Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Prahova: program și prețuri

Județul Prahova

Cunoscut mai multe pentru industria petrolieră mai mult, Prahova este al treilea cel mai populat județ din țară. Este situat în regiunea Muntenia, aproape de capitală, fiind legat de aceasta prin autostrada A3. Județul este un prilej bun de a face trecerea de la relieful de câmpie la cel muntos, fiind cunoscut pentru majoritatea stațiunilor montane ce-l traversează. Denumirea județului provine de la râul, nu foarte mare, care îl traversează, dar puțină lume cunoaște faptul că denumirea râului provine de la cuvântul slav prah, care înseamnă praf, iar această din urmă denumire a provenit de la apa râului care în unele zone unde se formează mici cascade apa care cade are aspectul unor mici firicele de praf. O să începem cu un eveniment și nu cu un loc, și anume, Festivalul Sinaia Forever. Este un festival de 3 zile care a devenit o tradiție pe aceste meleaguri, în cadrul căruia sunt invitați artiști consacrați. De exemplu în anul 2012, 99 de îngeri albi au defilat pe străzile stațiunii în simbol de puritate. Chiar daca este un loc care încă are o utilitate, vă invităm să ajungeți aici cu trenul pentru că veți poposi într-o frumoasă gară, gară regală. Iar pe lângă multitudinea de locuri ce pot fi vizitate, mai mult în partea muntoasă, pur și simplu doar că treci prin stațiunile județului se poate numi o vizită pe cinste. Dacă sunteți iubitori de munte, vă invităm să urcați la Crucea Caraiman, care este vizibilă în zilele și nopțile senine chiar de jos din stațiune. Cum se ajunge: via Auto Prin DN1 de la București, prin DN72 de la Pitești, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Albeşti-Paleologu spre Sinaia

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 5072
Re 3001

05:30

Cricov

05:30 08:55

08:55

Sinaia

3 h 25 min

 

9,85 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5056
Ir 1732

07:03

Cricov

07:03 10:18

10:18

Sinaia

3 h 15 min

 

19,95 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5010
R 3009

16:15

Cricov

16:15 20:49

20:49

Sinaia

4 h 34 min

 

9,85 RON

Infofer - 1 schimbare

17:51

Cricov

17:51 20:36

20:36

Sinaia

2 h 45 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

17:51

Cricov

17:51 20:32

20:32

Sinaia Sud Hc

2 h 41 min

 

-


Trenuri din Albeşti-Paleologu spre Râfov

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

05:30

Cricov

05:30 08:31

08:31

Rifov Hc

3 h 1 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

05:30

Cricov

05:30 06:27

06:27

Rifov Hc

57 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

08:45

Cricov

08:45 11:48

11:48

Rifov Hc

3 h 3 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

11:05

Cricov

11:05 14:14

14:14

Rifov Hc

3 h 9 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

14:13

Cricov

14:13 17:26

17:26

Rifov Hc

3 h 13 min

 

-


Trenuri din Albeşti-Paleologu spre Ploieşti

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

05:30

Cricov

05:30 06:25

06:25

Ploiesti Vest

55 min

 

-

Infofer - 1 schimbare
R 5001
R 7587

06:53

Cricov

06:53 13:08

13:08

Gral. Eremia Grigorescu

6 h 15 min

 

21,75 RON

Infofer - 1 schimbare

07:03

Cricov

07:03 08:15

08:15

Ploiesti Vest

1 h 12 min

 

-

Infofer
R 1572

10:05

Cricov

10:05 10:25

10:25

Ploiesti Est

20 min

 

12,10 RON

Infofer - 1 schimbare

15:07

Cricov

15:07 16:36

16:36

Ploiesti Vest

1 h 29 min

 

-


Trenuri din Albeşti-Paleologu spre Meri

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 1572
Ir 1825
R 2023

10:05

Cricov

10:05 23:38

23:38

Meri

13 h 33 min

 

73,95 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1572
Ir 1599
R 2089

10:05

Cricov

10:05 19:33

19:33

Meri

9 h 28 min

 

82,90 RON


Trenuri din Albeşti-Paleologu spre Floreşti

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

10:05

Cricov

10:05 13:07

13:07

Floresti Prahova

3 h 2 min

 

-

Infofer - 2 schimbări
R 1572
Ir 1825
R 2095

10:05

Cricov

10:05 21:15

21:15

Floresti Hc

11 h 10 min

 

63,70 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1572
R 1893
R 2095

10:05

Cricov

10:05 21:15

21:15

Floresti Hc

11 h 10 min

 

66,05 RON

Infofer - 1 schimbare

15:07

Cricov

15:07 19:29

19:29

Floresti Prahova

4 h 22 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

17:51

Cricov

17:51 19:29

19:29

Floresti Prahova

1 h 38 min

 

-


Trenuri din Albeşti-Paleologu spre Dumbrava

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 5055
Ir 1655
R 5465

05:08

Cricov

05:08 15:56

15:56

Dumbrava Hm

10 h 48 min

 

45,30 RON

Infofer - 2 schimbări
R 5072
Ir 1655
R 5465

05:30

Cricov

05:30 15:56

15:56

Dumbrava Hm

10 h 26 min

 

50,65 RON

Infofer - 2 schimbări
R 5001
R 5431
R 5465

06:53

Cricov

06:53 15:56

15:56

Dumbrava Hm

9 h 3 min

 

27,90 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1572
Ir 1753
R 5453

10:05

Cricov

10:05 18:07

18:07

Dumbrava Hm

8 h 2 min

 

57,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5006
Ir 1651

11:05

Cricov

11:05 20:22

20:22

Dumbrava Hm

9 h 17 min

 

50,65 RON


Trenuri din Albeşti-Paleologu spre Breaza

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

15:07

Cricov

15:07 20:12

20:12

Breaza Nord

5 h 5 min

 

-

Infofer - 1 schimbare
R 5010
R 3007

16:15

Cricov

16:15 18:46

18:46

Breaza Nord

2 h 31 min

 

8,40 RON

Infofer - 1 schimbare

16:15

Cricov

16:15 20:04

20:04

Breaza Hc

3 h 49 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

17:51

Cricov

17:51 20:12

20:12

Breaza Nord

2 h 21 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

17:51

Cricov

17:51 22:35

22:35

Breaza Hc

4 h 44 min

 

-


Trenuri din Albești-Muru spre Ploieşti

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 5052
Ir 1753
R 7573

08:49

Muru Hc

08:49 16:17

16:17

Gral. Eremia Grigorescu

7 h 28 min

 

35,85 RON

Infofer - 2 schimbări
R 5003
Ir 1753
R 7573

11:03

Muru Hc

11:03 16:17

16:17

Gral. Eremia Grigorescu

5 h 14 min

 

28,50 RON

Infofer
R 5008

15:11

Muru Hc

15:11 15:27

15:27

Ploiesti Est

16 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5074

17:55

Muru Hc

17:55 18:19

18:19

Ploiesti Sud

24 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5076

20:39

Muru Hc

20:39 21:01

21:01

Ploiesti Est

22 min

 

3,20 RON


Trenuri din Albești-Muru spre Mizil

De la Către Durata
Infofer
R 5001

06:48

Muru Hc

06:48 07:12

07:12

Mizil

24 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5071

08:28

Muru Hc

08:28 08:54

08:54

Mizil

26 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5005

14:59

Muru Hc

14:59 15:24

15:24

Mizil

25 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5059

16:13

Muru Hc

16:13 16:43

16:43

Mizil

30 min

 

3,20 RON

Infofer
Ir 1577

16:57

Muru Hc

16:57 17:19

17:19

Mizil

22 min

 

10,65 RON