h 15 min

 

36,60 RON