Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Sălaj: program și prețuri

Județul Sălaj

Județul Sălaj, cunoscut ca și Platforma Someșană, este, să-i spunem așa un teritoriu de legătură în Munții Apuseni și Carpații Orientali. Se remarcă printr-o faună destul de bogată în păduri de foioase și plante cunoscute încă din vremuri de demult ca și bune vindecarea anumitor afecțiuni sau pur și simplu prietene cu organismul uman. Zona de aici este de-a dreptul o dovadă vie a civilizației dacice, nu mai are nevoie de nici o prezentare. Găsim castre romane care au fost construite după ocuparea acestor teritorii de către armata Imperiului Roman. Tot aici aflăm că s-a descoperit unul dintre tezaurele de aur ale țării care este format din mici statuete ale zeităților din antichitate. Practic daca ne întoarcem în acele vremuri descoperim că o oarecare graniță a județului Sălaj, dar nu putem fi siguri că este cât de cât apropiată de cea de astăzi, reprezenta granița Imperiului Roman față de teritoriile încă necucerite pe care trăiau dacii liberi. Gradina Botanică din Jibou, este situată în localitatea cu același nume și a fost înființată din inițiativa profesorului Vasile Fati, in anul 1968. Suprafața grădinii este de 24 de hectare si ocupă spațiul parcului de agrement al castelului medieval, fosta reședință a familiei Wesselényi. Se remarcă printr-o bună organizare deoarece în fiecare an prin parteneriatele pe care le deține cu alte grădini botanice din lume, schimbă mostre de semințe și plante. Dacă vreți cumva o lecție de istorie puteți merge la castrul roman Porollisum unde a exista o veche așezare dacică, dar, ironia sorții a făcut ca acesta să fie de ajutor împăratului Traian care a organizat o tabără militară în timpul războaielor din 105-106. Chiar dacă au trecut mulți ani de atunci, putem spune că locul este încă încărcat de istorie, iar dacă ajungi aici și închizi ochii o parte din tine va merge înapoi în timp să retrăiască câteva clipe din acele timpuri. Cum se ajunge: via Auto Prin DN1 și E81 de la București, Cluj, prin DN1H de la Oradea, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Bizușa Băi spre Gâlgău

De la Către Durata
Infofer
R 4095

17:29

Bizusa Hc

17:29 17:46

17:46

Glodu Somesului

17 min

 

4 RON

Infofer
R 4422

04:57

Bizusa Hc

04:57 05:13

05:13

Glodu Somesului

16 min

 

4 RON


Trenuri din Bizușa Băi spre Aghireș

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări

04:57

Bizusa Hc

04:57 09:38

09:38

Aghires

4 h 41 min

 

Infofer - 2 schimbări
R 4422
R 10641
R 3073

04:57

Bizusa Hc

04:57 08:27

08:27

Aghires

3 h 30 min

 

22 RON

Infofer - 2 schimbări

04:57

Bizusa Hc

04:57 09:38

09:38

Aghires

4 h 41 min

 

Infofer - 1 schimbare
R 4095
Ir 1535

17:29

Bizusa Hc

17:29 20:49

20:49

Aghires

3 h 20 min

 

21 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4095
R 3637

17:29

Bizusa Hc

17:29 23:28

23:28

Aghires

5 h 59 min

 

13 RON


Trenuri din Benesat spre Zalău

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Ir 1746
R 4454

06:08

Benesat

06:08 09:39

09:39

Zalau Nord

3 h 31 min

 

16 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4046
R 4456

15:32

Benesat

15:32 18:03

18:03

Zalau Nord

2 h 31 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4092
R 4085

16:12

Benesat

16:12 20:14

20:14

Zalau Nord

4 h 2 min

 

8 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4092
Ir 1546

16:12

Benesat

16:12 17:56

17:56

Zalau Nord

1 h 44 min

 

17 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4384
R 4452

20:20

Benesat

20:20 22:20

22:20

Zalau Nord

2 h

 

8 RON


Trenuri din Benesat spre Surduc

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 4042
Ir 1545

08:17

Benesat

08:17 10:27

10:27

Surduc Salaj

2 h 10 min

 

13 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4092
R 4095

16:12

Benesat

16:12 16:51

16:51

Surduc Salaj

39 min

 

6 RON

Infofer - 1 schimbare
Re 4096
Ir 1545

09:44

Benesat

09:44 10:27

10:27

Surduc Salaj

43 min

 

13 RON

Infofer
Re 4096

09:44

Benesat

09:44 10:27

10:27

Surduc Salaj

43 min

 

13 RON


Trenuri din Benesat spre Jibou

De la Către Durata
Infofer
Ir 1746

06:08

Benesat

06:08 06:27

06:27

Jibou

19 min

 

11 RON

Infofer
R 4044

08:17

Benesat

08:17 08:49

08:49

Jibou

32 min

 

4 RON

Infofer
R 4092

16:12

Benesat

16:12 16:36

16:36

Jibou

24 min

 

4 RON

Infofer
R 4382

17:33

Benesat

17:33 17:57

17:57

Jibou

24 min

 

4 RON

Infofer
Irn 1642

19:06

Benesat

19:06 19:24

19:24

Jibou

18 min

 

11 RON


Trenuri din Benesat spre Cuceu

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 4044
R 4454

08:17

Benesat

08:17 09:09

09:09

Cuceu Salaj Hc

52 min

 

6 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4046
R 4456

15:32

Benesat

15:32 17:33

17:33

Cuceu Salaj Hc

2 h 1 min

 

6 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4382
R 4085

17:33

Benesat

17:33 19:42

19:42

Cuceu Salaj Hc

2 h 9 min

 

6 RON

Infofer - 1 schimbare
Irn 1642
R 4452

19:06

Benesat

19:06 21:48

21:48

Cuceu Salaj Hc

2 h 42 min

 

13 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4384
R 4452

20:20

Benesat

20:20 21:48

21:48

Cuceu Salaj Hc

1 h 28 min

 

6 RON


Trenuri din Aghireș spre Jibou

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Ir 407
Irn 1641

01:44

Aghires

01:44 08:15

08:15

Jibou

6 h 31 min

 

42 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1834
R 4423

12:11

Aghires

12:11 18:23

18:23

Jibou

6 h 12 min

 

30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3628
R 1544

14:59

Aghires

14:59 21:19

21:19

Jibou

6 h 20 min

 

34 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 367
Ir 1745

15:23

Aghires

15:23 18:43

18:43

Jibou

3 h 20 min

 

42 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3630
R 1544

17:36

Aghires

17:36 21:19

21:19

Jibou

3 h 43 min

 

34 RON


Trenuri din Aghireș spre Ciocmani

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
Ir 407
Irn 1641
Re 4096

01:44

Aghires

01:44 10:32

10:32

Ciocmani Hc

8 h 48 min

 

56 RON

Infofer - 2 schimbări
Ir 407
Irn 1641
Ir 1545

01:44

Aghires

01:44 10:32

10:32

Ciocmani Hc

8 h 48 min

 

49 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3620
R 4094

04:33

Aghires

04:33 08:42

08:42

Ciocmani Hc

4 h 9 min

 

17 RON

Infofer - 1 schimbare
R 3074
Ir 1546

10:41

Aghires

10:41 16:41

16:41

Ciocmani Hc

6 h

 

34 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1834
Ir 1546

12:11

Aghires

12:11 16:41

16:41

Ciocmani Hc

4 h 30 min

 

42 RON


Trenuri din Aghireș spre Bizușa Băi

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 3620
R 4094

04:33

Aghires

04:33 08:14

08:14

Bizusa Hc

3 h 41 min

 

13 RON