Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Satu Mare: program și prețuri

Județul Satu Mare

Județul Satu Mare este un județ aproape de granița cu Ungaria care are o întreagă istorie în spate. Dar mai întâi să vedem ce ne pregătește locația județului. Am putea că se găsește câte puțin din fiecare, dacă ar fi fost situat mai la sud atunci ar fi avut acces mai rapid la Munții Apuseni, dar chiar și aș dacă vreodată să zicem că am vrea să evadăm un pic, într-un tărâm diferit, atunci avem foarte aproape chiar dacă pe un teritoriu străin Parcul Bereg Korzet, lângă granița cu Ungaria, dar pe teritoriul acesteia. Istoric vorbind putem fi ajutați de numeroasele cercetări ce au fost efectuate în Țara Oașului, de la Ardud, Medieșu-Aurit, Homorod și Sanislău și care au putu scoate la lumină relicve atestând viața umană în această regiune începând încă din paleolitic. Dar ca să nu ne ducem atât de departe, cea mai reprezentativă civilizație care a trăit aici sunt dacii, aproape 1000 de ani. Drept model se poate lua așezarea Medieșu Aurit, unde se găsesc rămășițele a 13 cuptoare de olărit, reprezentând cel mai mare vestigiu arheologic de acest fel din România. Există o vorbă în România despre județele nordice și despre locuitorii săi. Se spune că locuiesc acolo unde se agață harta în cui. Tot acolo este și Castelul Karoly, în orașul Carei și scopul lui a fost acela de a deveni reședința lui Laszlo Karoli. Pe parcurs acesta a înțeles că va trebui să ia anumite măsuri pentru a întări defensiva castelului împotriva cotropitorilor străini. Iar un alt obiectiv, care nu există doar în țara noastră, este Statuia Lupoaicei, care după cum prea bine stiți reprezintă istoria celor doi fii, celor doi întemeietori ai Romei, Romulus și Remus, care de mici au fost adoptați de lupoaică. Pe piedestalul acesteia putem observa inscripția în limba latină - „Romanae virtuti în Dacia redivivae sacrum”. Cum se ajunge: via Auto Prin E81 de la Cluj, prin E671 de la Debrecen, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către Aeroportul Satu Mare doar din București.

Trenuri din Apa spre Baia Mare

De la Către Durata
Infofer
Ir 1746

04:13

Apa

04:13 05:10

05:10

Baia Mare

57 min

 

14,50 RON

Infofer
R 4313

08:19

Apa

08:19 09:38

09:38

Baia Mare

1 h 19 min

 

5,30 RON

Infofer
R 4315

11:57

Apa

11:57 13:16

13:16

Baia Mare

1 h 19 min

 

5,30 RON

Infofer
Re 4091

16:54

Apa

16:54 18:02

18:02

Baia Mare

1 h 8 min

 

5,30 RON

Infofer
R 6826

20:38

Apa

20:38 22:03

22:03

Baia Mare

1 h 25 min

 

5,30 RON


Trenuri din Apa spre Porumbești

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 4312
R 4405

08:53

Apa

08:53 13:04

13:04

Porumbesti Hc

4 h 11 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
Re 4090
R 4407

10:50

Apa

10:50 15:04

15:04

Porumbesti Hc

4 h 14 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 4407

13:30

Apa

13:30 15:04

15:04

Porumbesti Hc

1 h 34 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 4409

13:30

Apa

13:30 16:38

16:38

Porumbesti Hc

3 h 8 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4322
R 4337

15:31

Apa

15:31 18:59

18:59

Porumbesti Hc

3 h 28 min

 

6,05 RON


Trenuri din Apa spre Micula

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Re 4090
R 4405

10:50

Apa

10:50 12:56

12:56

Micula

2 h 6 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 4409

13:30

Apa

13:30 16:30

16:30

Micula

3 h

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 4407

13:30

Apa

13:30 14:56

14:56

Micula

1 h 26 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4322
R 4409

15:31

Apa

15:31 16:30

16:30

Micula

59 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4316
R 4337

16:51

Apa

16:51 18:52

18:52

Micula

2 h 1 min

 

6,05 RON


Trenuri din Apa spre Medieşu Aurit

De la Către Durata
Infofer
R 4318

06:41

Apa

06:41 06:51

06:51

Mediesu Aurit

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4312

08:53

Apa

08:53 09:03

09:03

Mediesu Aurit

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4314

13:30

Apa

13:30 13:41

13:41

Mediesu Aurit

11 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4322

15:31

Apa

15:31 15:41

15:41

Mediesu Aurit

10 min

 

2,80 RON

Infofer
R 4316

16:51

Apa

16:51 17:01

17:01

Mediesu Aurit

10 min

 

2,80 RON


Trenuri din Apa spre Luna

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
Ir 1746
Ir 1746
R 2594

04:13

Apa

04:13 19:48

19:48

Luna H

15 h 35 min

 

82,05 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1746
Ir 1746

04:13

Apa

04:13 18:07

18:07

Luna H

13 h 54 min

 

104,45 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1746
Ir 1746

04:13

Apa

04:13 14:18

14:18

Luna H

10 h 5 min

 

79,25 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1746
Ir 1746

04:13

Apa

04:13 16:57

16:57

Luna H

12 h 44 min

 

79,25 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1746
Ir 1746

04:13

Apa

04:13 18:07

18:07

Luna H

13 h 54 min

 

102,85 RON


Trenuri din Apa spre Halmeu

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 6827
R 4331

05:33

Apa

05:33 06:40

06:40

Halmeu

1 h 7 min

 

6,40 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4318
R 4403

06:41

Apa

06:41 08:12

08:12

Halmeu

1 h 31 min

 

6,40 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4312
R 4405

08:53

Apa

08:53 13:11

13:11

Halmeu

4 h 18 min

 

6,40 RON

Infofer - 1 schimbare
Re 4090
R 4407

10:50

Apa

10:50 15:11

15:11

Halmeu

4 h 21 min

 

6,40 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 4409

13:30

Apa

13:30 16:45

16:45

Halmeu

3 h 15 min

 

6,40 RON


Trenuri din Apa spre Ghilvaci

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
Re 4090
R 4084

10:50

Apa

10:50 14:57

14:57

General Gh. Avramescu

4 h 7 min

 

6,15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 4336

13:30

Apa

13:30 16:06

16:06

General Gh. Avramescu

2 h 36 min

 

6,15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 6823

13:30

Apa

13:30 15:23

15:23

General Gh. Avramescu

1 h 53 min

 

6,15 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4316
R 4338

16:51

Apa

16:51 20:20

20:20

General Gh. Avramescu

3 h 29 min

 

6,15 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1745
R 4330

21:19

Apa

21:19 23:52

23:52

General Gh. Avramescu

2 h 33 min

 

13,75 RON


Trenuri din Apa spre Carei

De la Către Durata
Infofer
R 6827

05:33

Apa

05:33 07:08

07:08

Carei

1 h 35 min

 

7,55 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4318
R 4334

06:41

Apa

06:41 08:29

08:29

Carei

1 h 48 min

 

7,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 4336

13:30

Apa

13:30 16:27

16:27

Carei

2 h 57 min

 

7,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4316
R 4338

16:51

Apa

16:51 20:39

20:39

Carei

3 h 48 min

 

7,05 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1745
R 4330

21:19

Apa

21:19 00:13

00:13

Carei

2 h 54 min

 

18,20 RON


Trenuri din Apa spre Botiz

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 4318
R 4403

06:41

Apa

06:41 07:47

07:47

Ram. Botiz H

1 h 6 min

 

5,65 RON

Infofer - 1 schimbare
Re 4090
R 4407

10:50

Apa

10:50 14:46

14:46

Ram. Botiz H

3 h 56 min

 

5,65 RON

Infofer - 1 schimbare
Re 4090
R 4405

10:50

Apa

10:50 12:46

12:46

Ram. Botiz H

1 h 56 min

 

5,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4314
R 4407

13:30

Apa

13:30 14:46

14:46

Ram. Botiz H

1 h 16 min

 

5,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 4316
R 4411

16:51

Apa

16:51 19:56

19:56

Ram. Botiz H

3 h 5 min

 

5,65 RON