Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Ilfov: program și prețuri

Județul Ilfov

Județul Ilfov este situat în jurul capitalei București, având o populație de aproximativ 350 000 locuitori. Reședința județului este micul orășel Buftea unde găsim studiourile de producție cinematografică MediaPro. Înainte de căderea regimului comunist era denumit SAI(Sectorul Agricol Ilfov) și pentru că preponderent era format din localități rurale era cumva administrat de către consiliul capitalei. După 1989, majoritatea localităților adiacente capitalei au dezvoltat ramuri industriale proprii, chiar dacă vorbim doar despre închirierea sau vânzarea terenurilor în scopuri logistice și astfel economia și bugetul acestora a crescut, în momentul de față cel mai prosper oraș fiind Otopeni, unde se află cel mai mare și tranzitat aeroport al țării, Aeroportul Internațional Henry Coandă. Chiar dacă este situat într-o zonă puternic industrializată și preponderent urbană, sunt câteva obiective demne de vizitat mai ales că de-a lungul timpului în aceste locuri mulți domnitori au avut reședința. Printre cele care nu trebuie ratate putem numără Palatul Barbu Știrbey, localizat în orașul Buftea, o construcție în stil gotic pe 4 niveluri. Un alt obiectiv destul de important îl reprezintă Palatul Mogoșoaia, vechea reședință a familiei Brâncoveanu, care de-a lungul timpului a trecut prin mai multe invazii și împroprietăriri. În prezent acest vast domeniu ține locul unui parc, muzeu și spațiu de organizări evenimente. Pe lângă cele doua edificii medievale acest județ se mai remarcă și prin numeroase mănăstiri. Dintre toate se remarcă două: Mănăstirea Cernica, aflată în localitatea Cernica, la marginea Bucureștiului, construită lângă lacul Cernica, fiind înconjurată de păduri. Tot aici găsim un muzeu remarcant din punct de vedere religios care pe lângă obiectele obișnuite de cult găsim și vechi manuscrise. Iar cea de-a doua este Mănăstirea Snagov, renumită pentru faptul că aici a fost înmormântat domnitorul Vlad Țepes. Cum se ajunge: via Auto prin A1 de la Pitești, prin A2 de la Constanța, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către București Otopeni.

Trenuri din Ciolpani spre Periş

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9304
Re 3003

04:35

Ciolpani

04:35 08:26

08:26

Peris

3 h 51 min

 

8,40 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1599
Ir 1522
Irn 1641

13:24

Ciolpani

13:24 05:13

05:13

Peris Mures Hc

15 h 49 min

 

106,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9008
R 3009

16:07

Ciolpani

16:07 18:52

18:52

Peris

2 h 45 min

 

8,40 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9306
R 5025

17:25

Ciolpani

17:25 20:37

20:37

Peris

3 h 12 min

 

8,40 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9306
Ir 1094
Irn 1641

17:25

Ciolpani

17:25 05:13

05:13

Peris Mures Hc

11 h 48 min

 

89 RON


Trenuri din Chitila spre Buftea

De la Către Durata
Infofer
R 5005

13:32

Chitila

13:32 13:38

13:38

Buftea

6 min

 

2,80 RON

Infofer
R 3005

14:31

Chitila

14:31 14:38

14:38

Buftea

7 min

 

2,80 RON

Infofer
R 5023

16:05

Chitila

16:05 16:12

16:12

Buftea

7 min

 

2,80 RON

Infofer
R 3007

16:49

Chitila

16:49 16:56

16:56

Buftea

7 min

 

2,80 RON

Infofer
R 5025

20:17

Chitila

20:17 20:24

20:24

Buftea

7 min

 

2,80 RON


Trenuri din Chitila spre Baloteşti

De la Către Durata
Infofer
R 7033

07:57

Chitila

07:57 08:28

08:28

Balotesti

31 min

 

3,20 RON

Infofer
R 8121

10:52

Chitila

10:52 11:23

11:23

Balotesti

31 min

 

3,20 RON

Infofer
R 7035

14:47

Chitila

14:47 15:16

15:16

Balotesti

29 min

 

3,20 RON

Infofer
R 7037

19:19

Chitila

19:19 20:01

20:01

Balotesti

42 min

 

3,20 RON

Infofer
R 7039

20:08

Chitila

20:08 20:37

20:37

Balotesti

29 min

 

3,20 RON


Trenuri din Căciulați spre Roșu

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8124
Irn 1653
Irn 1653

19:26

Caciulati

19:26 08:51

08:51

Rosu Hm

13 h 25 min

 

91,90 RON

Infofer - 2 schimbări
R 7038
Irn 1653
Irn 1653

17:40

Caciulati

17:40 08:51

08:51

Rosu Hm

15 h 11 min

 

92,80 RON

Infofer - 2 schimbări
R 7032
Ir 380
R 5703

05:10

Caciulati

05:10 19:24

19:24

Rosu Hm

14 h 14 min

 

78 RON


Trenuri din Căciulați spre Chitila

De la Către Durata
Infofer
R 7038

17:40

Caciulati

17:40 18:19

18:19

Chitila

39 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7036

15:42

Caciulati

15:42 16:18

16:18

Chitila

36 min

 

3,65 RON

Infofer
R 8122

08:39

Caciulati

08:39 09:18

09:18

Chitila

39 min

 

3,65 RON

Infofer
R 7032

05:10

Caciulati

05:10 05:46

05:46

Chitila

36 min

 

3,65 RON

Infofer
R 8124

19:26

Caciulati

19:26 20:06

20:06

Chitila

40 min

 

3,65 RON


Trenuri din Căciulați spre Chiajna

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 7034
R 9347

13:09

Caciulati

13:09 15:39

15:39

Chiajna

2 h 30 min

 

6,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 7032
R 9001

05:10

Caciulati

05:10 08:05

08:05

Chiajna

2 h 55 min

 

6,30 RON


Trenuri din Buftea spre Periş

De la Către Durata
Infofer
Re 3003

08:13

Buftea

08:13 08:26

08:26

Peris

13 min

 

3,90 RON

Infofer
R 5003

09:54

Buftea

09:54 10:04

10:04

Peris

10 min

 

3,90 RON

Infofer
R 5023

16:13

Buftea

16:13 16:27

16:27

Peris

14 min

 

3,90 RON

Infofer - 1 schimbare
Re 3008
Irn 1641

17:55

Buftea

17:55 05:13

05:13

Peris Mures Hc

11 h 18 min

 

102,20 RON

Infofer - 1 schimbare

18:49

Buftea

18:49 05:13

05:13

Peris Mures Hc

10 h 24 min

 

-


Trenuri din Buftea spre Chitila

De la Către Durata
Infofer
R 5024

06:54

Buftea

06:54 07:00

07:00

Chitila

6 min

 

2,80 RON

Infofer
R 5006

12:32

Buftea

12:32 12:40

12:40

Chitila

8 min

 

2,80 RON

Infofer
R 5026

15:11

Buftea

15:11 15:19

15:19

Chitila

8 min

 

2,80 RON

Infofer
R 5008

16:21

Buftea

16:21 16:28

16:28

Chitila

7 min

 

2,80 RON

Infofer
R 5010

17:34

Buftea

17:34 17:45

17:45

Chitila

11 min

 

2,80 RON


Trenuri din Afumaţi spre Căciulați

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 9132
R 1892
R 7035

05:07

Afumati

05:07 15:22

15:22

Caciulati

10 h 15 min

 

53,20 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9134
Ir 1894
R 8123

07:59

Afumati

07:59 17:36

17:36

Caciulati

9 h 37 min

 

49,65 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9134
Ir 1692
R 7035

07:59

Afumati

07:59 15:22

15:22

Caciulati

7 h 23 min

 

49,65 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9134
Ir 1692
R 8123

07:59

Afumati

07:59 17:36

17:36

Caciulati

9 h 37 min

 

49,65 RON

Infofer - 2 schimbări
R 9134
Ir 1824
R 8123

07:59

Afumati

07:59 17:36

17:36

Caciulati

9 h 37 min

 

49,65 RON