Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Harghita: program și prețuri

Județul Harghita

Alături de Covasna și Mureș, județul Harghita formează râvnitul Ținut Secuiesc, acel vis al maghiarilor din România de a avea propria lor regiune autonoma, unde totul să se întâmple cum vor ei. Asta rămâne de văzut, până atunci să vorbim de Harghita. Este parte de mijloc a ținutului, populația preponderentă este bineînțeles maghiară, iar reședința județului se află la Miercurea Ciuc. Putem spune că istoria își duce ideea mai departe, la fel ca acum, și în vechi timpuri străvechi, acest ținut a fost dezbătut de diverse civilizații. Mai întâi de daci și romani, apoi de secui și români, apoi de otomani și habsburgi, otomani și secui și tot așa. În final teritoriul a rămas în organizarea teritorială a României și la cum arată lucrurile așa va și rămâne mult timp de aici înainte. Putem începe din subteran și să mergem să ne aerisim plămânii la Salina Praid, una din cele mai mari din Europa. În interiorul ei se ajunge cu un autobuz după un drum de 1,5 km iar mai apoi după coborârea celor 300 de trepte pentru a vă afla în final la aproximativ 150 de metri adâncime având în față un adevărat orășel subteran. Lacul Roșu, un lac vrăjit, am putea spune, dacă ne gândim la coloristica nemaiîntâlnită a acestuia. In oglinda lacului se vede falnic Muntele Suhardul, cu o culoare purpurie destul de frumos conturată. Apa lacului are o culoare nemaiîntâlnită, căpătând aspecte roșiatice sau purpurii. Cioturile de brad ce se regăsesc pe toata lungimea lacului îngreunează plimbările cu barca de-a lungul lacului. Cum se ajunge: via Auto Prin DN1 și E578 de la București și Brașov, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Gălăuţaş spre Sărmaş

De la Către Durata
Infofer
R 4512

17:19

Galautas

17:19 17:24

17:24

Sarmas Runc Hc

5 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4510

14:26

Galautas

14:26 14:32

14:32

Sarmas Runc Hc

6 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4506

07:29

Galautas

07:29 07:35

07:35

Sarmas Runc Hc

6 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4504

04:27

Galautas

04:27 04:33

04:33

Sarmas Runc Hc

6 min

 

2,80 RON


Trenuri din Gălăuţaş spre Lunca de Jos

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 4504
R 5214

04:27

Galautas

04:27 08:13

08:13

Lunca De Mijloc

3 h 46 min

 

12,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4506
R 5204

07:29

Galautas

07:29 12:57

12:57

Lunca De Mijloc

5 h 28 min

 

12,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4510
R 5212

14:26

Galautas

14:26 20:42

20:42

Lunca De Mijloc

6 h 16 min

 

12,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4512
R 4512

17:19

Galautas

17:19 20:42

20:42

Lunca De Mijloc

3 h 23 min

 

11,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4512
R 5212

17:19

Galautas

17:19 20:42

20:42

Lunca De Mijloc

3 h 23 min

 

12,50 RON


Trenuri din Gălăuţaş spre Lăzarea

De la Către Durata
Infofer
R 4512

17:19

Galautas

17:19 17:48

17:48

Lazarea Hc

29 min

 

3,65 RON

Infofer
R 4510

14:26

Galautas

14:26 14:55

14:55

Lazarea Hc

29 min

 

3,65 RON

Infofer
R 4506

07:29

Galautas

07:29 07:58

07:58

Lazarea Hc

29 min

 

3,65 RON

Infofer
R 4504

04:27

Galautas

04:27 04:56

04:56

Lazarea Hc

29 min

 

3,65 RON


Trenuri din Gălăuţaş spre Hodoșa

De la Către Durata
Infofer
R 4506

07:29

Galautas

07:29 07:41

07:41

Subcetate Mures

12 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4504

04:27

Galautas

04:27 04:39

04:39

Subcetate Mures

12 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4512

17:19

Galautas

17:19 17:30

17:30

Subcetate Mures

11 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4510

14:26

Galautas

14:26 14:38

14:38

Subcetate Mures

12 min

 

2,80 RON


Trenuri din Ditrău spre Siculeni

De la Către Durata
Infofer
R 4512

17:40

Ditrau

17:40 19:08

19:08

Siculeni

1 h 28 min

 

5,90 RON

Infofer
R 4510

14:48

Ditrau

14:48 16:08

16:08

Siculeni

1 h 20 min

 

5,90 RON

Infofer
R 4506

07:51

Ditrau

07:51 09:18

09:18

Siculeni

1 h 27 min

 

5,90 RON

Infofer
R 4504

04:50

Ditrau

04:50 06:20

06:20

Siculeni

1 h 30 min

 

5,90 RON


Trenuri din Ditrău spre Lăzarea

De la Către Durata
Infofer
R 4504

04:50

Ditrau

04:50 04:56

04:56

Lazarea Hc

6 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4512

17:40

Ditrau

17:40 17:48

17:48

Lazarea Hc

8 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4510

14:48

Ditrau

14:48 14:55

14:55

Lazarea Hc

7 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4506

07:51

Ditrau

07:51 07:58

07:58

Lazarea Hc

7 min

 

2,80 RON


Trenuri din Dăneşti spre Miercurea-Ciuc

De la Către Durata
Infofer
R 4510

15:48

Danesti Hc

15:48 16:20

16:20

Miercurea Ciuc

32 min

 

3,90 RON

Infofer
R 4508

14:08

Danesti Hc

14:08 14:31

14:31

Miercurea Ciuc

23 min

 

3,90 RON

Infofer
R 4506

08:56

Danesti Hc

08:56 09:27

09:27

Miercurea Ciuc

31 min

 

3,90 RON

Infofer
R 4504

06:04

Danesti Hc

06:04 06:30

06:30

Miercurea Ciuc

26 min

 

3,90 RON

Infofer
R 4512

18:52

Danesti Hc

18:52 19:21

19:21

Miercurea Ciuc

29 min

 

3,90 RON


Trenuri din Băile Tuşnad spre Miercurea-Ciuc

De la Către Durata
Infofer
R 4501

05:51

Baile Tusnad Hm

05:51 06:27

06:27

Miercurea Ciuc

36 min

 

4,40 RON

Infofer
R 4509

13:52

Baile Tusnad Hm

13:52 14:27

14:27

Miercurea Ciuc

35 min

 

4,40 RON

Infofer
R 1540

15:29

Baile Tusnad Hm

15:29 15:57

15:57

Miercurea Ciuc

28 min

 

13,10 RON

Infofer
Ir 1645

16:15

Baile Tusnad Hm

16:15 16:43

16:43

Miercurea Ciuc

28 min

 

13,10 RON

Infofer
R 4515

21:08

Baile Tusnad Hm

21:08 21:44

21:44

Miercurea Ciuc

36 min

 

4,40 RON


Trenuri din Băile Tuşnad spre Lăzarea

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 4509
R 4511

13:52

Baile Tusnad Hm

13:52 17:05

17:05

Lazarea Hc

3 h 13 min

 

8,40 RON

Infofer
R 4513

17:58

Baile Tusnad Hm

17:58 20:39

20:39

Lazarea Hc

2 h 41 min

 

9,85 RON