Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Mureş: program și prețuri

Județul Mureş

Județul Mureș este cel de-al treilea județ care completează Ținutul Secuiesc, situat undeva în centrul țării dar mai spre nord, este și un amestec de relief, între podiș, câmpie și munte, plimbându-te prin el poți spune că nu plictisești de drum având în vedere că peisajul nu este monoton. Numele vine de la râul care îl străbate, Mureș, iar reședința de județ este la Târgu Mureș, un oraș preponderent maghiar care se remarcă printr-un spital de seamă și medici de asemenea. Chiar dacă este situat la mare depărtare de zonele în care s-au purtat primele războaie daco-romane, și aceste ținuturi au fost locuite de daci, mai că s-au refugiat, mai că au văzut în aceste locuri posibilitatea unor cetăți sau orașe antice mai sigure. După cucerire, romanii au avut grijă să construiască multe castre pentru a instaura civilizația romană. Să tot vizităm pe aceste meleaguri. Începem cu o mare legendă a României care a ajuns și pe la Hollywood, Dracula, care de fapt nu este chiar Dracula ci este Vlad Țepeș, dar industria cinematografică îl asemuiește cu acest personaj, care din cercetările noastre nici nu ar fi existat în realitate. Numele i se trage de la numele adevărat al familiei din care face parte, Vlad Dracul și de la faptul că în perioada în care a fost domnitor al Țării Românești era necruțător cu dușmanii săi și îi trăgea pe toți în țeapă. În localitatea Sighișoara puteți vizita în interiorul cetății casa în care acesta s-a născut. Mai sus, undeva între munți pe raza localității Sovata, găsim Lacul Ursu, unic în România prin caracteristica sa de lac heliotermic, adică are două straturi de apă, la suprafață – apă dulce, iar la fund, apă sărată. Tot aici pentru amatori de schi există două pârtii, pentru începători și avansați unde se pot practica sporturile de iarnă timp de 5-6 luni pe an. Iar foarte multe alte obiective turistice le găsiți în Cetatea Medievală Sighișoara, unde an de an are loc Festivalul Medieval când decorul te ajută să te întorci în acea eră.Cum se ajunge: via Auto Prin E60 și DN1 de la București, Cluj și Brașov, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către Aeroportul Transilvania de la Frankfurt, Barcelona, Dortmund, Madrid.

Trenuri din Sighișoara spre Petelea

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
Irn 1741
R 4530
R 4542

00:23

Sighisoara

00:23 07:55

07:55

Petelea Hc

7 h 32 min

 

35,55 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1745
R 4538
R 4548

11:34

Sighisoara

11:34 19:51

19:51

Petelea Hc

8 h 17 min

 

35,55 RON

Infofer - 2 schimbări
R 3085
R 4534
R 4145

05:08

Sighisoara

05:08 16:07

16:07

Petelea Hc

10 h 59 min

 

20,10 RON

Infofer - 2 schimbări
R 3085
R 4534
R 4546

05:08

Sighisoara

05:08 15:01

15:01

Petelea Hc

9 h 53 min

 

20,10 RON


Trenuri din Sighișoara spre Luduş

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 3085
R 3087
Ir 1820

05:08

Sighisoara

05:08 14:09

14:09

Ludus

9 h 1 min

 

24,15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3085
R 4534

05:08

Sighisoara

05:08 12:21

12:21

Ludus

7 h 13 min

 

16,60 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1745
R 2343
R 2443

11:34

Sighisoara

11:34 20:39

20:39

Ludus

9 h 5 min

 

35,55 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1745
R 3084
R 2443

11:34

Sighisoara

11:34 20:39

20:39

Ludus

9 h 5 min

 

37,55 RON

Infofer - 2 schimbări
R 11504
R 11505
R 2443

15:10

Sighisoara

15:10 20:39

20:39

Ludus

5 h 29 min

 

14,80 RON


Trenuri din Sighișoara spre Iernut

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 3085
R 3087
Ir 1820

05:08

Sighisoara

05:08 14:24

14:24

Iernut

9 h 16 min

 

33,35 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3085
R 4534

05:08

Sighisoara

05:08 12:45

12:45

Iernut

7 h 37 min

 

22,05 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1745
R 3084
R 2443

11:34

Sighisoara

11:34 20:57

20:57

Iernut

9 h 23 min

 

42,70 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1745
R 2039
R 2443

11:34

Sighisoara

11:34 20:57

20:57

Iernut

9 h 23 min

 

39,75 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1745
Ir 1819
R 2443

11:34

Sighisoara

11:34 20:57

20:57

Iernut

9 h 23 min

 

56,90 RON


Trenuri din Sighișoara spre Gorneşti

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
Irn 1741
R 4530
R 4542

00:23

Sighisoara

00:23 07:45

07:45

Gornesti Mures H

7 h 22 min

 

35,25 RON

Infofer - 2 schimbări
R 3085
R 4534
R 4145

05:08

Sighisoara

05:08 15:57

15:57

Gornesti Mures H

10 h 49 min

 

19,80 RON

Infofer - 2 schimbări
R 3085
R 4534
R 4546

05:08

Sighisoara

05:08 14:51

14:51

Gornesti Mures H

9 h 43 min

 

19,80 RON

Infofer - 2 schimbări
Irn 1741
R 4532
R 4542

00:23

Sighisoara

00:23 07:45

07:45

Gornesti Mures H

7 h 22 min

 

35,25 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1745
R 4538
R 4548

11:34

Sighisoara

11:34 19:41

19:41

Gornesti Mures H

8 h 7 min

 

35,25 RON


Trenuri din Sighișoara spre Deda

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Irn 1742
Ir 366

02:18

Sighisoara

02:18 11:22

11:22

Deda

9 h 4 min

 

76,45 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3528
Ir 366

02:24

Sighisoara

02:24 11:22

11:22

Deda

8 h 58 min

 

59,50 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1745
R 1642

11:34

Sighisoara

11:34 23:01

23:01

Deda

11 h 27 min

 

93 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1746
Ir 406

13:48

Sighisoara

13:48 23:03

23:03

Deda

9 h 15 min

 

76,45 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3536
Irn 1643

15:30

Sighisoara

15:30 01:22

01:22

Deda

9 h 52 min

 

59,50 RON


Trenuri din Sighișoara spre Daneş

De la Către Durata
Infofer
R 11504

15:10

Sighisoara

15:10 15:24

15:24

Danes

14 min

 

3,40 RON

Infofer
R 11503

11:50

Sighisoara

11:50 12:04

12:04

Danes

14 min

 

3,40 RON

Infofer
R 2564

06:23

Sighisoara

06:23 06:37

06:37

Danes

14 min

 

3,40 RON

Infofer
R 3085

05:08

Sighisoara

05:08 05:23

05:23

Danes

15 min

 

3,40 RON

Infofer
R 3503

17:47

Sighisoara

17:47 18:01

18:01

Danes

14 min

 

3,40 RON


Trenuri din Sighișoara spre Cuci

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 3085
R 1836
Ir 1820

05:08

Sighisoara

05:08 14:17

14:17

Cuci Hm

9 h 9 min

 

37,55 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1745
R 4538

11:34

Sighisoara

11:34 17:24

17:24

Cuci Hm

5 h 50 min

 

32,75 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 1745
Ir 1819
R 2443

11:34

Sighisoara

11:34 20:51

20:51

Cuci Hm

9 h 17 min

 

43,60 RON

Infofer - 2 schimbări
R 11503
R 2343
R 2443

11:50

Sighisoara

11:50 20:51

20:51

Cuci Hm

9 h 1 min

 

21,35 RON

Infofer - 2 schimbări
R 11504
R 11505
R 2443

15:10

Sighisoara

15:10 20:51

20:51

Cuci Hm

5 h 41 min

 

14,30 RON


Trenuri din Sighișoara spre Borzia

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 3528
Ir 366
R 4510

02:24

Sighisoara

02:24 13:15

13:15

Borzia

10 h 51 min

 

55,85 RON

Infofer - 2 schimbări
R 3085
R 4534
R 4546

05:08

Sighisoara

05:08 16:08

16:08

Borzia

11 h

 

22 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 473
R 4509
R 4511

06:59

Sighisoara

06:59 18:55

18:55

Borzia

11 h 56 min

 

48,45 RON

Infofer - 2 schimbări
R 3500
R 4509
R 4511

07:29

Sighisoara

07:29 18:55

18:55

Borzia

11 h 26 min

 

33,35 RON

Infofer - 2 schimbări
R 3538
Irn 1641
Irn 1641

18:30

Sighisoara

18:30 06:09

06:09

Borzia

11 h 39 min

 

60,65 RON


Trenuri din Sighișoara spre Archita

De la Către Durata
Infofer
R 3536

15:30

Sighisoara

15:30 16:08

16:08

Archita Hm

38 min

 

4,40 RON

Infofer
R 3500

07:29

Sighisoara

07:29 08:08

08:08

Archita Hm

39 min

 

4,40 RON

Infofer
R 3530

04:25

Sighisoara

04:25 05:03

05:03

Archita Hm

38 min

 

4,40 RON

Infofer
R 3528

02:24

Sighisoara

02:24 03:02

03:02

Archita Hm

38 min

 

4,40 RON

Infofer
R 3538

18:30

Sighisoara

18:30 19:09

19:09

Archita Hm

39 min

 

4,40 RON