Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Suceava: program și prețuri

Județul Suceava

Județul Suceava, situat în Regiunea Moldova sau mai degrabă am putea spune Bucovina de Sud, acesta este vecin cu județul Iași și se remarcă printr-o serie de catedrale și mănăstiri cu o lungă istorie în spate care au fost construite de cei care s-au succedat la Tronul Moldovei de-a lungul timpului. Dintr-o înscriere veche se știe că localitatea și județul sau mai degrabă zona Sucevei a existat dinainte ca Țara Moldovei să fie înființată. Se amintește despre această cum că era un important popas al drumului comercial care se întindea de la Cracovia până în Tracia. Am putea spune că mai întâi orașul Siret a fost punct de întâlnire și mai apoi Suceava, dar ambele făceau și fac încă parte din același județ. În acest județ se regăsesc așa cum spuneam mai sus foarte multe catedrale și mănăstiri construite de domnitori ai Moldovei. Toate sunt frumoase și au farmecul lor și pline de liniște și credință însă putem face o selecție și să vă recomandăm câteva dintre ele. În Câmpulung Moldovenesc avem Catedrala Adormirii Maicii Domnului, în satul Voroneț avem Mănăstirea Voroneț, o alta mănăstire foarte foarte cunoscută este Putna, despre care legenda spune că a fost construită de către domnitorul Ștefan cel Mare acolo unde s-a înfipt săgeata trasă de el. Iar ultimele două, după care încheiem și trecem și la alte obiective, sunt Moldovița și Sucevița. Încheiem prin a ieși din aria mănăstirilor și vă mai prezentăm alte trei obiective de seamă: Planetariu din Suceava, Cetatea de Scaun(care totuși a fost conservată destul de bine chiar dacă au trecut sute de ani) și Palatul Domnesc, un loc prin care au trecut mulți domnitori. Ce-i drept este mai puțin întreținut decât cetatea dar chiar și așa veți face o incursiune în trecut odată ajunși aici. Cum se ajunge: via Auto Prin E85 de la București și Cernăuți, E58 de la Iași, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion Rute către Aeroportul Suceava Ștefan cel Mare de la Roma și Viena, însă în momentul de față este închis pentru modernizare.

Trenuri din Bilca spre Gura Humorului

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 5212
Ir 1857
R 1833

00:01

Bilca Hm

00:01 09:13

09:13

Gura Humorului Oras

9 h 12 min

 

60,75 RON

Infofer - 2 schimbări
R 5302
R 5421
R 5703

06:02

Bilca Hm

06:02 16:58

16:58

Gura Humorului

10 h 56 min

 

26,90 RON

Infofer - 2 schimbări
R 5304
Ir 1753
R 5723

11:18

Bilca Hm

11:18 20:26

20:26

Gura Humorului

9 h 8 min

 

48,50 RON

Infofer - 2 schimbări
R 5306
Ir 1651
Irn 1837

14:35

Bilca Hm

14:35 22:28

22:28

Gura Humorului Oras

7 h 53 min

 

56,55 RON

Infofer - 2 schimbări
R 5306
Ir 1753
R 5723

14:35

Bilca Hm

14:35 20:33

20:33

Gura Humorului Oras

5 h 58 min

 

48,50 RON


Trenuri din Bilca spre Baia

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 5212
R 1862
R 8653

00:01

Bilca Hm

00:01 10:57

10:57

Baia Dobrogea

10 h 56 min

 

58,40 RON


Trenuri din Berchișești spre Suceava

De la Către Durata
Infofer
R 5720

05:41

Berchisesti

05:41 06:22

06:22

Suceava Vest

41 min

 

3,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5720
R 5735

05:41

Berchisesti

05:41 08:36

08:36

Suceava Nord

2 h 55 min

 

6,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5720
R 5442

05:41

Berchisesti

05:41 08:05

08:05

Banesti Suceava Hc

2 h 24 min

 

7,05 RON

Infofer
R 5704

17:13

Berchisesti

17:13 17:51

17:51

Suceava Vest

38 min

 

3,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5704
R 5565

17:13

Berchisesti

17:13 21:05

21:05

Suceava Nord

3 h 52 min

 

6,30 RON


Trenuri din Berchișești spre Gura Humorului

De la Către Durata
Infofer
R 5705

06:17

Berchisesti

06:17 06:28

06:28

Gura Humorului

11 min

 

2,80 RON

Infofer
R 5705

06:17

Berchisesti

06:17 06:35

06:35

Gura Humorului Oras

18 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5721

09:17

Berchisesti

09:17 09:35

09:35

Gura Humorului Oras

18 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5703

16:47

Berchisesti

16:47 17:10

17:10

Gura Humorului Oras

23 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5723

20:15

Berchisesti

20:15 20:26

20:26

Gura Humorului

11 min

 

2,80 RON


Trenuri din Berchișești spre Frasin

De la Către Durata
Infofer
R 5723

20:15

Berchisesti

20:15 20:43

20:43

Frasin

28 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5703

16:47

Berchisesti

16:47 17:21

17:21

Frasin

34 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5721

09:17

Berchisesti

09:17 09:45

09:45

Frasin

28 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5701

06:17

Berchisesti

06:17 06:46

06:46

Frasin

29 min

 

3,20 RON


Trenuri din Basarabi spre Suceava

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8202
Ir 1753
Re 5583

08:08

Basarabi

08:08 20:57

20:57

Suceava

12 h 49 min

 

71,10 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8202
Ir 1753
R 5423

08:08

Basarabi

08:08 19:16

19:16

Suceava Nord

11 h 8 min

 

64,85 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8202
Ir 1753
R 5423

08:08

Basarabi

08:08 19:09

19:09

Suceava

11 h 1 min

 

64,85 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8203
Ir 1861
R 5442

20:26

Basarabi

20:26 08:05

08:05

Banesti Suceava Hc

11 h 39 min

 

74,50 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8203
Ir 1861
R 5602

20:26

Basarabi

20:26 09:49

09:49

Banesti Suceava Hc

13 h 23 min

 

74,50 RON


Trenuri din Baia spre Vatra Dornei

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 1833

18:11

Baia Dobrogea

18:11 10:55

10:55

Vatra Dornei

16 h 44 min

 

103,50 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 1833

18:11

Baia Dobrogea

18:11 10:59

10:59

Vatra Dornei Bai H

16 h 48 min

 

103,50 RON


Trenuri din Baia spre Vama

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 5721

18:11

Baia Dobrogea

18:11 10:03

10:03

Vama

15 h 52 min

 

76,40 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 1833

18:11

Baia Dobrogea

18:11 09:33

09:33

Vama

15 h 22 min

 

89,50 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 1833

18:11

Baia Dobrogea

18:11 14:21

14:21

Vama

20 h 10 min

 

115,40 RON


Trenuri din Baia spre Câmpulung Moldovenesc

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 1833

18:11

Baia Dobrogea

18:11 09:48

09:48

Cimpulung Est

15 h 37 min

 

88 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 5721

18:11

Baia Dobrogea

18:11 10:21

10:21

Cimpulung Est

16 h 10 min

 

77,30 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 5721

18:11

Baia Dobrogea

18:11 10:30

10:30

Cimpulung Moldovenesc

16 h 19 min

 

77,30 RON

Infofer - 2 schimbări
R 8654
Ir 1861
R 1833

18:11

Baia Dobrogea

18:11 09:55

09:55

Cimpulung Moldovenesc

15 h 44 min

 

88 RON