Acest website foloseşte cookie-uri proprii cât şi cookie-uri adăugate de terţi. Pentru a afla mai multe despre politica noastra sau a refuza acordul de utilizare click aici. Continuarea navigării sau închiderea baner-ului reprezintă acordul dumneavoastră. ×

De la: Către:
Nessun risultato corrispondente

Orarul trenurilor din Județul Vrancea: program și prețuri

Județul Vrancea

Încă un alt județ din regiunea Moldova care ne ajută să mai cunoaștem din istoria locurilor, de data această mergem într-o zonă un pic destabilizată, dacă îi putem spune așa, având în vedere faptul că întreg județul se află pe o falie tectonică iar această zonă este renumită pentru cutremurele de pământ care au loc. Este centrul seismic al țării. Și mai este și centrul viticol al țării, aici producându-se o varietate de soiuri de vin, atât pentru export cât și pentru locuitorii țării. Ca și județul vecin, Vaslui, Vrancea are în parte aceeași istorie pline de evenimente, unele mai fericite altele mai puțin fericite, dar care în total, toate au avut același scop, întregirea neamului românesc. Există o legendă cunoscută de către locuitorii acestor zone, de pe vremea lui Ștefan cel Mare. Se spune că după o bătălie pierdută de acesta, rătăcind prin munți și fără oaste a nimerit în casa unei bătrânici unde a adormit. Aceasta dându-și seama de persoana lui a alergat în grabă la cei 7 fii ai săi și le-a zis să adune oaste ca să îl ajute pe domnitorul Moldovei să îi alunge pe turci. Zis și făcut, a doua zi o mulțime de oșteni veniseră la ușa casei pentru a porni la luptă. După victorie domnitorul le-a dăruit fiecăruia din cei 7 fii câte un munte din regiunea Moldovei și atunci fiecare din cei 7 au întemeiat câte un sat la poalele muntelui său. Printre locurile mai cu seamă ce pot fi vizitate am putea aduce aminte despre Casa memorială Moș Ion Roată, casa în care a trăit deputatul Ion Roată, cel care a reprezentat județul Putna, pe atunci, în adunarea ad-hoc dinaintea Marii Uniri. Alt loc, mirific aș putea spune, este Cascada Putna, un dar al naturii oferit oamenilor pentru a sta pur și simplu să o privești și să uiți de toate celelalte probleme care te macină în era noastră plină de viteză. O altă minune a naturii este Focul Viu, o zonă în care depozitele de hidrocarburi din subteran țin zi și noapte câteva flăcări aprinse. Cum se ajunge: via Auto Prin E85 și DN2F de la București, DN24 de la Iași, E581 de la Chișinău, via Tren http://www.cfrcalatori.ro/ - versiunea în Engleză, via Avion: Nu dispune de Aeroport.

Trenuri din Focşani spre Sihlea

De la Către Durata
Infofer
R 5052

06:09

Focsani

06:09 06:35

06:35

Sihlea

26 min

 

4,40 RON

Infofer
R 5105

11:40

Focsani

11:40 12:04

12:04

Sihlea

24 min

 

4,40 RON

Infofer
R 5112

17:08

Focsani

17:08 17:36

17:36

Sihlea

28 min

 

4,40 RON

Infofer
R 5114

17:57

Focsani

17:57 18:25

18:25

Sihlea

28 min

 

4,40 RON

Infofer
R 5210

20:44

Focsani

20:44 21:08

21:08

Sihlea

24 min

 

4,40 RON


Trenuri din Focşani spre Gugeşti

De la Către Durata
Infofer
R 5056

04:45

Focsani

04:45 05:00

05:00

Gugesti

15 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5052

06:09

Focsani

06:09 06:26

06:26

Gugesti

17 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5105

11:40

Focsani

11:40 11:56

11:56

Gugesti

16 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5108

13:32

Focsani

13:32 13:49

13:49

Gugesti

17 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5110

16:09

Focsani

16:09 16:26

16:26

Gugesti

17 min

 

3,20 RON


Trenuri din Focşani spre Adjudu Vechi

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 5107
R 5431

10:03

Focsani

10:03 12:12

12:12

Adjudu Vechi H

2 h 9 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1753
R 5423

14:11

Focsani

14:11 15:19

15:19

Adjudu Vechi H

1 h 8 min

 

15,75 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1651
R 5425

17:01

Focsani

17:01 20:05

20:05

Adjudu Vechi H

3 h 4 min

 

13 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5111
R 5425

17:47

Focsani

17:47 20:05

20:05

Adjudu Vechi H

2 h 18 min

 

6,05 RON

Infofer - 1 schimbare
Ir 1657
R 5425

18:10

Focsani

18:10 20:05

20:05

Adjudu Vechi H

1 h 55 min

 

13 RON


Trenuri din Coteşti spre Urecheşti

De la Către Durata
Infofer
R 5103

06:49

Cotesti

06:49 10:00

10:00

Urechesti

3 h 11 min

 

7,55 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5109
R 5207

12:18

Cotesti

12:18 15:26

15:26

Urechesti

3 h 8 min

 

7,05 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5053
R 5209

16:23

Cotesti

16:23 18:05

18:05

Urechesti

1 h 42 min

 

7,05 RON

Infofer
R 5053

16:23

Cotesti

16:23 18:05

18:05

Urechesti

1 h 42 min

 

7,55 RON

Infofer
R 5111

17:35

Cotesti

17:35 20:58

20:58

Urechesti

3 h 23 min

 

7,55 RON


Trenuri din Coteşti spre Ţifeşti

De la Către Durata
Infofer
R 5107

09:36

Cotesti

09:36 10:19

10:19

Putna Seaca

43 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5109

12:18

Cotesti

12:18 12:46

12:46

Putna Seaca

28 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5106

14:57

Cotesti

14:57 15:34

15:34

Putna Seaca

37 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5111

17:35

Cotesti

17:35 18:03

18:03

Putna Seaca

28 min

 

3,20 RON

Infofer
R 5011

20:25

Cotesti

20:25 20:52

20:52

Putna Seaca

27 min

 

3,20 RON


Trenuri din Ciorani spre Ţifeşti

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări

04:54

Ciorani

04:54 12:46

12:46

Putna Seaca

7 h 52 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

06:32

Ciorani

06:32 15:34

15:34

Putna Seaca

9 h 2 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

09:09

Ciorani

09:09 15:34

15:34

Putna Seaca

6 h 25 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

09:09

Ciorani

09:09 15:53

15:53

Putna Seaca

6 h 44 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

09:09

Ciorani

09:09 18:03

18:03

Putna Seaca

8 h 54 min

 

-


Trenuri din Ciorani spre Focşani

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare

04:54

Ciorani

04:54 09:27

09:27

Focsani

4 h 33 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

09:09

Ciorani

09:09 15:12

15:12

Focsani

6 h 3 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

16:02

Ciorani

16:02 22:41

22:41

Focsani

6 h 39 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

16:02

Ciorani

16:02 19:19

19:19

Focsani

3 h 17 min

 

-

Infofer - 1 schimbare

21:17

Ciorani

21:17 02:05

02:05

Focsani

4 h 48 min

 

-


Trenuri din Ciorani spre Adjudu Vechi

De la Către Durata
Infofer - 2 schimbări

04:54

Ciorani

04:54 14:33

14:33

Adjudu Vechi H

9 h 39 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

04:54

Ciorani

04:54 14:33

14:33

Adjudu Vechi H

9 h 39 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

06:32

Ciorani

06:32 14:33

14:33

Adjudu Vechi H

8 h 1 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

09:09

Ciorani

09:09 17:28

17:28

Adjudu Vechi H

8 h 19 min

 

-

Infofer - 2 schimbări

09:09

Ciorani

09:09 15:19

15:19

Adjudu Vechi H

6 h 10 min

 

-


Trenuri din Adjudu Vechi spre Ţifeşti

De la Către Durata
Infofer - 1 schimbare
R 5424
R 5105

10:15

Adjudu Vechi H

10:15 11:24

11:24

Putna Seaca

1 h 9 min

 

5,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5424
R 5108

10:15

Adjudu Vechi H

10:15 13:14

13:14

Putna Seaca

2 h 59 min

 

5,65 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5432
R 5206

14:34

Adjudu Vechi H

14:34 17:39

17:39

Putna Seaca

3 h 5 min

 

6,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5432
R 5306

14:34

Adjudu Vechi H

14:34 16:49

16:49

Putna Seaca

2 h 15 min

 

6,30 RON

Infofer - 1 schimbare
R 5404
R 5210

17:29

Adjudu Vechi H

17:29 20:27

20:27

Putna Seaca

2 h 58 min

 

5,65 RON