Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Olt: program și prețuri

Județul Olt

Județul Olt este un județ vecin cu Dolj, situat în Câmpia Română și este traversat de râul Olt, care străbate de asemenea și reședința de județ, Slatina. Prin portul Corabia, care este situat pe cursul Dunării, are ieșire la Marea Neagră. De asemenea teritoriul județului este traversat de Valea Oltului care pornește tocmai din județul Buzău. Denumirea județului provine de la numele râului și prima oară a fost pomenit de domnitorul Radu cel Mare în anii 1500. În Marele război pentru întregirea neamului regimentul din Olt a luptat eroic pe frontul de la Bumbești, motiv pentru care podul peste Olt a fost aruncat în aer, sperând astfel să oprească ofensiva armatei inamice. Printre obiectivele mai de seamă găsim Ruinele Curții Domnești, care are o încărcătură istorică de nedescris. Aici de-a lungul timpului au locuit mulți locuitori ai Țării Românești. Pentru că epoca comunistă a însemnat destul de mult pentru România, ar trebui neapărat să pomenim de faptul că în orașul Scornicești găsim casa memorială a lui Nicolae Ceaușescu. Alt obiectiv se referă la cetatea Sucidava. Cine nu cunoaște istoria Sucidavei, cândva capitala triburilor dacice ale sucilor? Cetatea se afla astăzi situată în orașul Corabia, pe ruinele fostului sat Celeiu. Cu toate acestea, zidurile cetății nu au fost bine conservate, de aceea astăzi mai pot fi privite doar niște ruine, ziduri cu opt turnuri. Iar un ultim loc unde trebuie neapărat să poposiți este Atletul Albanez, care nu este o statuie, ci este o cofetărie albaneză al cărei patron este cetățean de onoare. Aici puteți savura cunoscuta băutură răcoritoare de origine albaneză, bragă. Cum se ajunge: via Auto Prin E574 de la Craiova, Pitești și București, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Balş spre Slatina

De la Către Durata
Infofer
R 1892

07:59

Bals

07:59 08:33

08:33

Slatina

34 min

 

13,10 RON

Infofer
R 1890

04:58

Bals

04:58 05:33

05:33

Slatina

35 min

 

13,10 RON

Infofer
R 9012

20:24

Bals

20:24 21:19

21:19

Slatina

55 min

 

4,40 RON

Infofer
Ir 1896

16:58

Bals

16:58 17:33

17:33

Slatina

35 min

 

13,10 RON

Infofer
Ir 1894

12:58

Bals

12:58 13:35

13:35

Slatina

37 min

 

13,10 RON


Trenuri din Balş spre Piatra Olt

De la Către Durata
Infofer
R 1890

04:58

Bals

04:58 05:13

05:13

Piatra Olt

15 min

 

12,10 RON

Infofer
R 2061

05:58

Bals

05:58 06:19

06:19

Piatra Olt

21 min

 

3,90 RON

Infofer
Ir 1724

08:42

Bals

08:42 09:05

09:05

Piatra Olt

23 min

 

12,10 RON

Infofer
Ir 1894

12:58

Bals

12:58 13:13

13:13

Piatra Olt

15 min

 

12,10 RON

Infofer
Ir 1721

15:33

Bals

15:33 15:52

15:52

Piatra Olt

19 min

 

12,10 RON


Trenuri din Balş spre Cezieni

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 9011
R 9006

06:49

Bals

06:49 09:10

09:10

Cezieni Hc

2 h 21 min

 

8,75 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1891
R 9008

10:16

Bals

10:16 14:05

14:05

Cezieni Hc

3 h 49 min

 

16,45 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1720
R 9384

10:50

Bals

10:50 15:27

15:27

Cezieni Hc

4 h 37 min

 

20,95 RON

Infofer - 1 schimbare
R 9485
R 9386

14:02

Bals

14:02 17:30

17:30

Cezieni Hc

3 h 28 min

 

8,75 RON

Infofer - 1 schimbare
R 1893
R 9388

17:37

Bals

17:37 20:54

20:54

Cezieni Hc

3 h 17 min

 

20,95 RON


Trenuri din Balş spre Caracal

De la Către Durata
Autogari - 1 schimbare
Luna tour
Eurolines romania

01:40

Bals

01:40 21:45

21:45

Caracal

44 h 5 min

 

-

Autogari - 1 schimbare
Memento bus
Romtimex srl

02:15

Bals

02:15 08:15

08:15

Caracal

6 h

 

-

Autogari - 1 schimbare
Romtimex srl
Romtimex srl

13:00

Bals

13:00 17:45

17:45

Caracal

4 h 45 min

 

-

Infofer - 1 schimbare
Ir 1721
Ir 1522

15:33

Bals

15:33 16:30

16:30

Caracal

57 min

 

21,35 RON

Autogari - 1 schimbare
Brendea tour bistrita
Eurolines romania

21:00

Bals

21:00 21:45

21:45

Caracal

48 h 45 min

 

-


Trenuri din Baldovineşti spre Perieţi

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 1572
R 1773
R 8153

06:43

Baldovinesti

06:43 17:50

17:50

Perieti Hm

11 h 7 min

 

68,45 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1572
R 7035
R 8123

06:43

Baldovinesti

06:43 19:44

19:44

Perieti Hm

13 h 1 min

 

57,80 RON

Infofer - 2 schimbări

08:00

Baldovinesti

08:00 17:50

17:50

Perieti Hm

9 h 50 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

08:00

Baldovinesti

08:00 19:44

19:44

Perieti Hm

11 h 44 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

08:00

Baldovinesti

08:00 17:50

17:50

Perieti Hm

9 h 50 min

 

-


Trenuri din Baldovineşti spre Grădinari

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 1572
Ir 1662
R 9347

06:43

Baldovinesti

06:43 16:01

16:01

Gradinari

9 h 18 min

 

53,35 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1572
Ir 1095
R 9008

06:43

Baldovinesti

06:43 16:59

16:59

Gradinari

10 h 16 min

 

60,75 RON

Infofer - 2 schimbări

08:00

Baldovinesti

08:00 16:59

16:59

Gradinari

8 h 59 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

08:00

Baldovinesti

08:00 16:59

16:59

Gradinari

8 h 59 min

 

-

Infofer - 2 schimbări
R 5106
R 5010
R 9307

10:54

Baldovinesti

10:54 20:56

20:56

Gradinari

10 h 2 min

 

25,60 RON


Trenuri din Baldovineşti spre Fărcaşele

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 1572
Ir 1599
R 9386

06:43

Baldovinesti

06:43 17:46

17:46

Farcasele

11 h 3 min

 

77,35 RON

Infofer - 2 schimbări
R 1572
Ir 1599
R 9386

06:43

Baldovinesti

06:43 17:46

17:46

Farcasele

11 h 3 min

 

94,80 RON

Infofer - 2 schimbări

08:00

Baldovinesti

08:00 17:19

17:19

Farcasele

9 h 19 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

08:00

Baldovinesti

08:00 20:27

20:27

Farcasele

12 h 27 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

08:00

Baldovinesti

08:00 17:19

17:19

Farcasele

9 h 19 min

 

-


Trenuri din Baldovineşti spre Caracal

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 1572
Ir 1595

06:43

Baldovinesti

06:43 16:15

16:15

Caracal

9 h 32 min

 

76,95 RON

Infofer - 1 schimbare
R 1572
Ir 1825

06:43

Baldovinesti

06:43 17:08

17:08

Caracal

10 h 25 min

 

76,95 RON

Infofer - 1 schimbare
R 1572
Ir 1599

06:43

Baldovinesti

06:43 15:13

15:13

Caracal

8 h 30 min

 

76,95 RON

Infofer - 1 schimbare

08:00

Baldovinesti

08:00 15:13

15:13

Caracal

7 h 13 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

08:00

Baldovinesti

08:00 17:08

17:08

Caracal

9 h 8 min

 

-


Trenuri din Arcești spre Slatina

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 2078
R 9012

17:17

Arcesti

17:17 21:19

21:19

Slatina

4 h 2 min

 

5,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 2066
R 9414

07:52

Arcesti

07:52 08:47

08:47

Slatina

55 min

 

5,30 RON