Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Ialomiţa: program și prețuri

Județul Ialomiţa

Județul Ialomița tot ce putem să spunem de la început despre această zonă e că e printre cele mai caniculare din țară atunci când vine vara. Așezată în zonă de câmpie, de-a lungul ei, practic soarele arde pământul în zilele toride de vară. Este vecin cu județul Ilfov și cu capitala țării dar nu se poate mândri cu o populație numeroasă fiind printre locurile codașe cu puțin sub 250 000 de locuitori. Nu are o istorie prea încărcată, singurul lucru notabil poate fi descoperit mai mult din istoria recentă a județului prin faptul că în era comunistă datorită bunei gestiuni a sectorului agricol România ajunsese să fie supranumită Grânarul Europei deoarece Câmpia Bărăganului ajungea la recolte record. Poate aici vă așteptați să vă vorbesc despre locuri de vis și încărcate de istorie, dar culmea, cel mai vizitat loc din județ în momentul de față este micul orășel Fierbinți, care de fapt este mai mult o comună. De ce este acest orășel atât de vizitat. Pentru că aici de aproximativ 4 ani de zile se filmează un sitcom foarte îndrăgit, iar de atunci viața locuitorilor s-a schimbat total pentru că fac figurație în film iar orășelul s-a îmbogățit prin miile de vizitatori care vin să vadă cum se filmează serialul. Revenind la lucruri mai serioase un loc interesant de vizitat ar fi Muzeul Național al Agriculturii, înființat în martie 1996 în Slobozia, este singurul muzeu de acest fel din România. Parcul muzeului are o suprafață de 17.000 mp și cuprinde variate specii dendrologice. Patrimoniul muzeal cuprinde: Biserica de lemn „Poiana”, Ferma model Perieți, unități în aer liber (hambar, cuptoare tradiționale de copt pâine, colaci de fântâna, însemne funerare. Iar dacă vreți să vă tratați într-o stațiune balneară vă recomandăm să luați drumul către Amara, o stațiune destul de aproape de reședința de județ, Slobozia, o stațiune unde găsim un lac sărat destul de mare cu proprietăți curative datorită nămolului biocarbonatat. Cum se ajunge: via Auto Prin E60 de la București și Timișoara, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Slobozia spre Murgeanca

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8586
R 8579
R 8204

15:57

Slobozia Sud

15:57 19:04

19:04

Murgeanca

3 h 7 min

 

8,10 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8579
R 8204

17:20

Slobozia Veche

17:20 19:04

19:04

Murgeanca

1 h 44 min

 

6,15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8575
R 8202

09:06

Slobozia Veche

09:06 10:24

10:24

Murgeanca

1 h 18 min

 

6,15 RON


Trenuri din Slobozia spre Munteni Buzău

De la Către Durata
Infofer
R 8122

06:05

Slobozia Veche

06:05 06:54

06:54

Munteni Buzau Hc

49 min

 

5,50 RON

Infofer
R 8152

14:30

Slobozia Veche

14:30 15:12

15:12

Munteni Buzau Hc

42 min

 

5,50 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8588
Ir 1776

18:55

Slobozia Sud

18:55 21:03

21:03

Munteni Buzau Hc

2 h 8 min

 

17,05 RON

Infofer
R 8154

19:10

Slobozia Veche

19:10 19:49

19:49

Munteni Buzau Hc

39 min

 

5,50 RON

Infofer
Ir 1776

20:20

Slobozia Veche

20:20 21:03

21:03

Munteni Buzau Hc

43 min

 

15 RON


Trenuri din Slobozia spre Feteşti

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8581
R 8343

05:51

Slobozia Sud

05:51 06:57

06:57

Fetesti

1 h 6 min

 

6,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8151
R 8011

07:46

Slobozia Sud

07:46 10:01

10:01

Fetesti

2 h 15 min

 

6,70 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8585
R 8013

16:46

Slobozia Sud

16:46 18:59

18:59

Fetesti

2 h 13 min

 

6,70 RON

Infofer
R 8587

19:51

Slobozia Sud

19:51 21:20

21:20

Fetesti

1 h 29 min

 

5,60 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8587
Ir 1635

19:51

Slobozia Sud

19:51 21:39

21:39

Fetesti

1 h 48 min

 

14,40 RON


Trenuri din Slobozia spre Dridu

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8580
R 8122

05:00

Slobozia Sud

05:00 08:02

08:02

Dridu

3 h 2 min

 

13,90 RON

Infofer
R 8122

06:05

Slobozia Veche

06:05 08:02

08:02

Dridu

1 h 57 min

 

12 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8152
R 7038

14:30

Slobozia Veche

14:30 17:04

17:04

Dridu

2 h 34 min

 

11,85 RON

Infofer
R 8124

16:55

Slobozia Veche

16:55 18:57

18:57

Dridu

2 h 2 min

 

12 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8154
R 7040

19:10

Slobozia Veche

19:10 21:51

21:51

Dridu

2 h 41 min

 

11,85 RON


Trenuri din Slobozia spre Ciulniţa

De la Către Durata
Infofer
R 8581

05:51

Slobozia Sud

05:51 06:10

06:10

Ciulnita

19 min

 

3,90 RON

Infofer
R 8151

07:46

Slobozia Sud

07:46 08:07

08:07

Ciulnita

21 min

 

3,90 RON

Infofer
R 8583

14:13

Slobozia Veche

14:13 14:43

14:43

Ciulnita

30 min

 

3,90 RON

Infofer
R 8583

14:24

Slobozia Sud

14:24 14:43

14:43

Ciulnita

19 min

 

3,90 RON

Infofer
R 8587

19:51

Slobozia Sud

19:51 20:10

20:10

Ciulnita

19 min

 

3,90 RON


Trenuri din Slobozia spre Ciochina

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8586
R 8154

15:57

Slobozia Sud

15:57 19:37

19:37

Ciochina Hc

3 h 40 min

 

5,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8586
R 8124

15:57

Slobozia Sud

15:57 17:26

17:26

Ciochina Hc

1 h 29 min

 

5,65 RON

Infofer
R 8124

16:55

Slobozia Veche

16:55 17:26

17:26

Ciochina Hc

31 min

 

3,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8588
R 8154

18:55

Slobozia Sud

18:55 19:37

19:37

Ciochina Hc

42 min

 

5,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8588
Ir 1776

18:55

Slobozia Sud

18:55 20:51

20:51

Ciochina Hc

1 h 56 min

 

13 RON


Trenuri din Slobozia spre Căzăneşti

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8580
R 8122

05:00

Slobozia Sud

05:00 06:42

06:42

Cazanesti

1 h 42 min

 

5,80 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8588
Ir 1776

18:55

Slobozia Sud

18:55 20:58

20:58

Cazanesti

2 h 3 min

 

13,40 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8586
R 8124

15:57

Slobozia Sud

15:57 17:34

17:34

Cazanesti

1 h 37 min

 

5,80 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8588
R 8154

18:55

Slobozia Sud

18:55 19:44

19:44

Cazanesti

49 min

 

5,80 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8586
R 8154

15:57

Slobozia Sud

15:57 19:44

19:44

Cazanesti

3 h 47 min

 

5,80 RON


Trenuri din Slobozia spre Andrăşeşti

De la Către Durata
Infofer
R 8152

14:30

Slobozia Veche

14:30 14:50

14:50

Andrasesti

20 min

 

3,90 RON

Infofer
R 8124

16:55

Slobozia Veche

16:55 17:16

17:16

Andrasesti

21 min

 

3,90 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8588
Ir 1776

18:55

Slobozia Sud

18:55 20:41

20:41

Andrasesti

1 h 46 min

 

14,40 RON

Infofer
R 8154

19:10

Slobozia Veche

19:10 19:29

19:29

Andrasesti

19 min

 

3,90 RON

Infofer
Ir 1776

20:20

Slobozia Veche

20:20 20:41

20:41

Andrasesti

21 min

 

12,10 RON


Trenuri din Slobozia spre Alexeni

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 8580
R 8122

05:00

Slobozia Sud

05:00 07:27

07:27

Alexeni

2 h 27 min

 

7,95 RON

Infofer
R 8152

14:30

Slobozia Veche

14:30 15:45

15:45

Alexeni

1 h 15 min

 

6,15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8586
R 8124

15:57

Slobozia Sud

15:57 18:16

18:16

Alexeni

2 h 19 min

 

7,95 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8586
R 8154

15:57

Slobozia Sud

15:57 20:22

20:22

Alexeni

4 h 25 min

 

7,95 RON

Infofer - 1 schimbare
R 8588
R 8154

18:55

Slobozia Sud

18:55 20:22

20:22

Alexeni

1 h 27 min

 

7,95 RON