Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Hunedoara: program și prețuri

Județul Hunedoara

Județul Hunedoara este județul încărcat de istorie deoarece aici a avut reședința poporul dac. În momentul de față reședința este la Deva, un mic orășel de provincie care speră într-o dezvoltare având în vedere faptul că acum este străbătut de autostrada A1. Pe o bună parte din județ se întind falnic Munții Apuseni iar ca și importanță economic județul beneficiază de o zonă destul de bogată în resurse minerale. Daca astăzi Deva este reședința, în timpul Daciei reședința era la Sarmisegetuza, o cetate ale cărei ruine le găsim și astăzi în Munții Orăștiei la scurtă distanță de localitatea Grădiște. Locuitorii de aici au contribuit de-a lungul istoriei la multe lupte pentru ca acest ținut să rămână în administrarea României și să nu fie asuprit de alte popoare. Palatul și Castelul Magna Curia ambele situate în orașul Deva, în prezent ele găzduiesc Muzeul Civilizației Dacice și Romane și Muzeul de Istorie, deci practic mergând în două locuri, veți vizita de fapt 4 locuri. Acestea au fost construite de către Gabor Bethlen. Pe lângă bine cunoscuta cetate Sarmisegetuza de care aminteam mai sus, un loc încărcat cu energie pozitivă, o moștenire lăsata de strămoșii noștri, mai avem și cetatea de la Costești, construită tot în timpul domniei lui Burebista și a fost distrusă de către romani în timpul războiului din anii 105-106. Dealul Cetății Deva este un alt loc sau obiectiv destul de popular printre turiști, devenind un simbol al întregului oraș. Dealul Cetății Deva se afla in locul in care odată cetatea stătea paza pentru siguranța întregului oraș. Situat în apropierea Cetății medievale din Deva, acesta a devenit un simbol al orașului începând cu anul 1269. Dealul a devenit cu timpul o adevărată rezervație botanică cuprinzând specii destul de rare de plante ce adăpostesc o faună destul de diversă. Cum se ajunge: via Auto Prin A1 de la București și Timișoara, prin DN1 de la Cluj, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Băcia spre Petroşani

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 2700
R 2082

04:12

Bacia Hc

04:12 08:03

08:03

Lunca Jiului Hc

3 h 51 min

 

10,10 RON

Infofer
R 2700

04:15

Bacia Hm

04:15 06:19

06:19

Pestera Bolii H.

2 h 4 min

 

7,55 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2701
Ir 1824

05:43

Bacia Hc

05:43 09:28

09:28

Petrosani

3 h 45 min

 

21,25 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2709
R 2024

17:51

Bacia Hc

17:51 21:06

21:06

Pestera Bolii H.

3 h 15 min

 

10,10 RON

Infofer
R 2024

19:18

Bacia Hm

19:18 21:06

21:06

Pestera Bolii H.

1 h 48 min

 

7,55 RON


Trenuri din Băcia spre Ohaba de Sub Piatră

De la Către Durata
Infofer
R 13302

04:38

Bacia Hc

04:38 05:24

05:24

Ohaba De Sub Piatra Hc

46 min

 

3,65 RON

Infofer
R 13302

04:41

Bacia Hm

04:41 05:24

05:24

Ohaba De Sub Piatra Hc

43 min

 

3,65 RON

Infofer
R 2704

10:46

Bacia Hc

10:46 11:32

11:32

Ohaba De Sub Piatra Hc

46 min

 

3,65 RON

Infofer
R 2704

10:49

Bacia Hm

10:49 11:32

11:32

Ohaba De Sub Piatra Hc

43 min

 

3,65 RON

Infofer
R 2708

16:23

Bacia Hm

16:23 17:06

17:06

Ohaba De Sub Piatra Hc

43 min

 

3,65 RON


Trenuri din Băcia spre Deva

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 2703
R 2381

06:46

Bacia Hm

06:46 07:29

07:29

Deva

43 min

 

6,20 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2703
Irn 1837

06:46

Bacia Hm

06:46 08:50

08:50

Deva

2 h 4 min

 

13,95 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2703
Irn 1821

06:46

Bacia Hm

06:46 07:56

07:56

Deva

1 h 10 min

 

13,95 RON

Infofer
R 2703

06:49

Bacia Hc

06:49 07:29

07:29

Deva

40 min

 

3,90 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2709
Ir 1819

17:48

Bacia Hm

17:48 20:27

20:27

Deva

2 h 39 min

 

13,95 RON


Trenuri din Băcia spre Călan

De la Către Durata
Infofer
R 13302

04:38

Bacia Hc

04:38 04:51

04:51

Calan

13 min

 

2,80 RON

Infofer
R 13302

04:41

Bacia Hm

04:41 04:51

04:51

Calan

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 2704

10:46

Bacia Hc

10:46 10:59

10:59

Calan

13 min

 

2,80 RON

Infofer
R 2708

16:23

Bacia Hm

16:23 16:33

16:33

Calan

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 2024

19:18

Bacia Hm

19:18 19:27

19:27

Calan

9 min

 

2,80 RON


Trenuri din Băcia spre Brazi

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 2700
Ir 1824
R 3007

04:12

Bacia Hc

04:12 17:47

17:47

Brazi

13 h 35 min

 

66,40 RON

Infofer - 2 schimbări

05:43

Bacia Hc

05:43 16:28

16:28

Brazi

10 h 45 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

05:43

Bacia Hc

05:43 19:02

19:02

Brazi

13 h 19 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

06:49

Bacia Hc

06:49 18:10

18:10

Brazi

11 h 21 min

 

-

Infofer - 2 schimbări
R 2705
Ir 1622
R 3012

09:56

Bacia Hc

09:56 21:07

21:07

Brazi

11 h 11 min

 

68 RON


Trenuri din Aurel Vlaicu spre Ohaba de Sub Piatră

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 2311
R 2708

13:45

Aurel Vlaicu Hm

13:45 17:06

17:06

Ohaba De Sub Piatra Hc

3 h 21 min

 

7,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2038
R 2704

09:28

Aurel Vlaicu Hm

09:28 11:32

11:32

Ohaba De Sub Piatra Hc

2 h 4 min

 

7,05 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1837
R 2704

07:56

Aurel Vlaicu Hm

07:56 11:32

11:32

Ohaba De Sub Piatra Hc

3 h 36 min

 

14,40 RON


Trenuri din Aurel Vlaicu spre Ilia

De la Către Durata
Infofer
Ir 1819

19:37

Aurel Vlaicu Hm

19:37 21:00

21:00

Ilia

1 h 23 min

 

15,40 RON

Infofer
Ir 1621

18:28

Aurel Vlaicu Hm

18:28 19:55

19:55

Ilia

1 h 27 min

 

15,40 RON

Infofer
R 2343

16:37

Aurel Vlaicu Hm

16:37 18:16

18:16

Ilia

1 h 39 min

 

5,90 RON

Infofer
Irn 1837

07:56

Aurel Vlaicu Hm

07:56 09:20

09:20

Ilia

1 h 24 min

 

15,40 RON

Infofer
Ir 1811

05:52

Aurel Vlaicu Hm

05:52 07:11

07:11

Ilia

1 h 19 min

 

15,40 RON


Trenuri din Aurel Vlaicu spre Covragiu

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
Ir 1811
Ir 1824
R 2705

05:52

Aurel Vlaicu Hm

05:52 09:19

09:19

Covragiu H

3 h 27 min

 

22,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2038
R 2704

09:28

Aurel Vlaicu Hm

09:28 11:19

11:19

Covragiu H

1 h 51 min

 

6,40 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2311
R 2708

13:45

Aurel Vlaicu Hm

13:45 16:53

16:53

Covragiu H

3 h 8 min

 

6,40 RON

Infofer - 2 schimbări
R 2343
R 2024
R 2713

16:37

Aurel Vlaicu Hm

16:37 20:30

20:30

Covragiu H

3 h 53 min

 

8,20 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1621
R 2024
R 2713

18:28

Aurel Vlaicu Hm

18:28 20:30

20:30

Covragiu H

2 h 2 min

 

15,35 RON


Trenuri din Aurel Vlaicu spre Călan

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 2038
R 2704

09:28

Aurel Vlaicu Hm

09:28 10:59

10:59

Calan

1 h 31 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2038
R 2704

09:28

Aurel Vlaicu Hm

09:28 10:54

10:54

Calan Bai

1 h 26 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2311
R 2724

13:45

Aurel Vlaicu Hm

13:45 15:05

15:05

Calan Bai

1 h 20 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2343
R 2028

16:37

Aurel Vlaicu Hm

16:37 19:27

19:27

Calan

2 h 50 min

 

7,05 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1819
Irn 1822

19:37

Aurel Vlaicu Hm

19:37 22:31

22:31

Calan

2 h 54 min

 

22,10 RON